Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране клапани на Ямаха WR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране клапани на Ямаха WR

    Айде някой,да каже на колко километра или мото часа се сменя масло-то на ВР-а,и на колко се прави реглаж на клапаните.
    Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

  • #2
    До: Регулиране клапани на Ямаха WR

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=wr450f
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Регулиране клапани на Ямаха WR

      Зависи колко газ даваш.

      По книга и двете са на 1000км или след всяко състезание(предполага се зверска ръчка)

      На практика клапаните се регулират веднъж в годината за нов мотор. За старите 2 пъти в годината. Може да си ги проверяваш и по често, става за 30 мин.

      Маслото се скапва на 600-700км, затова нашата група го сменяме на 500-600км. Скапването се усеща по промяна на начина по който включват и изключват скоростите.

      Коментар


      • #4
        До: Регулиране клапани на Ямаха WR

        Гоблин,и аз е търсих тази тема но нещо не е открих.
        А Сабин,ако се кара като супермото.
        Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

        Коментар


        • #5
          До: Регулиране клапани на Ямаха WR

          за супермото ако имаш предвид каране на писта ( газ до край, спирачки и пак газ до край ) е добре максимум 7-8 мото часа или 40-50л. бензин. Ако караш по улиците както си пише в книжката на мотора
          motobattalion

          Коментар


          • #6
            До: Регулиране клапани на Ямаха WR

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Зависи колко газ даваш.

            По книга и двете са на 1000км или след всяко състезание(предполага се зверска ръчка)

            На практика клапаните се регулират веднъж в годината за нов мотор. За старите 2 пъти в годината. Може да си ги проверяваш и по често, става за 30 мин.

            Маслото се скапва на 600-700км, затова нашата група го сменяме на 500-600км. Скапването се усеща по промяна на начина по който включват и изключват скоростите.
            Абсолютно точно!!!
            http://www.stairwaytoglory.com/en/

            Коментар


            • #7
              До: Регулиране клапани на Ямаха WR

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение

              Маслото се скапва на 600-700км, затова нашата група го сменяме на 500-600км. Скапването се усеща по промяна на начина по който включват и изключват скоростите.
              Малко повече обяснение за този начин по който се вкл.и изкл. скоростите може ли?Какво се променя в превключването?
              КТМ 400 EXC

              Коментар


              • #8
                До: Регулиране клапани на Ямаха WR

                Почва да се усеща едно дращене. Ама това за масло Мотул 300V. Напоследък ползвам Мобил и с него няма подобен проблем, но пак го сменям на 600км.

                Коментар


                • #9
                  От: Регулиране клапани на Ямаха WR

                  Здравейте, отварям стара тема, но се надявам някой да се отзове.
                  Имам Ямаха WR426 и я подкарвам вече втора година (около 200-250 моточаса)
                  Откакто е при мен, клапаните не са гледани, а пък аз не съм правил такова нещо (не съм и виждал как става). Гледах мануал-а, но само по картинки за човек без грам опит в тази сфера не мисля да рискувам и сам да предприемам такива действия като реглаж.
                  Моля за информация кой може да ми свърши тази работа, ще си платя разбира се каквото трябва. Просто искам да е човек, който разбира от тези мотори и знае какво прави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регулиране клапани на Ямаха WR

                    Васко +359887522006

                    Той ми прави и моите клапъни, че ме мързи вече

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X