Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трака ангренажната верига на KLX-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Трака ангренажната верига на KLX-a

    Не бе, аз много ти благодаря, че се опитваш да помогнеш. Аз тепърва навлизам в тази материя и всяко мнение ми е много ценно.

    Когато отворихме капака, веригата изглеждаше стегната, но истината е, че аз за първи път виждам ангренажна верига и не знам какво означава да е стегната. Нямах голям проблем с ваденето на валовете изпод нея - малко опъване и излязоха, но тъй като декомпресорът беше яко раздрънкан, решихме че тракането е от него и го махнахме. След затварянето на двигателя чукането пак го имаше, само на средни оборити и беше съвсем ясно, че нещо просто изпада в резонанс в един момент. Тогава ми хрумна да цъкнем палчето на обтегача на веригата и моментално проблемът изчезна и в момента двигателят пее. Явно пружинката не натиска това палче достатъчно силно. Иначе то има още много ход - сигурно поне 10 цъкания още докато не излезе до крайно положение. Аз дотогава ще съм сменил веригата, но сега съм спокоен, че всичко е ОК и че проблемът не се оказа нещо по-сериозно.

    Просто при положение, че звукът изчезва при съвсем малко опъване на веригата няма от какво друго да е. Има хипотетична възможност опънатата верига да е обрала някакви други луфтове по валовете, но това ми се струва много малко вероятно. Още повече, че звукът си беше точно като на вибрираща верига... трудно за описване, но това беше.

    Пак - мерси за съветите!
    Последно редактирано от geko; 15-11-07, 17:16.

    Коментар


    • #32
      До: Трака ангренажната верига на KLX-a

      Евала, радвам се, че разреши проблема!
      KTM Fen

      Коментар


      • #33
        До: Трака ангренажната верига на KLX-a

        и моито kawasaki klx250 има същото тракане но ще трябва да го отворя да погледна

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X