Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

    Здравейте! От скоро се сдобих с Хонда ХЛ 600 - 1986 г. Бих се радвал и ще съм ви благодарен ако споделите мнения и личен опит по обслужването на този мотор. Интересува ме през какъв интервал сменяте двигателното масло, маслен филтър, въздушен филтър, реглаж на клапани, карбуратор, обслужване на задвижващата верига. Абе въобще всичко което правите по обслужването на мотора и през какъв интервал. Предварително ви благодаря!

  • #2
    От: HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

    Много здрав мотор.Важно е ,и има значение къде ще го караш.В смисъл в гората, или по пътища?

    Коментар


    • #3
      От: HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

      Предимно в гората ще го карам.

      Коментар


      • #4
        От: HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

        за маслото мисля че на 2000км(или на сезона ако не го караш много). Аз сега съм с 20w50 Elf 4dxRatio и тепърва ще го тествам този сезон иначе до сега съм го карал с MOTUL.

        Коментар


        • #5
          От: HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

          Знам,че темата е малко стара,но не мога да я подмина с лекота когато говорим за XL600L ,това са страшно здрави мотори и лично за мен много красиви.Аз имам такъв и да чукна на дърво вече 3-та година без никакви аварии,единствено редовна смяна на около 1800км с качествено масло и маслен филтър е нужно мотора да се държи на ниво ,карам с свещ NGK-DPR9Z и проблем при паленето няма.

          Коментар


          • #6
            От: HONDA XL 600 1986 г. - експлоатация и обслужване на

            Страхотно,здраво и надеждно ендуро, става за гора и асвалт!Гресирай му редовно окачването,следи маслото в двигателя да не пада под минимума,когато усетиш че започва да не работи добре двигателя и започва гърмене от ауспуха като върнеш газта пери въздушния филтър ,но аз те съветвам да не чакаш толкова пери го редовно и ще останеш мн доволен от мотора.Аз моя го продавам защото започнах с една група мн хард разходки и ми тежи,иначе няма да си го дам.Ако го караш в гората смени задния венец с по-голям и сложи усилеена верига защото мотора е тежък и я разтяга.Друго не се сещам имаш мн хубав мотор.Успех и мн безаварийни километри!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X