Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за APRILIA PEGASO 650 1997

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

    В гр.Девня има една фирма която прави всякакви зъбни колелета едно към едно със закалката и циментацията..на мен голямата зъбчатка ми излезе към 170лв....

    Коментар


    • #32
      До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

      Колкото да си поправиш зъбчатката не се опитвай...не става.Ако опиташ със наваряне ще се промени структората на метала...опитах и с втулка по точно външната черупка на лагер със същия размер но не издържаше и се пукаше..ето ти номера на фирмата която ми го изработи ПАЛИНИКО ООД-0898599827

      Коментар


      • #33
        До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

        Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
        А бе незнам като праихме ремонт на мотора ги гледахме тея работи.
        И нямаше издълбани канали ни по маховика ни по зъбчатката, май само с бендикс ще отърва кожата
        На голямата зъбчатка и трябват микрони износване и няма да зацепва..

        Коментар


        • #34
          До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

          Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
          Бендикса ми сруваше 165лв като го поръчах на Дарукар в сряда и във вторник беше доставен.

          Писал ди по-горе за голямата заъбчатка, че можеш да помогнеш.
          Хайде помогни, че моята е доста изясена и трябва да се сменя или поправя.

          Предваритено благодаря.
          грДевня.....фирмата е ПАЛИНКО ООД-0898/599827

          Коментар


          • #35
            До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

            Брат пегасист Luico,

            Хиляди благодарности от името на всички пегасисти. Това както всички знем е причината тея моторетки да се продават за без пари. Е сега вече го измислихмее. Бендикс от Дару Кар, зъбчатка от Девня и моторетките ни ще забравят за неприятните звъци и бутенето поне за следващите 10-15000км.
            170 лв за голямата зъбчатка не е малко, но е приемливо. Като прибавиме и нов бендикс за 165лв става общо 335лв.
            За тея пари от априля неможе да се поръча само бендиксаааа.
            В Дару Кар зъбчатката е по скъпа.
            Е след като вече е ясно как се оправя "ГОЛЕМИЯ" проблем с бендикса мога да си обещая, че за другия сезон ще съм с чистак нов комплект и няма да се чудя дали като изгася ще зацепи .

            Много съм благодарен както и всички останали пегасисти.

            Бъди здрав...
            Последно редактирано от vladaeca; 09-11-08, 22:54.
            Aprilia Pegaso 650 - 1997.

            Коментар


            • #36
              До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

              Няма зa какво приятелю, важното е да се подкрепяме иииииии още нещо....като се обаждаш за зъбчатката в Девня не казвай че е за мотор а ...може би за косачка, защото ако кажеш че е за мотор ще ти одерат кожата.....!!!

              Коментар


              • #37
                До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                Братлета търся и въздушен филтър за Пегасото....

                Коментар


                • #38
                  До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                  Абе момчета заради вас трябва да спя в форума. В Варна има център на Априлиа които поддържат връска с apriliabg.com сайтът им е crazyfox.info но мисля че не е довършен но поне има тел за връзка
                  В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
                  Варна, Сузуки ДР650РС

                  Коментар


                  • #39
                    До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                    Първоначално публикуван от _-McCoy-_ Преглед на мнение
                    Абе момчета заради вас трябва да спя в форума. В Варна има център на Априлиа които поддържат връска с apriliabg.com сайтът им е crazyfox.info но мисля че не е довършен но поне има тел за връзка
                    Да ама за мотори от 2000г. нататък...за по старите като наште няма нищо там,проверих лично иначе магазина е супер

                    Коментар


                    • #40
                      До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                      Здравейте колеги.И аз имам проблем с бендикса и мисля да го взема от Дарукар,а забчатката от гр.Девня.Искам да ви попитам когато се поръчва зъбчатката трябва да се даде старата или само някакви размери.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                        Едва ли производителя от Девня е специализиран за производството на части за априлия. Дай му всичко каквото имаш та да може хем да го гледа хем размери да си сваля сам.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                          Имаме стара зъбчатка.
                          Изпращаме им я за да си вземат размерите и ще направят нови без проблем. Така че колеги ако искате да се събираме и да правиме поръчката!
                          Aprilia Pegaso 650 - 1997.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                            Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
                            Имам стара зъбчатка.
                            Изпращаме им я за да си вземат размерите и ще направят нови без проблем. Така че колеги ако искате да се събираме и да правиме поръчката!
                            Моя все още си пали без проблем, само със сменен бендикс.
                            Пали, но днес ми истръва задния амортисиор. Кофти стана защото маслото изтече върху задната гума и нали разбирате...
                            Ако някой има идея за ремонт било то и евтин нека сподели. че ми се развали настроението!
                            Aprilia Pegaso 650 - 1997.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                              Вальо, Bendix е търговска марка на General Motors, както Ferodo и Delco например, заблуждения в българската техническа терминология на "майсторите". Самото устройство се нарича зацепващ механизъм и представлява бобина, електромагнит, вилка и пружина. Когато се подаде напрежение към стартера първо се захранва въпросната бобина. Тя подава преобразувано напрежение към магнита, който задвижва вилката. Тя от своя страна изхвърля зъбното колело, закрепено на вала на стартера посредство шлици или шпонка. След като това стане започва да се върти стартера. Пружината служи за връщане на зъбното колело обратно навътре посредством вилката, за която е закачена, за да не се върти стартера с двигателя. Това е най-просто обяснение за действието на това устройство. Разбира се има още много други варианти на изпълнение и функционалност на последното. Надявам се съм бил полезен, макар и не по темата.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Части за APRILIA PEGASO 650 1997

                                Първоначално публикуван от dimo kanev Преглед на мнение
                                Здравейте колеги.И аз имам проблем с бендикса и мисля да го взема от Дарукар,а забчатката от гр.Девня.Искам да ви попитам когато се поръчва зъбчатката трябва да се даде старата или само някакви размери.
                                Лично аз занесох старата зъбчатка....но за размера на фланеца където зацепва бендикса мисля че размера му беше 52мм и беше износен и за това не зацепваше бендикса....стана втора година от както ми направиха зъбчатката и нямам проблем...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X