Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин да те удави, ток да те утрепе !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин да те удави, ток да те утрепе !

    Днеска пак пробвах да запаля моита баракуда (Ямаха ХТ600Е 91г)
    и неще ..
    видях свеща .. хвърля хубав ток ... (несъм го задавил)
    бензин от резервоара си тече ...
    свалих карбуратора да вида да не е замърсен, нямаше никакви боклуци..
    свалих и резервоара, източих бензина ... всичко е чисто
    изчистих и въздушния филтер ...
    наглобих до мотора и пак неще
    (първа зима съм с него)
    защо ми прави текива мизерии ?
    Последно редактирано от joreto666; 04-02-08, 18:51.
    YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

  • #2
    До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

    Остави малко по-голяма хлабина в клапаните.На мойто ХТ преди две години това беше причината да не пали.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Остави малко по-голяма хлабина в клапаните.На мойто ХТ преди две години това беше причината да не пали.
      Колега ще те помоля да обясниш като на "простак" как да оставя по голяма хлабина в клапаните ?
      YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

      Коментар


      • #4
        До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

        Първоначално публикуван от joreto666 Преглед на мнение
        Колега ще те помоля да обясниш като на "простак" как да оставя по голяма хлабина в клапаните ?
        Ето така http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23998
        Само, че твойте размери на хлабините са други НО принципа трябва да е същият.
        Не съм сигурен само дали е с пулове или с гайки но колеги ще ти кажат.

        Коментар


        • #5
          До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Ето така http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23998
          Само, че твойте размери на хлабините са други НО принципа трябва да е същият.
          Не съм сигурен само дали е с пулове или с гайки но колеги ще ти кажат.
          На ХТ-то е малко по-различно от това на клиповете.Няма да мога да кача диска с "Manual" но мисля че го има в FTP-то. Клапаните са с кобилици и реглажа е лесен.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Ето така http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23998
            Само, че твойте размери на хлабините са други НО принципа трябва да е същият.
            Не съм сигурен само дали е с пулове или с гайки но колеги ще ти кажат.
            Леле колега това е много сложно за мене ...
            маи ще изчакам да се постопли времето .. април, май месец та може пък да запали ...
            YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

            Коментар


            • #7
              До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

              Първоначално публикуван от joreto666 Преглед на мнение
              Леле колега това е много сложно за мене ...
              маи ще изчакам да се постопли времето .. април, май месец та може пък да запали ...
              Колега как провери свеща? Попринцип навън от цилиндъра може да дава искра, а ако не е наред вътре да не дава! Или просто да хвърля искрата настрани. Това, че свеща навън от цилиндъра дава искра не значи, че вътре работи. Ако си я проверил по този начин пробвай с друга свещ.

              Коментар


              • #8
                До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                Колега как провери свеща? Попринцип навън от цилиндъра може да дава искра, а ако не е наред вътре да не дава! Или просто да хвърля искрата настрани. Това, че свеща навън от цилиндъра дава искра не значи, че вътре работи. Ако си я проверил по този начин пробвай с друга свещ.
                Колега ами навън от цилиндъра я пробвах пуска хубав ток, даже я почистих с шкурка и пак я сложих ...
                ами утре освен и с друга да пробвам
                YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

                Коментар


                • #9
                  До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                  Пробвай! Аз макар че го знам това доста отдавна ми се беше случило същото...всичко преобърнах наопаки и клапани и каквото се сетиш...от инат не смених свеща...даваше добра искра навън чистих я коригирах разтояния, но дори не припалваше с нея! След смяната запали на момента!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                    Според мен провери свеща и пробваи преди да се захващаш с клапаните това е доста по лесен вариант.Имам 2-3 приятели с ХТ-та те и на идея си нямат че се прави рвглаж на клапаните зимно време и си ги карат без проблем в доста студено време и си палят моторчетата без проблем.Преди 2 години имах Хонда ХЛ 350Р сених и маслото с някакво гъсто не помня какво беше и мотора спря да пали и като запали след упорито ритане на манивелата ми пушеше яко гореше го та, незнам дали ХТ-то е капризно на масло но моита хонда така ми направи номер после си смених маслото още на другия ден и се оправви. Пробваи сас свеща и кажи какво е станало
                    0888 074 049

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                      Аз бих ти казал да смениш бензина, аз имах подобен проблем въпреки че в резервара имаше два литра стар бензин мотора ми не искаше да пали веше стоял два месеца така без да го пипам . След дълги опити да го запаля нищо не се получаваше источих бензина от карбуратора да не би да е изветрял и пак безуспешни опити да пала тогава отидох до бензиностанцияна сипах 5 кила бензин 98 после го налях в резервара пак источих карбуратора че да може да влезе пресен вензин ритнах два пъти и чудото стана . Наи вероятно и твоя проблем е същия щом си загасил мотора и когато си го паркирал нищо друго не му е правено значи остава саму да е исфирясал бензина

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                        Колега имах абсолютно същя проблем - при мен беше вода в бензина... Цъкни тук да видиш по-подробно обяснено. Успех и дано това да се окаже проблема...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                          Колега дърпай го със нещо и ще запали,моя беше така като не го бях палил дълго време но оправи като по често го раздвижвам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                            Жорка, вкарай го на топло за половин час и пак пробвай

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бензин да те удави, ток да те утрепе !

                              Трябва да си купя нова свещ .. и да пробвам дали ще бръмне ..
                              ако неиска ще пробвам с дърпане ..
                              YAMAHA XTе 595 cm3 1991g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X