Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Жоре как можа да предадеш хубавата марка и да се отдадеш на КТМ (Комбинат за Тежко Машиностроене)ще има и още изненади от този тип малки , но много, аз имах 2 КТМ и е същото от преди години страшно много поддръжка искат тези машини ,не само моделите 2008 и преди беха така се нещо ще има.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #47
      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

      За снимката която е пуснал господин Хаджиев,Жоре втория моторист от дясно на ляво давайте му да яде повече че ще падне от мотора
      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

      Коментар


      • #48
        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

        Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
        За снимката която е пуснал господин Хаджиев,Жоре втория моторист от дясно на ляво давайте му да яде повече че ще падне от мотора
        Пепи, тоя яде най-много, но грам не качва бе ! Срам ни е да го съблечем гол в гората !
        Колкото да КТМ-а, спря да харчи масло. Вече наближава трета смяна и всичко е ОК. Предполагам е имало някакъв процес на разработка на двигателя и от там ...
        ... иначе за "дребните неща", прав си, че все нещо постоянно излиза, ей тъй в движение.
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #49
          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

          Вие сте силна група , дане кажа най силната .Такива дереболии не вярвам да те притесняват.
          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

          Коментар


          • #50
            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

            искам да те попитам имам проблем с моя КТМ същия като твоя е и нещо ми е запушен ако може да ми дадеш твои кординати ще съм ти много благодарен.ако можеш ми пиши на ivanina_kz_bg@yahoo.com и ако е удобно да ми дадеш тел ще е добре! благодаря предварително.

            Коментар


            • #51
              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

              Здравейте на всички, нов съм, както се вижда, че да попитам и аз - имам ктм 400 ехц, 2002г. Прочетох, че колегата си е монтирал датчик с вентилатор, тъй като от съвсем скоро имам мотора ако може да споделите, откъде да си намирам резервни части и колко струват. Благодаря.

              Коментар


              • #52
                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                http://www.ktm-bg.com/ Това отговаря на въпросите ти.
                Успех
                Кавазаки КЛХ 300 04г
                Кавазаки КХ 65 04г
                Опел Астра 94г
                Мерцедес 124 91г

                Коментар


                • #53
                  До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                  "Моторът ми стана на 1200 км и е време за втората смяна на маслото". На 1250 км. смених за 4 -ти път маслото, имам KTM 530 - 2008г. Искам да попитам понеже, засега/дано и занапред да е така/ нямям проблем със гореописания семеринг и когато си сменям маслото, от скоростите е бистро, като че ли преди два дена съм го сменил, а от картера е с доста по-тъмен цвят/нормално/. Мисълта ми е може ли и до каква степен ще се отрази на любовта на живота ми /за мотора става въпрос/ ако скоростното масло го сменям веднъж на всеки два пъти смяна на двигателното?

                  Коментар


                  • #54
                    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                    Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
                    "Моторът ми стана на 1200 км и е време за втората смяна на маслото". На 1250 км. смених за 4 -ти път маслото, имам KTM 530 - 2008г. Искам да попитам понеже, засега/дано и занапред да е така/ нямям проблем със гореописания семеринг и когато си сменям маслото, от скоростите е бистро, като че ли преди два дена съм го сменил, а от картера е с доста по-тъмен цвят/нормално/. Мисълта ми е може ли и до каква степен ще се отрази на любовта на живота ми /за мотора става въпрос/ ако скоростното масло го сменям веднъж на всеки два пъти смяна на двигателното?
                    Можеш и по-рядко от две смени.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #55
                      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Можеш и по-рядко от две смени.
                      Благодаря kiki, тъкмо щях да приема обстоятелството, че никой не ми отговаря ЛИЧНО!!!

