Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на материал за втулка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на материал за втулка?

    Здравейте колеги, ще ме посъветва те ли от какъв материал да ми направят втулката на биелата лагеруваща с буталния болт. Някой ми вика от твърд бронз, някой от мек, някой от фосфорен, но ако е възможно се обосновавайте.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Избор на материал за втулка?

    Мисля , че трябва да е от твърд зада не се деформира от детонациите по време на работа така би трябвало да има и най - дълаг живот и същевремено едвали ще е достатачно твърда зада износи бутулния болт , но нека каже някои с опит това което казвам е само теория .

    Коментар


    • #3
      От: Избор на материал за втулка?

      На едно Аво му направихме втулката от фосфорен бронз и се държи добре. Фосфорния бронз е сравнително износоустоичив и с по-малко триене "на сухо".

      Коментар


      • #4
        От: Избор на материал за втулка?

        Ето и един линк за мотовилка на Хонда ХР от Хот Родс при която ползват фосфорен бронз за втулката http://www.jokersracing.com/content-...g_rod_kit.html. Е направили са и сребърно покрите за намакяване на триенето.
        Ето и нещо интересно http://www.youtube.com/watch?v=cy_yaAOKjA8. Ако модераторите смятат линковете за неподходящи за темата моля да ги изтрият

        Коментар


        • #5
          От: Избор на материал за втулка?

          Първоначално публикуван от SLAKO Преглед на мнение
          Здравейте колеги, ще ме посъветва те ли от какъв материал да ми направят втулката на биелата лагеруваща с буталния болт. Някой ми вика от твърд бронз, някой от мек, някой от фосфорен, но ако е възможно се обосновавайте.
          Благодаря предварително.
          Фосфорен. Обосновките са в учебниците по трибология.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на материал за втулка?

            Имал съм проблеми с такива втулки, не издържат много и повличат буталото от раз!
            Моята машина имаше иглен лагер, но след като го счупи надра биелата там където лагерува затова прибягнах към втулки от
            фосфорен бронз(такъв материал ми казаха стругарите).Но след смяната на 2-3 се отказах
            Мое лично мнение е разстъргване, поставяне на ремонтен лагер или втулка+лагер
            Неразбрах само каква е машината? Ако е Балкан, за тях има готови втулки по магазините, ако е нещо оборотно,
            не ми се мисли как ще я изкиха

            Коментар


            • #7
              От: Избор на материал за втулка?

              Тези втулки а и много други втулки са изработени от фосфорен бронз.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Избор на материал за втулка?

                Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
                Имал съм проблеми с такива втулки, не издържат много и повличат буталото от раз!
                Моята машина имаше иглен лагер, но след като го счупи надра биелата там където лагерува затова прибягнах към втулки от
                фосфорен бронз(такъв материал ми казаха стругарите).Но след смяната на 2-3 се отказах
                Мое лично мнение е разстъргване, поставяне на ремонтен лагер или втулка+лагер
                Неразбрах само каква е машината? Ако е Балкан, за тях има готови втулки по магазините, ако е нещо оборотно,
                не ми се мисли как ще я изкиха
                Подобни проблеми са възможни, ако втулките не са райберовани добре.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на материал за втулка?

                  Само от фосфорен бронз,прави се вътрешен канал във втулката където лагерува със буталния болт и се дупчи биелата с бургия 2мм,това е само ако биелата няма такава дупка за смазване.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на материал за втулка?

                    Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
                    Имал съм проблеми с такива втулки, не издържат много и повличат буталото от раз!
                    Моята машина имаше иглен лагер, но след като го счупи надра биелата там където лагерува затова прибягнах към втулки от
                    фосфорен бронз(такъв материал ми казаха стругарите).Но след смяната на 2-3 се отказах
                    Мое лично мнение е разстъргване, поставяне на ремонтен лагер или втулка+лагер
                    Неразбрах само каква е машината? Ако е Балкан, за тях има готови втулки по магазините, ако е нещо оборотно,
                    не ми се мисли как ще я изкиха
                    Не беше лошо да споменеш, че става въпрос за 2Т двг, при 4Т иглени лагери не се ползват.
                    Най добрият материал за такива втулки е оловен бронз, след това фосфорен бронз.Друг е въпроса, че оловен бронз практически не може да се намери, отделно се появиха и някакви ментета на фосфорния...сигурно внос от Китай
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на материал за втулка?

                      машината е 4т хускварна

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на материал за втулка?

                        моля модераторите да затворят темата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на материал за втулка?

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          Не беше лошо да споменеш, че става въпрос за 2Т двг, при 4Т иглени лагери не се ползват.
                          Най добрият материал за такива втулки е оловен бронз, след това фосфорен бронз.Друг е въпроса, че оловен бронз практически не може да се намери, отделно се появиха и някакви ментета на фосфорния...сигурно внос от Китай
                          Кой ти каза че не се ползват иглени лагери при 4Т я вземи да поразровиш тук там да се образоваш малко

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на материал за втулка?

                            Първоначално публикуван от poriaza Преглед на мнение
                            Кой ти каза че не се ползват иглени лагери при 4Т я вземи да поразровиш тук там да се образоваш малко
                            Колега. Неудачен първи пост в този форум е това. Тук така не си говорим по принцип и особено не държим такъв тон на хора, които доказано знаят много. Колкото до конкретното ти твърдение - чувствай се поканен да ни образоваш.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X