Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да направя мотора си по-тих ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да направя мотора си по-тих ?

    От скоро имам Yamaha XT с ауспух Marving, който е отворен и без вата. Искам да го направя по-тих, за да си спестя проблеми със съседите защото гаража, в който го държа е част от жилищен блок. Дали ще има голям ефект, ако добавя вата? Ако да каква вата се ползва за тази цел и как да определя, какво количество да използвам. Въобще всякакви идеи по темата ще са ми полезни.

  • #2
    До: Как да направя мотора си по-тих ?

    0888238187-Ясен,от София е тои ще ти го оправи.
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: Как да направя мотора си по-тих ?

      Честно казано търсех по-различен тип информация. Просто искам да го направя сам.

      Коментар


      • #4
        До: Как да направя мотора си по-тих ?

        Ами направи си го сам тогава,отиди до него и си вземи вата-при него имаше доколкото си спомням,и той ще ти каже как и колко и си го прави.
        Успех
        MG RACING

        Коментар


        • #5
          До: Как да направя мотора си по-тих ?

          Благодаря

          Коментар


          • #6
            До: Как да направя мотора си по-тих ?

            600 кубикалие да нее тази дето се продаваше в мобилето бяло и червено ? колко ти гори при градско каране по точно по асвалт
            Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

            Коментар


            • #7
              До: Как да направя мотора си по-тих ?

              Виж какво открих за "отърване от някой и друг децибел", както твърдят авторите:
              http://www.motorcycle-usa.com/Articl...ID=4952&Page=1
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                До: Как да направя мотора си по-тих ?

                Първоначално публикуван от Satan Преглед на мнение
                От скоро имам Yamaha XT с ауспух Marving, който е отворен и без вата. Искам да го направя по-тих, за да си спестя проблеми със съседите защото гаража, в който го държа е част от жилищен блок. Дали ще има голям ефект, ако добавя вата? Ако да каква вата се ползва за тази цел и как да определя, какво количество да използвам. Въобще всякакви идеи по темата ще са ми полезни.
                Подкрепям 100% идеята ти. В махалата има един или двама с много шумни мотори които ежедневно ни късат нервите а дори и през нощта. Нетърпимо е и се радвам, че си взел правилно решение.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Как да направя мотора си по-тих ?

                  Днес бях при Ясен, той възстанови изтърбушената част от ауспуха, но шума не намаля много (ефект има, но е лек), просто звука се промени. Какво друго може да се направи имате ли идеи. Може би някой да го чуе и да каже дали е нормално...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да направя мотора си по-тих ?

                    Най-голям ефект ще получиш ако сложиш оригиналното гърне, ама пък така знаш как ще се отрази на килограмите и вида му
                    Мен пък точно звука и възможността да дразня съседите с него ми харесваше . Йордане бъди сигурен не съм бил един от тези които са те будили посрднощ.
                    Харченето му се движеше между 5 и 6 но пък гледах предната гума много-много да не стъпва на асфалта, така че при нормално каране може доста по-малко да изхарчи.
                    За да не дразниш хората просто не му давай газ като го прибираш, той при ниските обороти не се чува.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да направя мотора си по-тих ?

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      За да не дразниш хората просто не му давай газ като го прибираш, той при ниските обороти не се чува.
                      и не го подгрявай пред гаража като тръгваш...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да направя мотора си по-тих ?

                        Темата е за 4Т мотоциклети, но предполагам, че и при 2Т нещата няма да са много различни та идеята ми е, че на мен ми казаха да напълня ауспуха със вата никой обаче не каза каква... казаха ми след това, че и стъклена вата става и го натъпках, но я изхвърли половината...
                        Сега ми казаха че има вата която прилича на плат, но пък никой не казва от къде може да се поръча такова нещо, на каква цена може да се поръча и какъв ще е резултата ?
                        Въпроса ми е от къде да си поръчам такава вата за обезшумяване на ауспуха
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да направя мотора си по-тих ?

                          Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                          Темата е за 4Т мотоциклети, но предполагам, че и при 2Т нещата няма да са много различни та идеята ми е, че на мен ми казаха да напълня ауспуха със вата никой обаче не каза каква... казаха ми след това, че и стъклена вата става и го натъпках, но я изхвърли половината...
                          Натъпчи я по здравоза да неможе да я изхвърли

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да направя мотора си по-тих ?

                            Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                            Натъпчи я по здравоза да неможе да я изхвърли
                            Чудех се дали да не направя и тая магия ама си мислех, че моторетката няма да се реже както трябва и затуй се отказах...
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да направя мотора си по-тих ?

                              Със стъленна вата не пълнете заглушителите, много е вредна за вас и околните, тези стъкленни прашинки попадат в белите дробове и правят страхотни проблеми! Има минерални вати по магазините за строителни материали, в бриколажа например.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X