Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

    Колеги здравейте,имам много кофти проблен с новата ми придобивка YZF426 2003та година.Мотора го имам от около 2-3 месеца и още с първото ми палене на студено та до сега ...едно и също,всеки опит за запалване на мотора завършва със давене и разбирасе сваляне и смяна на свеща с друга .Пробвах и с иридиева свещ ...същата работа,след като сменя свеща и го сритам няколко пъти пригръмва 1-2 пъти при ритане и запалва и си заработва на смукач устоичиво и без проблеми.Та така вече ми писна всяка събота и неделя преди излизане да правя тея безсмислени движения и реших да питам вас колеги ако някой се е блъскал с проблема.Преди с KXF-a никога не съм имал подобно нещо,студен мотор даже при минусови температури ми е палел от второто или третото ритане,а сега блъскам на манивелата като луд по 10-15 пъти и не пали ...дави се сменям свеща и тогава след 5-6 ритания запалва.Загрее ли си пали с първото ритане,но ми е направило и друго впечатление че като го карам на 4та или 5та на по дълго по равно и му държа средни обороти почва да накъсва,но само тогава иначе при ускоряване няма проблеми тегли си стабилно и чисто.Пробвах с нова свещ няколко даже,не е от тях и смених и въздушния филтър с нов,но проблема си остана и вече се съмнявам че е карбуратора или пропускам още нещо ...вие ще кажете.
    Поздрави на всички и предварително благодаря.
    Дани

  • #2
    От: Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

    Колега проблема ти е в карбуратора закарай го на някой опитен да го регулира.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

    Коментар


    • #3
      От: Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

      Колега си мислех че е от него,но все пак реших да поискам мнение и от вас,се пак има доста колеги каращи тоя мотор и май това си е редовен проблем като гледам колко хора ми посаха.

      Коментар


      • #4
        От: Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

        ...съмнявам се че само с реголиране ще мине,май целия карб си е за ревизия и редене с нови жигльори и игла.Днес опитах да го запаля ...ритнах 5-6 пъти и направо свалих свеща ...електрода се едно го бях топил в бензин направо капка сабра,а миналата неделя успях да го запаля та покарах и като се прибрах смених маслото и филтъра че им доиде ред.Та искам да попитам някои сменял ли е комплект жигльори,има ли ги в Yamaha или се чака на поръчки и като цена горе/долу колко са.
        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

          Я кажи колега, как точно палиш мотора?
          Помпиш ли газта преди да го запалиш, или само опъваш смукача и палиш?
          Аз имам такъв модел на Ямаха, аз го паля,като припомпя 2-3 пъти газта и опъна смукача. Ритам и мотора пали. Опитай да припомпиш 3-4 пъти и пали, без да опъваш смукача или опъни смукача, без да даваш газ.
          Обясни по-подробно!

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha YZF426 ...проблем с палене на студено

            Това с прекъсването на каране с равна газ е съвсем нормално за 426-цата,обаче проблема с трудното палене трябва да се реши.Пробвай да завиеш болчето за ниските обороти докрай и след това го отвърти 1.5.Ако няма подобрени го развивай с 1/4 докато почне да работи и пали както ти харесва.Иначе по принцип 426-ците по трудно палят и докато загрее никаква газ,ако решиш да дигаш или сваляш оборотите трябва да боравиш само със смукача.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X