                      Сега и моето обективно мнение като ГОРД собственик на КТМ 530 ЕХС-R за доработките /аналогични на доработките за 450 ЕХС, заради което ще помоля модераторите да не тълкуват писмото ми като спам/ , които са му препоръчителни, но не задължителни /предполага се, че ако си изтеглиш заем да си купиш такова устройство за доставяне на доволствия, емоции и адреналин, няма да имаш финанси за излишни доработки/. Та така:
                      1 - тава под двигателя
                      2 - предпазител за задния спирачен диск
                      3 - предпазител за предния спирачен диск
                      4 - предпазители за ръцете
                      5 - накрайници за кормилото
                      6 - предпазители за радиаторите
                      7 - вентилатор /абсолютно необходим, но за съжаление пораждащ нуждата от още две доработки-следващите/
                      7 - "ъпгрейдната" перка за водната помпа / заб.авт.: за мнението си ползвам опит на miki64/
                      8 - "статор" / тоже опит на miki/

                      Те така!!! Лично моето мнение е, че това са доработки, които са много полезни!
                      Мотора е перфектен!
                      Да подчертая - не правя реклама на КТМ, но това което ми харесва е, че колкото повече карам, толкова повече се доверявам на мотора и досега не ме е предал нито един път и съм минавал екстриими, които ако трябва да бъда честен незнам дали пак бих минал и ме кара да му се доверявам все повече и повече. Но да не звучи толкова гръмко, сигурно тези екстиими за някои ще са нещо обикновенно.

                      Коментар


                      • #56
                        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                        Ето какво си направих за защита на рамката или така наречената "тава под двигателя" и защита на капаците на двигателя.
                        Материала и за двете е 2мм ламарина алуминизирана може би не знам, не е лека като алуминии,но не ръждясва и се поддава на обработка просто такава намерих в гаража


                        КТМ-а от долу на рамката си има отвори с резба само пробих дупки в тавата и с 6 мм болтчета я захванах,хубаво е да са с глави за шестограм,че ,ако закачи отдолу нещо да не нарани главата на болтчето. Отпред също нямах проблем защото имаше останала от предишния собственик планка за монтаж на тавата.


                        С капачетата видях зор докато им придам формата на капака.
                        От вътрешната страна направих прорез с флекса и по него го сгънах във формата на капака.
                        Взех си силикон който издържа на топло и ги лепнах.
                        Той пък се оказа на цвят почти като мотора, та го размазах и вижте какво се получи.



                        На левия капак нямах проблем с изработката.




                        Поздрави.
                        Кавазаки КЛХ 300 04г
                        Кавазаки КХ 65 04г
                        Опел Астра 94г
                        Мерцедес 124 91г

                        Коментар


                        • #57
                          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                          На големия капак на съеденителя си мисля че една войнишка чиния-хромникелова би прилепнала чудесно.Моя е същия и ще пробвам.
                          Незнам защо слагате само половината,мисля че горната част не е по малко рискова от удари.Дори от опит да ви кажа един колега си счупи капака точно в горния край.
                          Според мен е най добре цял кръг и да е залепен със лепило за стъкла.

                          Коментар


                          • #58
                            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                            Джарта за войнишката чиния хич не се бях сетил перфекто би станало малко е по тънка ама ще пази.
                            А за това дали е цяло верно,че ще пази повече,но мисля ,че повечето удари биха дошли от долу.А и моя замисъл беше при падане самото лостче да не счупи капака.
                            На мен така по ми хвана окото,а пък и надписа се вижда
                            Кавазаки КЛХ 300 04г
                            Кавазаки КХ 65 04г
                            Опел Астра 94г
                            Мерцедес 124 91г

                            Коментар


                            • #59
                              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                              Ако говорим за око, мене тея тенекета по мотора направо ме отблъскват.
                              Но не може без тях, ако искаме сигурност за детайлите.
                              На капаците повечето удари идват странично и най-вече при каране по скали и камъни, когато се катерят пътеки и екстрийми.
                              А там вероятността да се хвърли мотора е доста голяма.
                              Именно при падане на страни капака е супер уязвим от остри камъни и скали. А удара в коя част на капака ще попадне е "късмет"...
                              Може и горе, може и долу...
                              Затова е добре цяла протекция.

                              Коментар


                              • #60
                                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                                На големия капак на съеденителя си мисля че една войнишка чиния-хромникелова би прилепнала чудесно.
                                Шмида си е направил на неговия DRZ гард от такава чиния. Като изключим гадното лъскаво не може да разбереш , че има нещо върху капака. Този вариант на гард ммисля,че е най-здравия.
                                Иво Георгиев
                                Gworkshop

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X