Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛОТО НА ХТ-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МАСЛОТО НА ХТ-то

    Здравейте колеги,значи имам ХТ600 1992г. от началото на зимата не го бях палил.Оня ден го запалих и ми се стори че много загря маслото.И на следващия ден като извадих пръчката за маслото показваше наполовина,а аз мисля че при студен двигател не трябва да показва(или съм в грешка).Та мисълта ми е да няма някъде нещо като наякакъв вид термостат и той да се е затворил и маслото да се върти в малък кръг и да загрява бързо.И другото нещо което искам да питам е,когато е мотора е студен пали много трудно.Защо?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: МАСЛОТО НА ХТ-то

    Няма термостат като при охладителна система. Маслото започва да се върти из целия кръг още със стартирането на двигателя.
    По какво съдиш че маслото ти е загряло много? Имаше ли някакви специфични признаци за това или имаш датчик за следене на температурата?
    А маслото се мери при загрят двигател. Но дори на студен по пръчката трябва да се вижда що годе актуалното ниво! Казанчето за маслото ще ти е празно само ако "клапанчето" което трябва да държи маслото горе се е прецакало и всичкото масло се стича в картера. Виж тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22414
    А защо пали трудно - ами сам каза че не си го палил от месеци. Най малкото е че бензина старее. Нормално е. Ако го палиш всеки ден ще възпламенява от две - три ритания

    Коментар


    • #3
      От: МАСЛОТО НА ХТ-то

      А това клапанче къде се намира и може ли без него?

      Коментар


      • #4
        От: МАСЛОТО НА ХТ-то

        ХТ-то е ХТ600Е.Със стартер е,не е с манивела.А това ''клапанче'' къде се намира и може ли без него? И другото нещо - като сменявам маслото,трябва да сменя и филтъра нали?

        Коментар


        • #5
          От: МАСЛОТО НА ХТ-то

          Клапанчето представлява съчма с пружинка. Ако заседне някоя стружка или пружинката е отслабнала цялото масло ще се стича в катрера когато двигателя не работи. Не е толкова страшно нещо но може да те лъже за нивото.
          Масления филтър струва 10 - 15 лева и не си струва да се пести. Сменява се заедно с маслото.

          Коментар


          • #6
            От: МАСЛОТО НА ХТ-то

            Благодаря за информацията.

            Коментар


            • #7
              От: МАСЛОТО НА ХТ-то

              Колега и аз има ХТ600Е 91 страхотна мащина
              Маслото на мотора е като на 4овек кръвта.За това сменяй на време маслото и масления филтър.
              А за паленето и при мен така се полуяава трудно пали но само сутрин, като е престоял.Аз правя така, сутрин като го паля му вдигам оборотите(правя 2-ва оборота на карбуратора на сместа)

              Коментар


              • #8
                От: МАСЛОТО НА ХТ-то

                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                Клапанчето представлява съчма с пружинка. Ако заседне някоя стружка или пружинката е отслабнала цялото масло ще се стича в катрера когато двигателя не работи. Не е толкова страшно нещо но може да те лъже за нивото.
                Масления филтър струва 10 - 15 лева и не си струва да се пести. Сменява се заедно с маслото.
                Колега МЕНДИ мн важно инфо.А аз се чудя защо постояно ми показва,че нямам маслко.като оставя мотора да престои 5мин и тогава му меря маслото и няма никой.
                Колко сабираше масло 2.8 ??Аз му напрасках 3.2

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X