Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

    помагаите какво масло да налея,казаха ми ,че трява да бъде с добавка за скоростите имали нещо вярно ако някои знае нека сподели благодаря предварително!!!

  • #2
    От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

    Виж сега пич и остави какво ти казаха.Ще ти кажат най-вярно като отидеш в най-близкия магазин за моточасти и си вземеш необходимото количество за твоя мотоциклет.Като предвидиш и смяната на масления филтър.Тук във форума има колега/как ли не ти е писал вече/който продава една много качествена марка масла-може и с него да се свържеш.Иначе на кратко-твоето масло е с вискозитет 10w40,отговарящо на JASO MA сертификатите,което значи че е подходящо за съединители в маслена баня/ето това са ти казали ама..../.Марката на маслото я определяш ти спрямо възможностите си.Хайде наливай го, че не остана време до новия сезон и преди да го смениш покарай машината.

    Коментар


    • #3
      От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

      На Пегасо 650 И.Е. маслото със смяна на филтъра е 2.2 литра и е 5w40. Поне така го дават по книга. По-интересно е в случая самата смяна на масло. Априлията е със сух картер, източването и наливането не е като на колата, имай предвид.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

        Колеги благодаря и на двама ви за полезните съвети!!!А за източването на маслото се запознах обстоино.

        Коментар


        • #5
          От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

          Благодаря за съветите колеги!!!

          Коментар


          • #6
            От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

            И при наливането е същото. Само не пали двигателя с отворена капачка на маслото, че прави фонтан
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

              Привет, колеги!
              Нов собственик съм на Априлия Пегасо 650 и.е. 2001 г.
              Предстой ми смяна на масло и гледам, че по книга го дават 5W40.
              По сайтовете обаче за 4Т мотори гледам, че моторните масла са основно 10W40.
              Откъде да си поръчам 5W40 за 4Т, знаете ли?

              Коментар


              • #8
                От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                Гугъл?
                Yacco MVX 1000 е с такъв вискозитет, пълна синтетика.
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                  За 5в40 категорично забрави /моторът ти не е нов/,минимум 10в40 да не кажа и 15в50. Аз този сезон смених масло по друга причина и сложих 2л. 15в50 и долях 300гр. 5в40. толкова тих и меко работещ мотор /от 3г. го карам с 5в40/ не съм имал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                    Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                    За 5в40 категорично забрави /моторът ти не е нов/,минимум 10в40 да не кажа и 15в50. Аз този сезон смених масло по друга причина и сложих 2л. 15в50 и долях 300гр. 5в40. толкова тих и меко работещ мотор /от 3г. го карам с 5в40/ не съм имал.
                    Я па ти! И що така категорично да забрави 5W 40 за сметка на 10W 40? Ама, ако може обосновката да не е, че на теб мотора ти работи мазно! Аман от специализатори!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                      И колата и единият ми мотор са по-стари от 2001 и да ти кажа никак не се мръщят на 5W40.
                      Мръщя се само аз като го плащам
                      Аман от клишета!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                        Благодаря за съвета! Мисля да пробвам смяна с 10w40 на Мотул, да видя как ще бъде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Я па ти! И що така категорично да забрави 5W 40 за сметка на 10W 40? Ама, ако може обосновката да не е, че на теб мотора ти работи мазно! Аман от специализатори!
                          Че малко ли е двигателя да работи по-добре/мазно както казваш/, за мен това масло е по добро, от 9000-те км. изминати с 5в40 усещам разликата за първите 100км. за сезона с новото.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                            Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                            Че малко ли е двигателя да работи по-добре/мазно както казваш/, за мен това масло е по добро, от 9000-те км. изминати с 5в40 усещам разликата за първите 100км. за сезона с новото.
                            На мен и като си измия мотора ми се струва, че работи по-мазно! Сигурен съм, че ти си много по-опитен анализатор, но не се заблуждавай! За маслата има някои фундаметални неща, които као не ги знаеш, някак си не е добре да даваш съвети! Иначе много се радвам, че мотора ти работи по-мазно!
                            Ето и моя съвет - слагайте си най-качественото масло, което ви се отдели от джоба с препоръчания от производителя вискозитет. Ако двигателя е извънредно термично натоварен, или леко гори масло може да се вдига числото, но се концентрирайте в/у второто (след W)!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Aprilia Pegaso 650 какво двигателно масло да налея

                              Прави моля те разлика от твоят двигател и стар двигател.
                              Каквото и да имаш предвид с това определение.
                              Това, че твоят не харесва такъв вискозитет съвсем не означава, че той е неподходящ за всички останали на неговата възраст!
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X