Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Към колегата Даниел или който знае.Да питам това въженце на задната спирачка за какво се слага.Явно съм от малкото които не знаят.Между другото съм виждал такова въженце и на капаците на двигателя.

    Коментар


    • #77
      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

      За да не се набиват клонки и други неща там

      Коментар


      • #78
        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

        Първоначално публикуван от petaca Преглед на мнение
        Към колегата Даниел или който знае.Да питам това въженце на задната спирачка за какво се слага.Явно съм от малкото които не знаят.Между другото съм виждал такова въженце и на капаците на двигателя.
        За да не ти влезе в гората клон или каквото и да е "тяло" в това пространство, и то в движение...Ако имаш въображение... може да си представиш доста "травмиращи" моменти.

        Апропо, между двете въженца(на задната спирачка на мотора и капака на двигателя на състезателните автомобили) няма нищо общо, освен целта - безопасност. Второто е свързано с момента на спиране на двигателя на аварирал автомобил от лице, намиращо се извън амтомобила. С цел предотвратяване на ...пожар например.
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • #79
          От: До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

          Поздравления за добрия избор на мотор.
          Имам само едно питане , след като сложи по мощна крушка и перка на радиатора, не ти ли пада бързо акумулатора, а алтернатора смогва ли да го зарежда като карш на фарове дълго време )))
          LZ1VPM
          KTM 450 SX
          JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

          Коментар


          • #80
            От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

            Тия дни нямахме много работа та от бездействие направих някоя доработка и на моя. Ето и снимките
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5257164

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5257163
            Последно редактирано от Chinela; 01-03-11, 10:16.

            Коментар


            • #81
              От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

              Здравейте, наскоро изникна проблем със стартера ми. Установих, че е изгоряло релето на стартера или шалтера, незнам как точно се нарича. За по-точно, намира се вдясто от въздушния филтър. Още не съм се обаждал в КТМ, да питам за цената на ново реле, но предполагам какво ще ми кажат... особено добра цена Мисълта ми е, сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и има ли алтернативни начини за решаването му, от рода на ремонт на повреденото реле или реле от японски автомобил със сходни параметри, подходящо за моя КТМ (exc 450) ?!
              KTM Fen

              Коментар


              • #82
                От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                ДА един приятел присади някакво от кола обаче е по слабо.Няма гаранция колко време ще работи.На Бета и КТМ са еднакви.
                Обади се при Еди и питай,в последно време забелязвам че, ценовата им политика е в пъти по добра.

                Коментар


                • #83
                  От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                  Стартера и цялата електроника на КТМ са японски,първото реле от скутер с по голяма кубатура е твоето реле!

                  Коментар


                  • #84
                    От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                    Мерси за отговорите! Ще потърся тук там, ако не ще звънкам на Еди....
                    KTM Fen

                    Коментар


                    • #85
                      От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                      Каква може да е причината стартера на КТМ 400 EXC да е ленив и да не може да завърти с такава сила ,че да запали когато двигателя е студен?
                      Изключвам акумулатора и четките както и колектора на стартера защото подавам директно ток с качествени кабели от акумулатор за автомобил и то директно на стартера.Стартера го отварях и всичко е ОК.
                      Възможно ли е да е от гъсто масло 20W50 ?
                      КТМ 400 EXC

                      Коментар


                      • #86
                        От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                        От маслото е със сигурност. Това 20W50, като стане студено е като пчелен мед - направо лепило. Маслото ти трябва да е, 10W40 или 10W50, а може и 10W60 да го караш, ако имаш възможност и не го гори .
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #87
                          От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                          Еми хайде и аз да се похваля. През изминалия месец направих следните доработки на моя 520 ЕХС

                          предница SXS 48mm (SXS4860 - стержините са черно оксидирани );
                          заден шок от 525 SX;
                          anti-hoping clutch;
                          нови радиатори
                          двигател 525 SX със 6 скорости,прехвърлих си стартера, маховика и звездата от ЕХС-то ;
                          главата е портната, а разпределителния вал е на HOT CAMS - stage3;
                          карбуратор KEIHIN FCR41;
                          цяла титаниева генерация Акрапович;
                          всички пластмаси и резервoара (вече сме с пластмасите след 2004 с цялата опашка );
                          Боядисах си прахово рамката.
                          В този си вид върви "доста". Има невероятни ниски, а за нагоре не коментирам. Най-много се радвам заради окачването, на ЕХС-то беше прекалено меко и на писта си се сгъваше докрай. След малко донастройване се надявам да се получи приблизително универсална концепция (говоря изцяло от моя гледна точка и мойте скромни възможности). Да става както за ендуро , така и за писта.

                          Тези дни ще кача и снимки.
                          Последно редактирано от 4ef4o; 15-03-12, 14:09.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #88
                            От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                            Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                            Еми хайде и аз да се похваля. През изминалия месец направих следните доработки на моя 520 ЕХС

                            предница SXS 48mm (SXS4860 - стержините са черно оксидирани );
                            заден шок от 525 SX;
                            anti-hoping clutch;
                            нови радиатори
                            двигател 525 SX със 6 скорости,прехвърлих си стартера, маховика и звездата от ЕХС-то ;
                            главата е портната, а разпределителния вал е на HOT CAMS - stage3;
                            карбуратор KEIHIN FCR41;
                            цяла титаниева генерация Акрапович;
                            всички пластмаси и резервoара (вече сме с пластмасите след 2004 с цялата опашка );
                            Боядисах си прахово рамката.
                            В този си вид върви "доста". Има невероятни ниски, а за нагоре не коментирам. Най-много се радвам заради окачването, на ЕХС-то беше прекалено меко и на писта си се сгъваше докрай. След малко донастройване се надявам да се получи приблизително универсална концепция (говоря изцяло от моя гледна точка и мойте скромни възможности). Да става както за ендуро , така и за писта.

                            Тези дни ще кача и снимки.
                            Това е идея за нова тема "Какво ми остана от ЕХС-то..."
                            Mitsubishi L200 DobbleCab

                            KTM XC 450 RW 2009
                            KTM 350 SX 2011

                            Коментар


                            • #89
                              От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                              Това е идея за нова тема "Какво ми остана от ЕХС-то..."
                              Ти не четеш ли - стартера,маховика и звездата
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #90
                                От: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                                Ти не четеш ли - стартера,маховика и звездата
                                И рамката, заради регистрацията.
                                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X