Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем сас ХР 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем сас ХР 600

    Здравеите колеги.Имам питане за ХР600 сас лек(може би) проблем.Прекаснала е намотка на звездата и саответно няма палене.Вапроса ми е ремонтира ли се-пренавива вапросната намотка или се сменява сас нова звезда и другия ми вапрос е защо и в следствие на какво е прекасната.Идва ми на ум веднага прегряване нееднократно на маслото,ненавременната му смяна сащо ,но ако някои се е збласквал с подобен проблем и решението му да сподели.Понеже ми го продават мотора бих искал да сам наясно дали е таралеж в гащите и заслужава ли си закупуването и инвестицията по него и евентуално ако е за закупуване на нова звезда ориентировачна цена!?

  • #2
    От: Проблем сас ХР 600

    Преди години имах XL 250,беше изгоряла същата намотка имаше V-образна форма и не можеше да се навива на машина.

    Размотах старата жица,в началото правих опит да броя навивки но е почти невъзможно да се преброят,естествено им загубих бройката.

    Започнах да я навивам на ръка,най-напред едната страна после другата ,отне ми има-няма 7-8 часа навиване на ръка до запълване на

    обема на макаричките дори малко над нивото,защото на ръка не може да се подредят плътно навивките.

    Накрая я потопих в нитроцелулозен лак за метални повърхности,оставих я да съхне няколко дни на слънце и нещата се получиха отлично.

    Вече 5-6 години си работи без проблем.

    Забравих да кажа,че е важно да се спазя посоките на навиване,защото ако се обърнат краищата няма палене.
    Последно редактирано от diskusa; 08-02-11, 21:14. Причина: допълнение
    Стефан Дянков

    Коментар


    • #3
      От: Проблем сас ХР 600

      Първоначално публикуван от djeik Преглед на мнение
      Здравеите колеги.Имам питане за ХР600 сас лек(може би) проблем.Прекаснала е намотка на звездата и саответно няма палене.Вапроса ми е ремонтира ли се-пренавива вапросната намотка или се сменява сас нова звезда и другия ми вапрос е защо и в следствие на какво е прекасната.Идва ми на ум веднага прегряване нееднократно на маслото,ненавременната му смяна сащо ,но ако някои се е збласквал с подобен проблем и решението му да сподели.Понеже ми го продават мотора бих искал да сам наясно дали е таралеж в гащите и заслужава ли си закупуването и инвестицията по него и евентуално ако е за закупуване на нова звезда ориентировачна цена!?


      Ремонтира се-пренавива се.
      KTM 530 EXC

      Коментар


      • #4
        От: Проблем сас ХР 600

        Благодаря за отговорите колеги.Мотора не пали и се продава сас този проблем и след като решението му е налично само с пренавиване ме води на мисалта защо собственика не си го оправи сам а му сваля драстично цената и сам пред дилема как да постапя вапреки уверенията му че двигателя бил перфектен.Докато не го чуя как работи и подкарам нещо не сам фен на сляпа покупка освен ако не е подарак или за символична цена-дилема.Този проблем от какво се получава?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем сас ХР 600

          Не е лошо да пооправиш правописа преди да те е погнал некой модератор. Не се заяждам. Трудно се чете.

          Сам си си отговорил. Ако мотора е прегряван и не е сменяно масло овреме .... няма да му е проблема само в звездата. Пък като е перфектен - вземи го назаем без капаро , оправи звездата за твоя сметка. Ако се окаже вярно добър - тогава плащай. Ако не е - изгаряш с ремонта на звездата. Пълно щастие няма.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Проблем сас ХР 600

            Да не е този от Враца дето е обявен в мобиле за 1400лв?
            Питам от любопитство защото и аз сега оглеждам за ХР.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем сас ХР 600

              Да колега,от Враца е и се отазвам от него.А за правописа сори,не виждам проблем ,но щом не го одобряваш ок.Нека модераторите заключат темата и благодаря на всички отзовали се

              Коментар


              • #8
                От: Проблем сас ХР 600

                Не се засягай от и не се от.азвай толкова лесно. Човешко е да се греши. И кой съм аз та да не го одбрявам?

                Иначе за мотора май си прав.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем сас ХР 600

                  Хаха наистина си прав,от тези телефони и дебели пръсти ,не се засягам,няма проблем,а за мотора по добре нещо в движение да го подкарам и чуя как работи
                  Последно редактирано от djeik; 09-02-11, 18:46.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем сас ХР 600

                    Ама ти серьзно ли не виждаш проблем в грамотното писане?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем сас ХР 600

                      А ти нямаш ли си друга работа и си виж твоето "серьзно" преди да правиш забележки.Хаиде сас здраве.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем сас ХР 600

                        Да бе няма никаква разлика между това да изпуснеш една буква и систематично да правиш правописни грешки. Никой не се заяжда, но има определени правила в този форум и заяждането и спазването на правописа са две от основните.
                        Хайде сЪс здраве и от мен.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X