Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

    Здравейте! Онзи ден веднъж ми се появи проблем със скоростите. Потеглих на първа и като взех да превключа на втора нестава. Просто отиде на неутрал и неиска да включи на втора. След около 10 опита включи и нямаше проблем докато се прибрах. Днес го изкарах мотора покарах го около 2 км. нямаше никакъв проблем. Измих го и след това обратно до нас и отново същия проблем - неиска да включи на втора. След няколко опита стана. Явно се е появил някакъв проблем, който ме притеснява, че ще се задълбочи. Ако някой има идея какво може да е ще се радвам да сподели. Също така и сложен ли ще е ремонта. Предварително благодаря!

  • #2
    От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

    Ако го прави само от първа на втора е много вероятно да си за зъбно колело на втора скорост. Ако е това - ще цепиш картера. Принципно това е предавката, която е най-натоварена и често ползвана. Ако си забелязвал и да „вие” на втора диагнозата ти е готова.
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

      Най напред пробвай да промиеш двигателя и да смениш маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

        Днес направих консултация с майстор. Според него на 90 % проблема е, че или е паднала или се е счупила неква пружина, която е на оста на лостчето за скоростите и затова неиска да превключи. Ако е паднала ще е добре - каза, че ще свали само десния капак и ще я закачи. Ако обаче е счупена ще се пръска целия двигател.
        Относно мнението на колегата dmihailov на втора не "вие".
        Майстора и друго предположи. Пита ме дали е падал мотора на лявата страна. В деиствителност в деня в който за първи път ми направи проблема имах леко падане при което мотора падна на лявата си страна и след около 2 часа ми направи проблема. Каза, че при падането се е ударило лостчето за скоростите и от това е паднала пружината.
        Майстора има същия мотор като моя и сподели, че когато го е взел му е правил основен ремонт на всичко и при сглобяването тази пружина му била изпаднала и правел същото. След което свалил само десния капак и с много зор успял да я закачи.
        Еми сега се надявам наистина проблема да е в тази пружина и дано само да е паднала, а не счупена и да стане само със свалянето на десния капак. Мотора ще му го карам след празниците. Като го отвори ще ви информирам какво е излезнала.
        Хайде всели празници на всички!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

          И така днес майстора свали дясния капак и неговото предположение за паднала или счупена пружина не се оказа вярно. Последва сваляне на двигателя и сега следва разглобяване на целия двигател и да видим какво ще излезне.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

            Малко като "след дъжд качулка" ама...
            Провери ли самото лостче да не се е изкривило и да опира в капака?
            На моя ХЛ това редовно му се случва след падане, даже на капака ми има ясно очертан улеи които е направен точно заради триенето на лостчето в капака... То дори има ход няколко милиметра напред - назад и когато е в "прибрано" положение е напълно възможно да опира в капака.
            А като се замисля и един приятел имаше проблем със подобни симптоми самоче при доминатор и при него проблема наистина беше стчупен детайл - "скобата" която е захваната за вала на лостчето и сменя предавките...
            Пиши когато се разбере какво е.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

              Провери ли самото лостче да не се е изкривило и да опира в капака?

              Лостчето не опира в капака. Като се разбере какво е задължително ще пиша.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                mendi, ако беше лоста, щеше да отказва да включи всяка скорост нагоре. Или е заминала вилката, или зъбното колело на втората. Както и да е - като го отворят ще си покаже. Имам познат, който се занимава само с хонди и има май почти всичко (и много опит също така). Ако потрябва нещо казвайте да го питам дали има и цена. Аз лично очаквам да е вилката.
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                  ако беше лоста, щеше да отказва да включи всяка скорост нагоре.

                  Той от неутрал неможе да включи на втора и следователно и на другите от там на горе. А включи ли на втора не е имало проблеми за другите. Просто само там го прави. Преди малко бях при майстора. Утре към обед очаквам да го е разглобил и да видим какъв е проблема. Като разбера ще ви информирам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                    Проблема се оказа, че е счупен един от страничните зъби, който влиза в съседното зъбно колело (съжалявам ако не съм го обяснил добре, но не съм много в час. Другата седмица като го взема от майстора ще го снимам и ще го пусна). Зъба, който се отчупил е наранил и други 2-3 зъбни колела.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                      Значи, това е първия ХЛ, който е счупил зъбно колело (поне за мен). Износени -да, но все си мислех, че Хонда няма чупене на скорости. Както и да е, дано ги оправиш бързо и евтино, че знам какво е да си „в бокса” по това време на годината ...
                      Honda XR600
                      Kawasaki KLX650
                      Honda XL600V Transalp
                      +359 888 6З5 9З4

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                        Днес дойдоха зъбните колела. Специални благодарности на колегата dmihailov за помощта в намирането им. Вече са при майстора и се надявам в близките дни машината да е готова.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                          Радвам се, че съм помогнал - това е идеята на форума.
                          Успех с ремонта!
                          Honda XR600
                          Kawasaki KLX650
                          Honda XL600V Transalp
                          +359 888 6З5 9З4

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                            Мотора вече е готов! Малко се проточи ремонта (не заради скоростите - те бяха оправени още на следващия ден), че решихме да сменим и буталото и сегментите и се забавихме с доставянето им. Един ме лъга 2 седмици, че ще ми докара от Гърция. Пак благодарение на колегата dmihailov намерих веднага от магазин мотобум - София. А те пък ги взимат от магазин мотомедия - Благоевград. Буталото и сегментите струват 186 лв. Гарнитура за главата взех от магазин мотокрос - Пловдив за 69 лв. Четири зъбни колела за скоростите взех втора употреба от Радо от София за 100 лв. Буталото решихме да го сменим тъй като миналата година падна леглото на единия клапан и буталото беше начукано отгоре (това съм го описал тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121420), поради това горния сегмент беше заседнал в канала и не излизаше и от там беше станал на елипса. Майстора взе 120 лв. за ремонта. Като добавим и разходите за куриерски доставки и няколко други дребни неще - правене на 4 резби, че бяха превъртяли ремонта излезна 570 лв. Мисля, че му направихме добър основен ремонт и се надявам да го покарам 4-5 години без проблеми. Днес го разкарах лекичко 10 км. Утре сигурно ще му налея и ново масло. Днес като взех двигателя от майстора взех и старите части - утре ще ги снимам и ще ги пусна тук.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със скоростите на Хонда ХЛ 600

                              Ето сега и снимковия материал:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110195.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5372496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110186.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5372497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110187.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5372498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110190.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5372499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110191.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5372500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5110194.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5372501

                              На втората снимка се вижда отчупения страничен зъб, а на другите какво е направил. Това са зъбните колела за първа и втора скорост от първичния и вторичния вал.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X