Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR 200 проблем !!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DR 200 проблем !!

    Здравейте колеги , скоро си взех Suzuki DR 200 , но е за разпределителен вал и там където лагерува е много износено. Та искам да попитам дали ще може да се изстърже малко от разпределителния вал и да се направят втулки или черупкови лагери ??

  • #2
    От: Suzuki DR 200 проблем !!

    може даваи при стругар

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki DR 200 проблем !!

      Първоначално публикуван от armada_db Преглед на мнение
      може даваи при стругар
      А как ще направи ''циментация'' на мястото където ще се престъргва?
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki DR 200 проблем !!

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        А как ще направи ''циментация'' на мястото където ще се престъргва?
        Е уш тази опция да отпадне с набиването на черупка или лагери,ма нещо неми се вярва тази работа.
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki DR 200 проблем !!

          Не е добра идея да се разстъргва разпределителния вал,по скоро главата трябва да се престръже и да се сложат някакви черупкови лагери ако има достатъчно място.Обикновен стругар няма да ти свърши работа,но ако отидеш в някой специализиран цех за ремонт на колянови валове и такива работи може и да измислят нещо.Имат стандартни черупки ако най малкия размер може да пасне и ако някой се наеме да ти го направи може и да стане.Не знам как е главата точно на този двигател но принципно валовете лагеруват направо във алуминия,мисълта ми е че по скоро той ще се износи от колкото термично обработения чугун от който е направен вала.Моя съвет е да отидеш при някой който се занимава с тези неща и е наясно,в противен случай ще купуваш глава+вал.Успех с ремонта.
          Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki DR 200 проблем !!

            Понеже и аз се борих с подобен проблем (почти решен с нова глава) да споделя мнения на специалисти: вал не се престъргва, само се шлайфа ако има възможност и допуска го позволява. Варианта с черупкови лагери също не става - няма толкова малък размер, а и да се намери - няма гаранция за резултата. Вероятността да превърти лагер или някакъв друг проблем да се появи е много голяма, все пак ако беше добра идея - производителя щеше да ги вгражда още в завода. Най-добрия вариант е смяна на глава и вал (аз поне до този извод стигнах), всичко друго е хазарт, а хазарта никога не е бил успешен избор. Знам, че е криза, за мен също беше трудно решение, но принципа "евтиното излиза по-скъпо" в случая важи с пълна сила. Не се занимавай с глупости и мисли за смяна на глава/вал...
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X