Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

    Мотоциклетът е Хонда ХР 400 , модел 2000 година(червен). Миналата година към края на лятото му сменихме буталото и ангренажната верига. Частите са оригинални от Хонда. Преди два дни на втора скорост при ускоряване двигателят изтропа и изгасна. Компресия нулева. Отворихме го и ето каква гледка се откри:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 773.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5926730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 750.jpg
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:5926729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 756.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5926731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 748.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5926732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 774.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5926733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 749.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5926734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 753.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5926735

    На буталото беше поникнал клапан,даже цъфнал. Оказа се,че обтегачът на ангренажната верига е излязал от строя по време на движение без дори и да даде признак за умиране. Свиваше се на ръка до края с малко усилие. Пружината му беше омекнала и не е могла да предотврати свиването му. Последващото прескачане на ангренажната верига е довело до нарушение на газорапределението и до фатални последствия.

  • #2
    От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

    На мен ми изглежда , че е скъсал клапан , и от там са проблемите. По другия клапан не виждам следи от удари , по буталото също няма , там където е издълбано заради клапаните , само по средата.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

      И четирите клапани бяха криви. Другият всмукателен също беше доста крив-особено стеблото му и едвам го извадихме от водача.

      Коментар


      • #4
        От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

        Сега на снимките изглежда , че ляга добре , всмукателния. Нагара по буталото не е паднал , там където би трябвало първо да ударят клапаните , но при теб се вижда по-добре , по снимки това ми е мнението.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture2 755.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5271210Ето още една снимка:

          Коментар


          • #6
            От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

            Сега се вижда добре , че изпускателните са криви , но при тях е нормално когато попадне нещо в цилиндъра , защото затварят в последния момент преди ГМТ. Обаче по всмукателния няма удари , там където първо трябва да удари в буталото.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

              На всички модели Хонди обтегачите са калпави.

              Коментар


              • #8
                От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

                От десет години продавам авточасти и съм се нагледал на какво ли не,но до сега не бях виждал толкова правилно и красиво забил се клапан...
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

                  Аз за това го снимах. Занимавам се активно с мотори от началото на 90-те години , но такава картина за първи път видях. Имам и друг интересен случай: Отворям изтропала Хонда ХЛХ 250. Свалям главата-челото на буталото изглежда доста добре. Посегнах да го разклатя и то падна няколко сантиметра надолу в цилиндъра. След като свалих цилиндъра гледката беше красива: буталният болт скъсан от двета страни на биелата,от буталото беше останало здраво само челото от сегментите нагоре,сегментите и полата бяха станали на мармалад. Трябваше да го снимам , но то и форум нямаше тогава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

                    Хаха и аз имах същия случай с буталото ,но на др 650 Незнам какво беше станало ,но разпределителния вал излезна през картерите заедно с лагерите :Д:Д отварям и като пипнах буталото пропадна надоло ,биелата на S явно се бяха срещнали отблизо с вала буталото се беше разцепило на 2,картери,цилиндъра ... бая мармалад :Д

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

                      Абе аз ви разправям да не си купувате червени мотори, ма вие не та не. Т'ва са комунистически работи. Майтапа настрани такова нещо не бях виждал. Трябва да си се усетил веднага и да си стиснал съединителя инак тоз клапан на третия удар да е минал през челото на буталото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изненада от обтегача на ангренажната верига на Хонда ХР 400.

                        Червена хонда ли е - не ми я хвали . Майтапът на страна, челото е доста дебело. Хонда е все пак,макар и гадна.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X