Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Хонда Доминатор 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Хонда Доминатор 650

    Здравейте колеги! Преди няколко дни купих една Хонда Доминатор 650 с два проблема:
    1. Мотора пали (студен от четвърт без смукач) работи 5сек и загасва, веднага натискам стартера и го паля пак и пак работи 5 сек и гасне. Като го запаля и го изворсирам влиза в обороти и заглъхва след което гърми и гасне или продължава да прекъсва и да работи неравномерно (предполагам че му изчезват токовете за момент после пак се появяват), смених свеща същата работа. Въпросът ми е възможно ли е да е от комутатора, или той или ще работи или няма? и имате ли идея от какво друго може да е?
    2. Като му дам газ пуши адски много.Сегменти не са защото има много добра компресия, гумички също не са защото са скоро сменяни. Някакви други идеи?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с Хонда Доминатор 650

    Tова е от богата смес, не е от друго!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Хонда Доминатор 650

      Затворих му въздуха и пак същата работа. Свалих двигателя и го отворих да проверя сегментите за всеки случай да не е залепнал някой но са си добре. Сложих цилиндъра на един чист лист хартия сложих и буталото със сегментите в него и сипах нафта да видя дали ще изпускат. Седяха 20мин и нито капка, мисля че проблема с пушенето не в тях?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Хонда Доминатор 650

        Ако ти е богата сместа трябва да отвориш(увеличиш) въздуха, не да го затваряш. Бяло ли пуши или черно? Ако е бяло, то е масло, ако е черно - богата смес(иска повече въздух).
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Хонда Доминатор 650

          Пуши бяло. Сипах му ново масло и го направи черно за 5 паления от по 10сек. сегментите и гумичките на клапаните са добре от къде може да харчи масло?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Хонда Доминатор 650

            Първоначално публикуван от lubox Преглед на мнение
            Пуши бяло. Сипах му ново масло и го направи черно за 5 паления от по 10сек. сегментите и гумичките на клапаните са добре от къде може да харчи масло?
            От обърнат на обратно сегмент примерно, ако няма износеане в цилиндрово - буталната група това може да е причината примерно. Не съм запознат със конструкцията на точно този двигател, но на повечето двг сегментите са с определено положение, ако се обърнат на 180 градуса ефекта е точно такъв - почват да "бутат" маслото в горивната камера, вместо да го обират на долу към картера. Също така има значение кой сегмент е първи, кой втори - с различен профил са и т.н. Друга причина, освен горните може да е и увеличена хлабина във водачите на клапаните.
            Hyundai Terracan 3.5 V6 4WD
            Suzuki SV 1000S, BMW F650, Kawasaki KLR 600, Yamaha YZF 750R

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Хонда Доминатор 650

              Колеги оправих моторчето да работи, имаше проблеми с електрониката, но сега съм си загубил болтчето за регулиране на въздуха. Развило се е от вибрациите и е изпаднало някъде. Ако някой колега има такъв карбуратор за части моля да ми пише!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Хонда Доминатор 650

                Болтчето е намерено. Благодаря на всички отзовали се колеги.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X