Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

    Здравейте,
    От един месец и аз съм собственик на Пегасо 650.
    Засега съм доволен от машинката (навъртял съм около 1000км по асфалт).
    Има обаче един ефект, който не знам дали е нормален - под 3000 оборота започва да придърпва.
    Не знам това нормално ли е или е само при мен. Не познавам и хора с такива машини, за да се консултирам. Двигателя е със сменено масло и нова свещ NGK DR8EA (както е по Manual-a).
    Предполагам, че може да е проблем в карбуратора, но не искам да пипам, без да съм сигурен.
    Иначе моторът върви нормално (според мен). Ускорява се добре, стигал съм до 130 км/ч, без това да му е максимумът. Разходът ми е около 5,5/100.
    Ще съм благодарен за всякяква помощ по въпроса.

  • #2
    От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

    Ниските обороти устойчиви ли са?
    Polaris Magnum 500
    Mercedes ml320

    Коментар


    • #3
      От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

      Залагам на проблематика по токовете... Моя "чугун" ДР 600 прави такива мурафети и е от токовете - под 2000 лашка и се чуди к'Во да прави ама му свикнах, само гассс и раЛтата е 6. Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

        Аз пък залагам на карбуратора.И по-точно от болта за регулиране на сместа тои оказва влияние до около 3000 оборота.
        Polaris Magnum 500
        Mercedes ml320

        Коментар


        • #5
          От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

          Ниските са добре - около 1300 и са стабилни. Не иска да работи на смукач - използвам го само да запали и говръщам, иначе се дави и гасне.

          Коментар


          • #6
            От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

            Звучи като богата смес - виж свещта. Ако е черна, значи си за реглаж на карбуратора (както казва Иво - болта за въздуха). Не е изключено и само с това да минеш.
            Иначе и от проблем с тока ефекта е същия, но се надявам да не си чак такъв "късметлия".
            Успех!
            Honda XR600
            Kawasaki KLX650
            Honda XL600V Transalp
            +359 888 6З5 9З4

            Коментар


            • #7
              От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

              На моята Априлия също го направи този номер и в последстие се оказа че е изпушило релето за зареждане, не съм запознат с "тока" но след като изпуши релето и го махнях нямаше проблем вече с оборотите. Пробвай да откачиш релето от буксата и запали и опитай .

              Коментар


              • #8
                От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

                Да допълня : цапаше свеща ( почерняваше със сух нагар), на студено държеше и високи обороти, свалях и карбовете без резултат и накрая съм за ново реле

                Коментар


                • #9
                  От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

                  По номера на свещта който си изписал и снимката... Сигурен ли си, че не си с инжекцион? Коя година е мотора?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

                    Реле регулагора няма отношение към работата на двигателя, той може да работи и с откачено реле просто няма да се зарежда акумулатора и ще му падне тока. Да ще започне да прекъсва в един момент, но преди това лампите ще започнат да "мижат" усеща се и рязък спад на мощноста при спиране и пускане на светлините, освен тово прекъсването е в целия диапазон на обороти .Карбуратари, въздух, въздушен филтър, но при положение че гасне на смукач залагам на карбове.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

                      Моторът е 1998г, с карбуратори. Междувременно проблемът като че ли се оправи - границата слезе на около 2000 оборота, което предполагам е нормално.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Априлия Пегасо 650-придърпване под 3000 оборота

                        Първоначално публикуван от Tenev68 Преглед на мнение
                        Моторът е 1998г, с карбуратори. Междувременно проблемът като че ли се оправи - границата слезе на около 2000 оборота, което предполагам е нормално.
                        Без значение на колко оборота - не трябва да предърпва.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X