Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги помощ за KLR 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги помощ за KLR 600

    Здравейте колеги днес реших да покарам мотора,и не минах повече от 20 30 км и мотора изгасна.Опитах да го запаля,и не изкаше.наклоних го посоя малко така и запали,не мина и 300 400м,и пак изгасна и сега не иска да запали.Вчера всичко си беше нормално навъртях му около 80 км и никакви проблеми.От какво може да е,един приятел се самнява от карбуратора,дали е възможно.Поздрави.
    Последно редактирано от Асен Симеонов; 21-04-11, 14:46.

  • #2
    От: Колеги помощ за KLR 600

    Както го описваш - звучи като карбуратор. Извади маркуча от карбуратора и виж дали тече. Може да си запушил кранчето. Ако има бензин, сваляш и чистиш карбуратор, но внимателно. Развъртиш ли му настройките или ако нарушиш диаметъра на някой от жигльорите - ще се видиш в приключения. Просто внимателно разглобяваш, почистваш и събираш. Обърни внимание на поплавъка - да не е блокирал и да не отваря иглата на камерата. Виж също и свещта - ако е суха, това също е признак за проблем с горивото. Провери искрата ако не е суха. Това са елементарните проверки на първо четене - дествай и пиши.

    п.с. на корава машина като КЛР със сигурност ще се окаже някоя елементарна щуротия, но - ще видим...
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #3
      От: Колеги помощ за KLR 600

      Добър вечер колеги оказа се карбуратор.Изпрах въздушния филтър,и като го запалих поработи около половин час на място изфорсирах го два три пъти,почна да прекъсва изчисти и сега си е ок.Но смятам утре да го отворя карбуратора да го изчистя.Поздрави..

      Коментар


      • #4
        От: Колеги помощ за KLR 600

        Продават спрей специално за почистване на карбуратор най-добре би било след като го отвориш да третираш с него всички канали и жигльори.
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • #5
          От: Колеги помощ за KLR 600

          Здравейте колеги имам едно въпросче за моя струг.Значи днес му изчистих карбуратора,жигльори и т.н.Напръсках го със спрей за карбуратори,обаче като го сложих и като запалих мотора,той по бавно ускоряваше и мудно вдигаше обороти.От какво може да е.И другия ми въпрос е къде му са бушоните на тоя мотор.Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Колеги помощ за KLR 600

            отдясно под дясната кора в една черна кутиика са 2 бушона единия май беше за фара аз ги направих с медни жички и всичко е 6 :Д

            Коментар


            • #7
              От: Колеги помощ за KLR 600

              Колега провери и крана за бензина!!може да е от недостиг на гориво и да не може да се изреже!!пробай сас смукача има ли подобрение ?
              Опел Корса В 1,4 82 коня
              Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
              Ямаха ХТ 600Е
              Симсон SR 49 1959 г. :D

              0898234666:D

              Коментар


              • #8
                От: Колеги помощ за KLR 600

                Добро утро.Ulkataa на мен фара не ми свети за това искам да ги намеря.Ванка крана течеше доста добре,но днес ще го проверя,и ще пиша.Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги помощ за KLR 600

                  Така както го описваш е по-скоро мембраната на шибъра с иглата. Провери да не е спукана или неправилно монтирана. Много неща могат да се осе..т в един карбуратор..... нивото на горивото в поплавковата камера виж също.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги помощ за KLR 600

                    Жоре и мене много ме съмнява менбраната,защото като я свалихме после много трудно я вкарахме в канала,и много ме съмнява да не е влезнала добре в леглото.Иначе не е скъсана или спукана,изглежда някой преди мен е сменял.Но ще я проверя тази менбрана.И да допълня не е от кранчето днес е изчистен и резервоара и кранчето,и същата работа.Забравил съм да допълня че мотора се форсира добре,до някъде около 3500 4000 оборота,и след това е (мъртвец).Поздрави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колеги помощ за KLR 600

                      Вероятно се е посвила и заради това ви е труден монтажа. Може да ползваш като помощно средство каноконлит /цианакрилатно лепило/. Но много внимателно. Микро капчица /глава на карфичка/ за да ти я фиксира в канала само.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги помощ за KLR 600

                        Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                        Забравил съм да допълня че мотора се форсира добре,до някъде около 3500 4000 оборота,и след това е (мъртвец).Поздрави.
                        Като почисти въздувния филтър маза ли го с нещо след това? Ако не му стига въздух започва да прекъсва във високите оборороти а на ниските си работи нормално. Ако има черен дим със сигурност сместа ти е прекалено богата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги помощ за KLR 600

                          Виж зацепватето на ангренажа,и по-точно разпределителния вал на изпускателните клапани.Успех.
                          Polaris Magnum 500
                          Mercedes ml320

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги помощ за KLR 600

                            Здрасти Иво значи проблема почна да го прави след почистването,на карбуратора до преди това,си вървеше нормално,без проблеми.Mendi много от далече напръсках въздушния филтър,със спрей за филтри.Между другото тя и веригата е за сменяне,та въпроса ми е от къде мога да поръчам верига.Освен от Kawasaki България.Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги помощ за KLR 600

                              Здравейте колеги.Значи днес оправих карбуратора,самата менбрана се беше подгънала оправих я и мотора почна доста да се реже.Ноооо пак друг според мене доста сериозен проблем,но знаеш ли.Като исфорсирам няколко пъти по сериозно мотора и гасне.Като размърдаш релетата,и пали възможно ли да е от някъде слаба връзка.Забравих да допълня че като барнах онези кабели под оборотомера той скочи до 7000 оборота,а мотора не работеше на повече от 1000 оборота.Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X