Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

    Здравейте на всички,обзаведох се със сузуки GSX550 доста запазен и върви чудесно.Смених свещи и масло пали без проблем но нещо странно става поне за мен и ще съм много благодарен ако някои знае за какво става въпрос.При купуването тръгнах да се прибирам и точно преди колонката за бенз. изгасна,а имаше в резервоара около 3-4л.Наливам бензин около 8л и запали газ 150км без проблем.Прибирам се и на другия ден ще го карам и реших да доналея бензин макар че имаше и то не много малко и пак преди колонката угасна.Наливам 5л и пак пали и газ.Прибирам се стрелката на бензиномера е в червения сектор и вътре има около 4л.Сутринта същия номер припалва и гасне,припалва и гасне.С тубата и пак 5л запали веднага и няма проблем.Питам се това нормално ли е да има около 4-5л и да не пали.Кранчето е с два маркуча които са с клапани и принудително пускане на бензин който почти изпразва резервоара.Завъртам го на принудително пускане на бензина но няма палене,бензин би трябвало да тече към карбураторите но не пали.Налея ли 5 л и пали от раз.Какво е това нещо против всяка логика.Кранчето го свалях изчистено и цедката също,бензин тече без проблем,да не е нещо с вакума или незнам какво да мисля,няма логика да има вътре 4 л и да не пали нали за това е това принудително пускане да го източи почти докрай,или това е нормално не знам,Помагайте моля,ще черпя

  • #2
    От: Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

    Възможно е капачката да е запушена и да се получва вакуум и при отваряне да се "оправя"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

      Кранчето има ли положение "резерва"?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

        Извади бензиновия маркуч и пусни кранчето на положение PRI , т.е. на самотек . Ако не потече бензин - проблемът е в кранчето .

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

          Кранчето тече,няма проблем там,проблема е ,че гасни когато изгори събралия се бензин в карбураторите. Не е проблем вакума и кранчето на бензина . Този проблем го имам когато не се кара мотора 1-2вечери.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с резервоар и палене при сузуки 550

            Възможно е и е логично колега
            къде и как да разбера дали е запушена капачката

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X