Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на клапаните Yamaha XT600 87г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка на клапаните Yamaha XT600 87г.

    правя ремонт на двигателя на yamahata.. нали вече почти всичко е готово утре ще слагам главата и ми трябва помощ за клапаните ..... тоест не знам как да ги настроя . не знам на каква хлабина да ги наглася..... много ще сам благодарен ако ми кажете какви са хлабините на смукателните и изпускателните клапани БЛАГОДАРЯ предварително

  • #2
    До: Помощ за Yamaha XT600 87г. спешно !!!

    аз ги правя 15 - 17 да са малко по хлабави препорачвам ти и ти това да сториш

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за Yamaha XT600 87г. спешно !!!

      Смукателни(0,07-012) изпускателни(0,12-0,17)

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за Yamaha XT600 87г. спешно !!!

        Първоначално публикуван от чочо Преглед на мнение
        Смукателни(0,07-012) изпускателни(0,12-0,17)
        Това са точните данни от мануала.Регулирането става при СТУДЕН двигател.Доколкото съм запознат,на двигатели с недиректно задвижване на клапаните от разпределителният вал(както е при ХТ то с кобилици),трябва да се регулират към долните стойности.А когато е със директно задвижване на клапаните от вала,се регулира към горните стойности.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за Yamaha XT600 87г. спешно !!!

          Първоначално публикуван от AICBERG Преглед на мнение
          Това са точните данни от мануала.Регулирането става при СТУДЕН двигател.Доколкото съм запознат,на двигатели с недиректно задвижване на клапаните от разпределителният вал(както е при ХТ то с кобилици),трябва да се регулират към долните стойности.А когато е със директно задвижване на клапаните от вала,се регулира към горните стойности.
          благодаря ви много много ми помогнахте като ги реголирам ще ви пиша какав е резултата отново БЛАГОДАРЯ

          Коментар


          • #6
            Здравейте колеги!
            Днес се опитах да си регулирам клапаните на Yamaha xt600 89г. Смукателни 0.10, изпускателни 0.15 и започна да пали трудно когато загрее и гасне на ниски обороти.
            Може ли някой да ми обясни защо така?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X