Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разцъкъха се клапаните!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разцъкъха се клапаните!

    Колеги,

    Навъртях около 1200км след смяна на маслото и клапаните се разцъкаха като часовника на дедо от преди втората световна.
    Гледах нивото на маслото и се оказа, че е малко над максимума.
    Стори ми се че е доста почерняло и доста рядко.
    Замислям се за смяна защото марката, която ми препоръча майсторчето е YAKO 15W-40, а тази марка малко ме съмнява с качеството си. Голяма беля може да стане ако не оправя проблема на време и взех, че се зачетох в сервизната книга. Видях, че след 30 000км се прави пренастройка на веригата за разпределителните валове. Дали пък не е това?
    Според вас какво може да предизвиква това цъкане???

    Гледах преди във форума тема за маслата.
    Моля дайте линк, че да се образовам малко.
    Aprilia Pegaso 650 - 1997.

  • #2
    До: Разцъкъха се клапаните!

    Най добре си подмени отново маслото и филтъра, по възможност избирай масло над 10лв. за литър.

    Коментар


    • #3
      До: Разцъкъха се клапаните!

      Яку 15W40 не съм виждал. Аз карам с полусинтетика 15W50 и съм много доволен! Трябва да се плашиш от масло, което не потъмнява защото то и не измива нагарите! А за 1200км. е нормално да потъмнее за едноцилиндров мотор със съединител в маслена баня, също нормално е и след 2500 -3000 км. да смениш маслото, особенно ако е въздухарка.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Разцъкъха се клапаните!

        Здравейте,

        Днес си смених маслото собственоръчно и сложих Motorex 15w-50.
        Смених и масления филтър, но не ми достигнаха 100-200мл.
        Това ме очуди много защото въпросния човек, когато ми смени маслото ми връчи една бутилка от два литра и каза, че това е останало, което беше 50-100мл. Нещо не се връзва, но не знам какво е. Или от предишната смяна не е източено напълно маслото или е доливано друго масло. Е и в двата случая е ясно, че има смесване на масло, което може да предизвика по бързо окисление и влошаване на качеството му.
        Още не съм го карал, защото според инструкциите от моя човек си купих само 2 литра с идеята че ще ми останат 50-100мл. Оказа се че не стига и е под минимума освен от Мотобум няма от къде другаде да си закупя такова масло. Ще изчакам до понеделник и тогава ще пиша тогава.


        Мерси за съветите.
        Aprilia Pegaso 650 - 1997.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X