Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с нов 4t двигател тип OHV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с нов 4t двигател тип OHV

    Здравейте,
    от известно време карам самоделна тротинетка с двигател от мотофреза, който е 210 кубика, 4 такта, тип OHV.
    Преди 1 седмица реших да сменя двигателя с нов, който закупих от магазин за агротехника. В магазина ми го напълниха с масло и бензин и го изпробваха пред мен. В началото като го стартираха пусна доста син пушек, но след около 1 минута започна да работи нормално. Така работи около 5 минути. След като се прибрах и го монтирах на тротинетката му поставих масура и жилото за подаване на газ, както си беше на предишния двигател и се опитах да го запаля. При това положение като издърпах въжето за запалване установих, че в една точка от хода на буталото то заяжда, всякаш има прекалено голяма компресия и не може да помръдне. Тогава при по-рязко издърпване въженцето се отскубна и дръжката остана в ръката ми. Отворих капака на стартиращото въже и що годе го пооправих. Сега като го издърпвам много внимателно двигателя запалва, но като му подам повече газ или не му подавам изобщо изгасва. Кранчето за бензина и смукача са в правилна позиция.
    С една дума не държи нито ниски, нито високи обороти, гасне лесно и се стартира с много усилия. А скутерчето е с центробежен съединител и е неуправляемо без ниски обороти.

    Въпросът ми е: Нормално ли е при разработване на нов двигател от този тип да става така или това е някакъв проблем?
    И има ли някакви процедури, които трябва да се правят в началото, докато двигателя се разработи, или тези проблеми не
    са свързани с разработването?
    (в книжката пише единствено за смяна на масло при достигане на определен брой мото-часове, които двигателя още не е направил.)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378108.JPG
Прегледи:1
Размер:473.5 КБ
ID:6110912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378107.JPG
Прегледи:1
Размер:465.9 КБ
ID:6110913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378106.JPG
Прегледи:1
Размер:463.7 КБ
ID:6110914Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378105.JPG
Прегледи:1
Размер:485.0 КБ
ID:6110915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378103.JPG
Прегледи:1
Размер:473.3 КБ
ID:6110917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL378104.JPG
Прегледи:1
Размер:451.9 КБ
ID:6110916

  • #2
    Колега да те питам, тия двигатели от мотофреза тежат ли много, и дали са много широки че ми се върти в акъла проект за велосипед с двигател и дали имат мощност в ниските обороти!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X