Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Доминатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с Доминатор

    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
    Ами почваи да четеш,аз за хубаво ти го казвам,а не да се подигравам,че незнаеш.Както казах никои не се е родил научен.
    То повече като подигравка ми прозвуча, ама както и да е ...

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с Доминатор

      Първоначално публикуван от shmaker Преглед на мнение
      То повече като подигравка ми прозвуча, ама както и да е ...
      Ами еи това е проблема на виртуалния разговор.Не можеш да предцениш човека отсреща,че е просто добронамерен.

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с Доминатор

        Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
        От ляво под седалката махаш пластмасата има капак с 4болта,развиваш ги и откриваш филтар.
        и аз като теб си мислех че като сваля капака ще открия филтър но се оказа че някой който ми е продал мотора или някой преди него го е открил преди мен лошото беше че не се знаеше от кога го няма филтъра аз го карах около 1000 км така ама колко е каран без филтър никой не знае така че колегата да побърза с проверката да не се окаже че и неговия някой го е открил
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с Доминатор

          Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
          Ами еи това е проблема на виртуалния разговор.Не можеш да предцениш човека отсреща,че е просто добронамерен.
          Ако найстина е така се извинявам

          Колкото до мотора утре ще се опитам да го намеря тоя филтър, ако въобще съвествува

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с Доминатор

            От не добре завита до пробила/избила/ свещ има огромна разлика.При мен при всеко задавяне като е студен избива свеща и няма палене докато не я сменя със нова.Даже съм чул че като пробие дава някаква искра но не където и както трябва,но дали е така не съм сигурен.
            [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с Доминатор

              Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
              От не добре завита до пробила/избила/ свещ има огромна разлика.При мен при всеко задавяне като е студен избива свеща и няма палене докато не я сменя със нова.Даже съм чул че като пробие дава някаква искра но не където и както трябва,но дали е така не съм сигурен.
              Дамм, и мойто КЛХ-че при всяко задавяне студен и разказва играта на свещта
              И точно някак си дава ток ама определено не на място, или пък не всеки път, защото има моменти в които направи 1-2 работни такта и гасне. Незнам какво ги прави тия свещи но да не дава господ да го задавиш студен Докато разбера какво му е, изпуснах 1-но каране. Сега вече знам и винаги имам 2-ра свещ в гаража.
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с Доминатор

                Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                Дамм, и мойто КЛХ-че при всяко задавяне студен и разказва играта на свещта
                И точно някак си дава ток ама определено не на място, или пък не всеки път, защото има моменти в които направи 1-2 работни такта и гасне. Незнам какво ги прави тия свещи но да не дава господ да го задавиш студен Докато разбера какво му е, изпуснах 1-но каране. Сега вече знам и винаги имам 2-ра свещ в гаража.

                Абе, колеги... И аз имах доста проблеми с паленето в студено време преди, ама преди 2-3 месеца поразрових из форума и разбрах за подаването на 2-3 пъти на масура преди палене и да ви кажа оттогава нямам почти никакви проблеми с паленето на моя Доминатор. Преди това си беше яко въртене без резултат... Е, някой път се случи да го прецакам и сега да не ще, ама пък и как така ще сменям всеки път свещта като не ще?!? Ми то резбата ще се прецака на 20-стото завиване... Вие как разбирате че свещта е "избила"? Не дава ли искра като избие? Аз моята не съм я сменявал от 2-3 години сигурно. Да взема да я сменя, а?
                Имам обаче един друг проблем, и ми се ще да питам и другите с Доминатор. Често се случва да ми гасне двигателя по светофарите, примерно тъкмо изключа от скорост и при по-рязко спиране и оборотите тъкмо са паднали и... тък... Веднага пали, но е неприятно. Нормално ли е това, щото аз гледам като загрее да му регулирам празните обороти възможно най-ниски. Също ми прави проблеми и по чукарите ми гасне често при подобни обстоятелства при изключване от скорост, обикновено се влияе и от това дали и как е наклонен мотора и кормилото (кое жило колко се е опънало). Струва ли се да бъзикам нива на карбуратора?
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с Доминатор

                  На пръв поглед най-си струва да провериш дали не се задейства спонтанно смукача. Прегледай ел. инсталацията за прекъсвания утечки и др. гадорийки. И така сезона още не е официално открит. И не се скръндзай толкова за сто двеста оборота в тихите. На много ниски обороти цялата работа на двигателя става нестабилна и може да ти долече разни ядове.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с Доминатор

                    щото аз гледам като загрее да му регулирам празните обороти възможно най-ниски.
                    Празните обороти трябва да бъдат 1300+/-100об.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с Доминатор

                      Първоначално публикуван от ivodominator Преглед на мнение
                      щото аз гледам като загрее да му регулирам празните обороти възможно най-ниски.
                      Празните обороти трябва да бъдат 1300+/-100об.
                      :-) Лошото е, че от известно време карам без табло, да не го счупя пак :-)
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с Доминатор

                        Ми ползвай го само за реглаж на място тогава.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с Доминатор

                          Моля помагайте че и при мен се появи проблем с Доминатора?
                          От вчера ми се появи някякво по скоро жужене отколкото тракане откъм двигателя?При работа на място всичко е нормално,но като тръгна да карам при подаване на газ се появява.Ще ми се да видя Ангренажната верига на какво дередже е и много моля да ми кажете как да стигна до нея.
                          Сложно ми е да го закарам мотора на майстор защото нямам книжка,пък в нас имам условия да го разхвърлям

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с Доминатор

                            Махаш капака на клапаните и вече си при веригата.
                            Провери му и хлабините.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с Доминатор

                              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                              Махаш капака на клапаните и вече си при веригата.
                              Провери му и хлабините.

                              Извиняваи за вероятно тъпия въпрос,но няма смисъл да махам страничния десен капак на двигателя така ли?
                              Капака та клапаните дефакто капака на главата на двигателя ли?Само двигателя още не съм отварял на Доминаторчето.Ако можеш да ми го опишеш по ясно

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с Доминатор

                                Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
                                Капака та клапаните дефакто капака на главата на двигателя ли?
                                Точно така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X