Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Aprilia Pegaso 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Aprilia Pegaso 650

    Здравейте колеги, имам проблем със запалването на мотора. С чисто нов акумулатор е, но не иска да завърти стартера. Стартерът съм го проверил в изправност е. Ако някой може да помогне със съвет ще съм му благодарен

  • #2
    От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

    Причините може да са няколко, но само по така напсаните симптоми е крайно недостатъчно. Проблем в самия стартер, бендикс, изронени зъбни колела, гарнитура с неправилна дебелина на десния капак, липса на маса/други жицосвързани контакти...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

      Engine Stop-a, някоя друга блокировка... Силовото реле щрака ли?
      A Lone Rider

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

        Благодаря за информацията!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

          Открих проблема - в бендикса е. Ако знаете откъде мога да купя цял бендикс с лагера, зъбчатката и магнита /втора употреба/ - моля пишете ми

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

            От "представителите" на Априлия ще ти струва към 800лв., от БМВ Ф650 е под 200лв., иначе втора употреба трудна работа-това е най-честия проблем на този двигател. Може да пробваш при Явор от Бобошево или в Яхиново

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

              въпреки, че са близнаци (Pegaso и F650), точно в бендикса май нещо се различаваше, но вече не съм 100% сигурен - ако можеш сравни частите преди да ги купиш.
              иначе ако купуваш нови части, по-добре от представителството на BMW - както са казали когегите цените са много по-ниски.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                Mда, някакво лагерче се обръщало... Но аз не съм правил тази процедура.

                Коментар


                • #9
                  Re: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                  Ами освен еднопосочния лагер, друго май няма. Ако посоката на въртене е различна... Тази тема мисля че ще бъде полезна: http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?162500-Sprag-Clutch-Freewheel-Starter-Clutch


                  Последно редактирано от galinvayov; 02-03-12, 11:14.
                  A Lone Rider

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                    Първоначално публикуван от valio82 Преглед на мнение
                    Открих проблема - в бендикса е. Ако знаете откъде мога да купя цял бендикс с лагера, зъбчатката и магнита /втора употреба/ - моля пишете ми
                    Какво по точно му е повредено на бендикса?Този еднопосочен лагер е за моя доминатор,проблема беше само в разтегнатата прожинка която се вижда на снимката, купих си две семеринги и от тях си направих нова като ги съединих и козела пали от раз вече година.Погледни ако и ти имаш такава, там да не е проблема.Успех!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clutch-oneway_big28126MK5004-01_1594.jpg
Прегледи:4
Размер:86.0 КБ
ID:5351676
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                      Първоначално публикуван от valio82 Преглед на мнение
                      Открих проблема - в бендикса е...
                      Преди 4-5-6 години имах същият проблем на същият мотоциклет. Аз го правих в Дарукар при Людмил. При мен проблема не се беше задълбочил и смених само бендикс - по спомени към 250лв. с труда. Ако дълго време е мъчен с изпускащ бендикс е възможно да е наранена втулката, която струваше доста повече.

                      Доколкото знам двата двигателя, на Априлията и БМВ-то са идентични, с изключение на главата. На Априлията са и "шмугнали" още един клапан за разкош.

                      Според мен в повечето случаи, слабият акумулатор не изхвърля добре бендикса и това спомага за по-скорошното проявяване на проблема.

                      Иво
                      Черпете ме, не ме щадете!
                      _________________
                      (\__/)o*******_
                      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                        Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
                        Какво по точно му е повредено на бендикса?Този еднопосочен лагер е за моя доминатор,проблема беше само в разтегнатата прожинка която се вижда на снимката, купих си две семеринги и от тях си направих нова като ги съединих и козела пали от раз вече година.Погледни ако и ти имаш такава, там да не е проблема.Успех!![ATTACH=CONFIG]424508[/ATTACH]
                        Здравей, моят лагер е абсолютно същия, но се е скапал! Също така са се повредили магнита и зъбното колело. Дадох ги да ги поправят, защото нови са много скъпи. Благодаря за информацията

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                          Благодаря за информацията!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                            Здравей, предложиха ми да го доставят от Гърция, но още незнам каква ще бъде цената.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Aprilia Pegaso 650

                              Първоначално публикуван от valio82 Преглед на мнение
                              Здравей, предложиха ми да го доставят от Гърция, но още незнам каква ще бъде цената.
                              Щом полужението е толкова сериозно найстина си плаче за нов бендикс.Предполгам че от Гърция ще е по ефтино.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X