Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква модификация е този ХР250?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква модификация е този ХР250?

    купих преди месец едно хр250 по талон 99 година но е с дигитален дисплей и е само със стартер ако някой може да ми даде по точни данни за този модел ще съм много благодарен този модел е същия но е с манивела и е с нормално табло номер на двг е мд17е а на рамата мд30е
    Прикачени файлове
    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
    Suzuki GSR600 98 hp
    Nissan Pathfinder 174 hp
    0878222 три 3 шест

  • #2
    До: каква модификация е този мотор

    Аз имам ХР 250 който е с дигитален километраж и само ел. стартер. На каплите пише, че са 97 год но подозирам че мотора е като твоя. Като технически данни знам ,че е 30 кс и , че въздушния филтър струва 128лв в хонда... Ако намериш по ефтин свиркай

    Коментар


    • #3
      До: каква модификация е този мотор

      да филтъра се оказа по различен отколкото този който ми дадоха хелата цена 124 лв к и н филтър и ако случайно знаеш калко масло взимат предните колове ще съм ти задължен много че нещо се разминават от официалните данни
      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
      Suzuki GSR600 98 hp
      Nissan Pathfinder 174 hp
      0878222 три 3 шест

      Коментар


      • #4
        До: Каква модификация е този ХР250?

        Първоначално публикуван от ivo hondata Преглед на мнение
        купих преди месец едно хр250 по талон 99 година но е с дигитален дисплей и е само със стартер ако някой може да ми даде по точни данни за този модел ще съм много благодарен този модел е същия но е с манивела и е с нормално табло номер на двг е мд17е а на рамата мд30е
        Аз също имам такъв и се води XR 250
        S и по каталозите за части по които съм ровил в нета никъде не съм го намирал разликите с R модела са това ,че няма ритач резервоара му е метален...на моят е такъв....също имат разлики в карбуратура на този дроселът и иглата при подаванае на газ се издърпват от вакум чрез мембрана а на R модела е чрез лостова система и при подаване на газ е рязък от S модела...по спортен....мисля че това горе-долу са разликите.
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #5
          До: Каква модификация е този ХР250?

          Попринцип аз имам подобно нещо в гаража само дето не е хонда хр а кава клх. И така аз като ремонтирах брах същите ядове с части докато накрая се установи, че по европрйските каталози такова животно нема
          Има стартер няма манивела и резервоара е метален. Познайте какво се оказа: Тея модели са правени специално за японския пазар с повечко екстри и в европа и америка не са и чували за тях.
          Затова и поръчката на чаркуляци става директно от япония което идва малко скъпо, или се трси коя част отговаря на твоята от европейските модели което пък отнема време.
          Предполагам, че и с хондата е такъв случая.
          Ей то писанието от 2007 година. Ама нищо де то е полезно да се знае.
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #6
            До: Каква модификация е този ХР250?

            Е все пак пак се очаква Хондата да се чупи...та да ходиме до Япония. Но аз съм го разглобяал моя и 99% от частите са като на нормалния ХR 250 R.
            Стефан Дянков

            Коментар


            • #7
              До: Каква модификация е този ХР250?

              Еми може да не са такива разликите при хондите. Ама при мен докато намериме биела направо умрях 3 месеца Всички все с 2мм по къси, докато намериме токова дълга направо си умрях. Иначе доста от частите за взаимнозаменими.
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #8
                До: Каква модификация е този ХР250?

                Е аз затова при първата излязла възможност си вземах един резервен двигател......същия модел за части и не ми пука
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #9
                  До: Каква модификация е този ХР250?

                  Аз също имам хр-250s 98г от Япония, мотора е само със стартер без манивела резервоара му е метален а таблото е дигитално.Утре ще хода до сервиза да занеса на момчетата една част за моя и ще ги питам по колко масло на кол се слага, понеже те ми го сменяваха.Не съм сигорен дали някаде в форума нямаше нещо писано по този въпрос,ако искаш потърси.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каква модификация е този ХР250?

                    Специално при ХРа мисля, че случая не е "японски" като при КЛХса
                    ХR 250 са два S и R... diskusa ви каза разликите...
                    За мен най-значимата е в карба... направете му реджетване
                    Може да си смените и резевоара- от 96г. всички пластмаси на 250 вкл. и бензовоза са еднакви и взаимозаменяеми с тези на XR 400

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каква модификация е този ХР250?

                      А има ли xr250 със ритач и стартер?
                      По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каква модификация е този ХР250?

                        Първоначално публикуван от stefko1992 Преглед на мнение
                        А има ли xr250 със ритач и стартер?
                        Ако има ще е S версията - с металния резервоар.
                        Аз лично не съм виждал такава 250ца.
                        Но може и да има, търси из нета инфо

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каква модификация е този ХР250?

                          Има такъв, S-версия със ритач и стартер,
                          аз съм виждал такъв само веднъж.
                          Моят е S само със стартер ,но на капака има тапа за ритач.
                          Стефан Дянков

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каква модификация е този ХР250?

                            на ХР250 буталата са 2 или 3 вида,клапаните 3 вида,може би и в други части да има разлика,така че имат разновидности.А до колкото си спомням коловете събират по 0,498л.масло
                            на сушата и град помага

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каква модификация е този ХР250?

                              Моят е модел 99-та и е със ритач и ел.стартер резервоарът е метален.
                              но имам преблем със намирането на въздушен филтър някой ако знае каде се намират по ефтинки да кажи филтъра е хартиен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X