Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателите на Yamaha YZ 450 F и Yamaha WR 450 F?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    да наистина стюартчо тази година най сетне се реши да кара 250 ама
    знайш от колко време го врънкат
    и между другото още от първото състезание ги "изтупа" всичките
    аз това ми направи впечатление че е най добрия и пак дълго време смяташе че още не е за 250
    а тука все гледаме да вземем някой мноого голям мотор и ГАЗЗЗЗ
    напоследък се позаинтересувах от кариерата на най различни по успели състезатели и да ви кажа всичките са си минали постепенно по стъпалата няма някой дето изведнъж да се е качил на 250 или 500 е разбира се ние в България сме най надарени от всичките и
    тва за нас не важи то затова сигурно като гледам класациите по световните първенства от горе до долу всичко все български имена

    Коментар


    • #32
      шегата на страна но тва си е един много сериозен проблем тука в нашия град вече сума ти момчета се избиха или осакатиха именно поради този проблем
      До вчера карал колело и то без скорости а неска изврънкал родителите за GSX750RR е поне за мене е логично кво ще се случи от тука нататък
      някой пък карал скутерче и то един сезон ооо ми той вече голям майстор дай да му вземем CBR600R и после айдее в болницата и след това изведнъж моторите им стават виновни на хората че били смотани машини
      ма то е така колкото по малко знае човек толкоз повече си мисли че знае в библията даже го пише"ако някой си мисли че знае нещо значи още не го е разбрал както трябва"е това е по съвременен превод иначе там е написано с малко по други думи
      то и аз съм минал по тоя път все ми се щеше по голям и по голям мотор
      но истината е че техниката на управление се учи много по лесно и безопасно с по малки мотори
      Например вижте как беше направен т.нар.БАК ФЛИП или задно салто с мотор да не мислите че ей така качил се някой луд и го направил
      не първо го тренират с ВМХ ,после с детско моторче обикновенно
      ХR50 после с XR70 след това вече сголемия мотор и то първо върху нещо меко например басейн с дунапренени кубчета
      и това го правят хора които иначе като ги гледаме мислим че са некви напълно откачили лунатици
      а тука големите "майстори" направо грабваме нещо на две колела с възможно най големия двигател и искаме всичко изведнъж да стане !
      сега се сещам и за Джереми Маграт за него специално знам че въпреки че е толкоз добър редовно си тренира разни по трудни елементи с....CR80 и другите също включително и ЕВЕРТС редовно тренират например с мотоциклети за триал
      а при нас направо не е за разправяне оня ден едно момче няма и 16години май взели му ZZR600 та идва при мене и ми се хвали
      че го пробвал колко ша вдигне и бръмчал насам натам с около 240км/н
      като му гледам гумите ...изтрити веригата цялата сгърчена
      накладките ме достраша и да ги погледна е иначе лъскави спойлери колкото щеш

      Коментар


      • #33
        И българите от памтивека имат една подходяща поговорка за случая: "Глям хуй лапни, голяма дума не казвай" (ако не бяхме все наши хора тук, щях да го кажа като в библията )
        Та в този контекст, донорството на органи ще процъфти в България още :x
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #34
          абе и проблема с донорството на органи още не е решен законово доколкото знам.

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от mitkov
            а при нас направо не е за разправяне оня ден едно момче няма и 16години май взели му ZZR600 та идва при мене и ми се хвали
            че го пробвал колко ша вдигне и бръмчал насам натам с около 240км/н
            като му гледам гумите ...изтрити веригата цялата сгърчена
            накладките ме достраша и да ги погледна е иначе лъскави спойлери колкото щеш
            Абсолютно си прав Митков. И аз до скоро се чудих защо татко ми вика:"Ако те видя веднъж да се правиш на майстор и мотокросис, ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СЕ КАЧИШ НА МОТОР ДОКАТО СИ ПОД МОЙ КОНТРОЛ." Човека си е много прав. Аз съм на 15 години, вече карам 3 сезон, но пак съм си вчерашен пиклио! Затова не се и правя на мотокросис. КАРАМ ЗА ДА СЕ КЕФЯ. Според мен не кефа е да го караш на задна по надолнището. Разбира се кеф е ако караш от 10 години. Моето мнение е, че на такива на моята възраст не трябва да се дават силни мотори. Бащите да знаят, че НЕ трябва да дават пари децата им да се убиват , а да ги учат на добро...поне аз така си мисля. Първо карах Хонда XL 250 4такта, след това Suzuki TS200 2 такта, сега Suzuki Djebel 250 4такта. Мисля, че съм готов за предизвикателство като 426 Yamaha YZF 4такта.

            Коментар


            • #36
              А бе всичко ли от YZ-тите що завършва на F е четири тактово?

              Коментар


              • #37
                Индексът "F" при всички означава "four stroke", т.е. четиритактов!
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #38
                  Верно. Много съм тъп. Много неща са ми в главата. Може би от възрастта...

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Петър Манолев
                    Първо карах Хонда XL 250 4такта, след това Suzuki TS200 2 такта, сега Suzuki Djebel 250 4такта. Мисля, че съм готов за предизвикателство като 426 Yamaha YZF 4такта.
                    Като гледам реда на моторите, май последната крачка дето си я замислил е твърде голяма. На кросовите мотори двигателите теглят по-различни от тези на ендурата и си трябва доста опит за да може да им дозираш точно газта. Освен да се кефиш като караш, бива и да се учиш да караш по-добре. Само че ти трябва човек дето ги разбира тия работи да ти казва кво да правиш и най-важното - да го слушаш кво ти казва Обикновено състезателите които са най-добри в клас 125 минават в горния 250 като минат поне 18години, ама ти си знаеш.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #40
                      Прав си, Митко.Много мислих и взех решение. Или ще е WR 250 F или YZ 250 F

                      Ето този мотор смятам да си купувам, ако не е WR:







                      Yamaha YZ 250 F
                      Four Stroke
                      41 Horse Powers
                      Model 2002

                      Евала...! Но първо ще потърся WR![/b]

                      Коментар


                      • #41
                        Есента случайно засякох Теодор Тотев да тренира с неговия yz250f на една горска, малка пистичка до Габрово (на Ябълка) и се шашнах колко тегли това добиче, баирите ги качваше за нула време и то едвам докосваше земята с предното колело. Това определено е добър мотор, който обаче също изморява доста.
                        No bike - no fun!

                        Коментар


                        • #42
                          Пешо, от Германия ли ще я купуваш тая Ямаха Тези снимки май не са от БГ. Преди много търсих такава, но не намерих никъде в БГ
                          No bike - no fun!

                          Коментар


                          • #43
                            Наистина мощна машина.Ама наистина изморява На Теодор Тотев коя година е ?

                            Коментар


                            • #44
                              Да, от Германия . Снимките ми ги дадаха и казаха, че този мотор се продава много на добра цена 6000 лв!

                              Коментар


                              • #45
                                2004 каза че е, но сега може да кара и с 2005
                                No bike - no fun!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X