Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

    Здравейте,имам питане към всички знаещи и патили: От извесТно време ми се чува как нещо като лагер прискърцва, моторът не съм го отварял и сега мисля да го направя,какво да гледам и има ли много тънкости?
    Първо трябва скоба за сваляне на веригата, за да сваля главата, после дали ще трябва още някой спецИАлен инструмент? И как се стяга главата, моля, помагайте.
    Последно редактирано от viki terzieva; 29-08-12, 12:22.

  • #2
    От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

    Колега има мануали за тая работа там пише всичко което ти трябва.А относно стягането на главата ще ти трябва динамометричен ключ.
    0878424143
    0887424150

    Коментар


    • #3
      От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

      По-принцип мануал не може да ти направи д-ля ,трябва си човек който това му е работата. 90% в КТМ д-ля се разглобява и сглобява със специални инструменти !

      Коментар


      • #4
        Много лошо, някой знае ли около Нови искър или Своге ктм гуру да го погледне? Че вие ме отказахте.

        Разглобих го донякъде, свалих веригата, главата, цилиндъра , като хвана магнета има страничен луфт и се вижда как играят лагерите на вала, клапаните ги напълних с бензин и те бЪлбукат, сегментът като го мушнах в цилиндъра едвам влиза 0,22, ама влиза,това е много май??? Ще пусна снимки тия дни,стигнах до магнета, ама и за там трябва скоба, някой ако знае къде да намеря, ще съм благодарен. И как да разбера дали е за смяна буталото и цилиндъра?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8200016.JPG
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5400920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8200017.JPG
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5400921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8200024.JPG
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5400922
        Последно редактирано от viki terzieva; 29-08-12, 12:20.

        Коментар


        • #5
          От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

          Закарай си мотора на опитен майстор!!! От такива като теб моторите в България са сбирщайни!!!!!

          Коментар


          • #6
            От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

            Първоначално публикуван от alexey Преглед на мнение
            Закарай си мотора на опитен майстор!!! От такива като теб моторите в България са сбирщайни!!!!!
            Най вероятно вече не е доктор а за ПОП !!!

            Коментар


            • #7
              От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

              Ако не друго го права с желание,ако може някой да ми каже,защо тази гайка на коляновия вал беше отвита , по резбата нямаше следи от лепило?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8260030.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5403343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8260031.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5403344някой ще ме светне ли как се стяга на 150 нютона,как да го държа да не изпука нещо?
              Последно редактирано от jorrro; 28-08-12, 20:02.

              Коментар


              • #8
                От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                Първоначално публикуван от jorrro Преглед на мнение
                .........някой ще ме светне ли как се стяга на 150 нютона,как да го държа да не изпука нещо?

                Има законтрящ болт на коляновия вал!
                KTM 530 EXC

                Коментар


                • #9
                  От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                  Болта е за поставяне на буталото в ГМТ неее за стягане и развиване защото може да се изкриви или скъса картера .Гайката(която е алуминиева и с лява резба) се стяга точно 90 нютона плюс локтайт 270.

                  Коментар


                  • #10
                    От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                    Буталото и цилиндъра се проверяват от човек който се занимава с такива неща. Той може да каже дали е за ремонт. Щом питаш на Нови Искър и Своге то с.Доброславци ти е най близо, там има хора които се занимават с ремонт на глави....... Занеси главата, буталото и цилиндъра при тях и те ще ти кажат. Лагерите на вала и сам можеш да ги смениш, стига да ти се отдава. Иначе наистина си намери менуал и от там гледай за размери, нютони.....
                    П.С. къде се намира КТМ-а.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • #11
                      От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                      Занесох нещата на майстор каза че клапаните са нови бутало и цилиндър в добро състояние макса на сегмента е 0,80 а при мен е 0,22,каза че е ок,менуал си имам но там е показана странна скоба за затягане на тази гайка хваща зъбните колела на вала и на съединителя

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8260031.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5403782

                      пише че се стяга на 150 нютона и локтайт 243 мотора е в село луково,това зглобих последно

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF7609.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5403783

                      нямаше менуал,дано с мотора се справя по добре

                      Коментар


                      • #12
                        Re: От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                        Първоначално публикуван от jorrro Преглед на мнение
                        ...някой ще ме светне ли как се стяга на 150 нютона,как да го държа да не изпука нещо?
                        Стягането, с динамометричен ключ!
                        Законтрянето, със специален инструмент. Ако няма такъв и няма възможност да се изработи, голяма отвертка между зъбните колела обикновенно върши работа.
                        A Lone Rider

                        Коментар


                        • #13
                          От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                          Първоначално публикуван от jorrro Преглед на мнение
                          ....някой ще ме светне ли как се стяга на 150 нютона,как да го държа да не изпука нещо?
                          За 150 нютона не знам, но както виждам цифрата не е актуална, но за 120нм- здрав парцал, примерно надиплено на няколко ката парче от дънков плат и го заклинваш между зъбите на зъбните търкалета. Изпитан метод. Изглежда байоФски, но всъщност го препоръчват в дойчлански сервиз мануал, естествено не за тази марка мотоциклет...

                          Инак законтрянето е с лентова скоба.
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #14
                            От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                            Първоначално публикуван от alexey Преглед на мнение
                            Закарай си мотора на опитен майстор!!! От такива като теб моторите в България са сбирщайни!!!!!
                            А от тези (майстори) на какво приличат нашите мотори?А? Важное човек да има желание,другото ще дойде от тук(Форума) и от желаещи да помогнат с знания и опит.
                            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                            Коментар


                            • #15
                              От: КТМ SX450 2003 ревизия на двигателя,как?

                              Затягането също би станало и на последната предавка + натисната задна спирачка. Аз поне така съм правил доста пъти.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X