Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реглаж и центровка XL600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реглаж и центровка XL600

    Колеги имам един въпрос относно тази хонда.Един познат пита как се регулират клапаните,колко е хлабината и дали може да се променя центровката на запалването/токовете/?Ето номера на двигателя ако потрябваD03E5025417
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

  • #2
    До: Реглаж и центровка XL600

    Всмукателни - 0,10
    Изпускателни - 0,12 (0,15)
    Докарваш на белези и регулираш хлабините.
    Центровката на запалването не можеш да пипаш. Датчикът е фиксиран и няма нищо за регулиране - не се и налага.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Реглаж и центровка XL600

      Знам че сложиха на мотора комутатор от Фиат Уно,сега мотора "пука" понякога,докато е студен пуши бяло/масло/,това дали не е от голяма хлабина на клапаните,защото като загрее оправя.Ако може да ми кажете накратко как с ерегулират,защото моя френд каза че няма капак на главата,само отгоре някакви тапи и от там с рабно ключе и отверка се върти,ама как ще се сложи хлабиномерната пластина?Простете ако не съм обяснил нещо,ама не съм майстор .Благодаря ви.
      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

      Коментар


      • #4
        До: Реглаж и центровка XL600

        Тези тапи се отвиват и оттам се регулира хлабината като се пъха пластината под наклон с огъване - малко е неудобно, но се свиква. Важно е първо да се даде буталото в горна мъртва точка, за целта се отвиват двете тапи на левия капак на двигателя - по-голяма и по-малка и въртейки вала през по-големия отвор се гледа през малкия докато белега съвпадне с буквата Т. На това място се регулират и четирите клапана с хлабината която е дал колегата по-горе.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          До: Реглаж и центровка XL600

          Благодаря на всички,дано се справи моя приятел
          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

          Коментар


          • #6
            До: Реглаж и центровка XL600

            Ако мотора има автоматичен декомпресор обърнете повече внимание на десния изпускателен клапан.Въртете коляновия вал само напред при връщане назад се задеиства декомпресора и не може да се регулира клапана.

            Коментар


            • #7
              До: Реглаж и центровка XL600

              Не съм сигурен,но мисля че декомпресора е механичен/с жило/,ама не е на 100%.
              SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

              Коментар


              • #8
                До: Реглаж и центровка XL600

                Ако не се справите,ми го докарайте до Дупница.

                Коментар


                • #9
                  До: Реглаж и центровка XL600

                  Нещо пак изгуби токовете проклетата машина.....с комутатор от Уно е и...Асенка,ще те имаме напредвид....
                  SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X