Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aнгренажна верига хтз 660

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aнгренажна верига хтз 660

    ЗдравеЙте, колеги, от скоро съм собственик на Ямаха Тенере хтз660 1993 г., но вече ми се случи нещо неприятно, скЪсах ангренажна верига. Каква е вероятностТа да сЪм ударил клапани, свалих капака и установих причината за скЪсването - на раЗпределителния вал има две пластинки, захванати с нитове и с пруЖинки, единият нит се е скЪсал, пластинката е изскочила и е скЪсала веригата. Не знам как се казват тези пластинки и за какво служат, ако махна и другата и слоЖа новата верига какьв ли ще е резУлтата.
    Последно редактирано от viki terzieva; 21-05-11, 16:35. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не знам"

  • #2
    От: ангренажна верига хтз 660

    РезОлтатът ще е както правописа ти - ПЛАЧЕВЕН !

    Коментар


    • #3
      От: ангренажна верига хтз 660

      Откачи от главето да не се Натискат клапаните,свали свещичките и го врътни този двигател.
      Ако е загубил от компресията Пешо74 ще е виновен,ако не е реди веригата и Run the engine.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: ангренажна верига хтз 660

        Залагам биричка на ударени клапани. И дай боже да няма още... А другия път като ти каже някой , че той мотора така си работи нормално - трещейки и чаткайки на метал - пак му повярвай!

        Изби ме съвест. Този ремонт не е за хора със слаби нерви, плитки джобове и ниска квалификация. Не пробвайте това у дома!
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: ангренажна верига хтз 660

          Ударени клапани нямаше, сабрах мотора запалих го, поработи около 10 минути. След което пречука и загасна. Мисля ,че скъса бутален болт, като сваля свеща и завъртя на стартер, не тропа но със свещ-трещи и чатка на метал.

          Коментар


          • #6
            От: ангренажна верига хтз 660

            Първоначално публикуван от mi6oxtz Преглед на мнение
            Ударени клапани нямаше, сабрах мотора запалих го, поработи около 10 минути. След което пречука и загасна. Мисля ,че скъса бутален болт, като сваля свеща и завъртя на стартер, не тропа но със свещ-трещи и чатка на метал.
            Ако е скъсан буталния болт ...... ще трака и на стартер евентуално или няма да завърти изобщо. Няма какво да гадаеш. Ако се чувстваш достатъчно способен отваряй. Ако не - викай неволята /майстор/. Щеше да си най-големия късметлия на света ако този натегнат двигател не беше прецакал нищо при скъсана верига. Шапка им свалям на япончетата от Ямаха. Все пак е живял 10 минути....

            А пластинките дето питаш за тях в първият пост ще да са автоматичния /центробежен/ декомпресор май.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Aнгренажна верига хтз 660

              Да не е някаква тривиална причина...Тези двигатели издават страшна какафония ако не запалят, докато се въртят на стартер. Не ще решиш че е сдал багажа, ами...
              Важно е откъде се чува шума.Всъщност по тези лаконични обяснение няма как да се разбере за какво що годе иде реч.
              Тоз бутален болт взе да ме притеснява, досега не съм виждал скъсан...случвала ли се е такава повреда на някой??
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #8
                От: Aнгренажна верига хтз 660

                Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                ...случвала ли се е такава повреда на някой??
                Аз не съм чул ...
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X