Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Някой път плащаш само за името . За 47 лева аз наливам 2 кг пълна синтетика плюс маслен филтър (даже и остава за един сладолед да се почерпя) . След 1500 км маслото е с цвета на току-що налято .

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Ако не почернява, маслото не изпълнява една от основните си функции - да почиства двигателя (предимно от нагар).

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
        Ако не почернява, маслото не изпълнява една от основните си функции - да почиства двигателя (предимно от нагар).
        Да много си прав!Това с бистрото масло си е наследено от когато наливахме м10-ки по жигулите и след 1000 км се вадише щеката и се викаше махалата за да се похвалим кой е по-по-най,но сега във всяко масло с висок клас се слага добавка за почистване на двг-то и това да ли е черно или бистро е атестат дали е хубаво маслото.С това си мнение съм сигурен ,че ще засегна доста по знаещи и можещи от мен ,но тъкмо това ще е повод за тях да научат нещо ново, защото това съм го чел в дебелите книги и нее моя измишльотина!Все пак в спора се ражда истината!
        Последно редактирано от V.R.R.; 15-10-12, 09:13.
        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

        Коментар


        • От: До: Избор на масло

          Лично аз карам с масло MOTUL 15w50 5100 полусинтетично през горещите месеци и 10w40 през студените месеци.Последният път продавачът ми препоръча Bardahl XTC C60 10W60 100% синтетично Off Road и като цяло е добро масло по евтино е от MOTUL и има повече добавки
          Ако съдбата ти затвори вратата,влез през прозореца!

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Аз пък ще ви кажа друго от моя 20 годишен опит . Маслото почернява бързо ЕДИНСТВЕНО и САМО при тези две условия : Нередовна смяна и проникване на газове в подбуталното пространство . Мотор , който пие масло го нацапва много по-бързо ! Маслото на жигулата в интерес на истината винаги е било бистро , но причината е съвсем друга - карана е на ГАЗ , а не на бензин . Газта е доста по-чиста .

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Пешо и е така и не е така. Кросовите мотори правят маслото черно за един манш а при любителско каране на 2-3 карания.
              Нали не мислиш че това означава че са с проблемни двигатели.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Аз говоря за нормални мотори , не за състезателни . И за нормална употреба естествено .

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Някои масlа имат миещи добавки и от там може маlото да е по чеrно. Посlедно rазrаботените масlа за да дават икономия са 5w30 и 0w30 но с специlни добавки за идъRжане на всякакви високи темпеrатуrи. Сигоrно скоrо ще ги въведат и пrи мотоцикlетите.

                  Коментар


                  • нещо не мога да се ориентирам. За crf450r 2005 какво масло за двигател и скорости ще ми препоръчате?

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Колега нищо лично, но ти направо ме уби с този правопис Размишлявайки върху мненията на Пешо стигам до извода, че той отново има право. Аз ДРЗ-та през трите години съм го карал с Мотул 300V, Бардал ХТС и сега с Аджип, и никога маслото не ми е било черно на щеката. И това го отдавам най-вече на факта, че не ми гори капка масло Ако проблема беше в липсата на работа на маслото, то ДВГ-то отдавна да си беше заминало
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Да ,но спора се реши когато стана ясно за какъв мотор ще се ползва(крос или не) защото и при моя кх за 5 часа каране става черно.Чел съм някъде ,че базовия пробукт в маслата при всички фирми е един и същ(демек самото масло и с разлики двойно и петорно естерно) и че разликата е в самите добавки добавени към маслата.
                        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Синтетичните масла имат миещисе добавки и заради това маслото може да почернее.Важното маслото да е подходящо и да не е ментак.
                          Кросаджиите казват има три марки Мотул-Моторекс и Кастрол.
                          Много колеги объркват по форумите колегите че синтетичните нови модели масла нестават за старите модели, А е точно обратното минералните нестават за новите модели мотоциклети или автомобили.

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Можеш ли да преведеш на български език думата МИЕЩИСЕ ?

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                              Можеш ли да преведеш на български език думата МИЕЩИСЕ ?
                              Добавките се мият бре,хахахах.

                              Виж за почистващи добавки съм по-съгласен.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от zkiprov Преглед на мнение
                                нещо не мога да се ориентирам. За crf450r 2005 какво масло за двигател и скорости ще ми препоръчате?
                                Гледай да е пълна синтетика,с молибденови добавки и клас по АРI -SG и нагоре!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X