Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене на DR250XC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене на DR250XC

    От както застудя,имам следният проблем.Миналата седмица опитах да запаля,нъц въртя хайвана,та му падна акумулотора.Закачих един 100 а/ч позамисли се запали. След това си повъртях из града,пали на четвърт. Вчера пак се опитах да го запаля,пак НЪЦ. Смених му свеща с нова,иридиева,нов капачка НЖК, силиконов високоволтов кабел нов.Искра дава да те убие,пипам с пръста пръска бензин колкото си иска,слагам ръката на филтъра,смуче като за световно,но няма даже чатлак,че иска да запали.Някакви идеи ?

    п.с. и още един въпрос,има един цилиндър,прилича на високоволтова бобина за кола и с един болт регулатор като сочи S - H ,но май масло минава през него,кво е тва чудо ?
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

  • #2
    До: Проблем с палене на DR250XC

    Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
    От както застудя,имам следният проблем.Миналата седмица опитах да запаля,нъц въртя хайвана,та му падна акумулотора.Закачих един 100 а/ч позамисли се запали. След това си повъртях из града,пали на четвърт. Вчера пак се опитах да го запаля,пак НЪЦ. Смених му свеща с нова,иридиева,нов капачка НЖК, силиконов високоволтов кабел нов.Искра дава да те убие,пипам с пръста пръска бензин колкото си иска,слагам ръката на филтъра,смуче като за световно,но няма даже чатлак,че иска да запали.Някакви идеи ?

    п.с. и още един въпрос,има един цилиндър,прилича на високоволтова бобина за кола и с един болт регулатор като сочи S - H ,но май масло минава през него,кво е тва чудо ?
    S= Soft = меко; H= Hard = Твърдо Тоест за настройка на задното окачване според килограмите ти или терена за деня.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с палене на DR250XC

      Егати умните японци,аз верно като закуся и ставам с 10 кила по тежък.
      Чинел някаква идея за паленето ?
      Значи ако имаш съмнения за компресията,грам масло не ми е горило и няма никакъв пушек и да го режеш !
      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с палене на DR250XC

        Нещо ще иска настройка на карбуратора за зимни условия.
        Смукача ти работи ли свястно ?
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с палене на DR250XC

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          Егати умните японци,аз верно като закуся и ставам с 10 кила по тежък.
          Чинел някаква идея за паленето ?
          Значи ако имаш съмнения за компресията,грам масло не ми е горило и няма никакъв пушек и да го режеш !
          Абе аз много много не разбирам ама си мисля да не е от студения въздух, тоест влиза повече въздух и отам сместа не е добра. Може да пробваш с винтчето на карбуратора за въздуха да го намалиш малко или увеличиш знам ли?? Пробвай но само по 1/4 оборот налява или надясно.
          Или изчакай някой по компетентен да се изкаже.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с палене на DR250XC

            Ами аз лично настройка на карбуратора не съм му правил,смукача си работеше отлично до скоро.Единственното ми съмнение е,че преди 2 седмици го мих с пароструйка и някъде нещо,се е прецакало,но какво ще да е,като дава чудесна искра,в светло помещение се вижда съвсем ясно/с три свещи го пробвах даже извиках на помощ един квартален гаражен майстор и той се чуди,вика трябва да му загреем цилиндъра,и ако запали тогава ще ти кажаама така и неразбрах за какво ще го нагряваме/
            Извадил съм и съм щтракнал наново всички разьомчета,до които се докопах,ма давайте идеи,знам ли какво е.Бобината я замерих,няма късо,абе луда работа.
            И все пак се съмнявам в електрониката нещо,защото според мен се дави,и почва осезаемо да мирише на бензин от аспуха.
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с палене на DR250XC

              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
              Ами аз лично настройка на карбуратора не съм му правил,смукача си работеше отлично до скоро.Единственното ми съмнение е,че преди 2 седмици го мих с пароструйка и някъде нещо,се е прецакало,но какво ще да е,като дава чудесна искра,в светло помещение се вижда съвсем ясно/с три свещи го пробвах даже извиках на помощ един квартален гаражен майстор и той се чуди,вика трябва да му загреем цилиндъра,и ако запали тогава ще ти кажаама така и неразбрах за какво ще го нагряваме/
              Извадил съм и съм щтракнал наново всички разьомчета,до които се докопах,ма давайте идеи,знам ли какво е.Бобината я замерих,няма късо,абе луда работа.
              И все пак се съмнявам в електрониката нещо,защото според мен се дави,и почва осезаемо да мирише на бензин от аспуха.
              Ако е така ЛОШО можеш да издириш една от първите ми или първата ми тема във форума там имам точно такъв случай НО при мен не палеше а ти казваш, че топъл пали???? Което ще рече, че НЕ е елктрониката

              ЕТО: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6621

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с палене на DR250XC

                Ще се разровя Чинел,ами миналата седмица като запали със зор,поне два часа бръмчах из града,спирал съм 10-на пъти палеше от раз и вчера пак същия номерсигурно хайванчето иска всеки ден да го яхам

                п.с.ей братче ти с твоята сага много ме обнадежди,сега като се замисля правилният въпрос е КОЙ ИМА ДР250 ОТ ПЛОВДИВ да му сменя блокаи да цакам при Явор.
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с палене на DR250XC

                  Определено не е електроника! Щом пали загрял, а студен не, трябва карбуратора да мине профилактика, прегледай всички маркучета за бензин дали са добре, филтъра на кранчето за бензина почисти, виж си маншоните на карбуратора към филтъра и към двигателя дали са здрави и стегнати правилно, за да не смуче въздух и накрая му обогати сместа. Не почвай от сложното, направи простите неща сам и тогава майстор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с палене на DR250XC

                    Трябва ти почистване на карбуратора,и регулиране на горивната смес,защото за по студено време,трябва да е по богата горивната смес.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с палене на DR250XC

                      Всички които заложиха на карбуратор,се оказаха прави
                      Понеже старият му филтър беше разтрушен като го купих,и пред разпадане,карбуратора се беше затлачил яко,вече съм с новият лафтайм филтър на К&Н благодарение на Ива.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с палене на DR250XC

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X