Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор на YZ 400

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбуратор на YZ 400

    Здравейте колеги,проблемът е спукана дроселова клапа на карбуратора.Моделът е KEIHIN FCR.Някъде из форума бях чел,че някъде ги правели тези клапи(май беше в Карлово),но не мога да намеря темата.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да помага.

  • #2
    От: Проблем с карбуратор на YZ 400

    Eми потърси бе приятел,има си търсачка.
    Всичко искате на готово!!
    Ето я темата:http://www.offroad-bulgaria.com/show...0%F2%EE%F0+YZF

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с карбуратор на YZ 400

      p.djartov,мен ме интересува кой може да ми направи клапата която седи на отпред на магарето,а не как се регулира карбуратора.В Карлово и Благоевград май ги правят.Ако някой знае да каже или да даде телефон да се обадя.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с карбуратор на YZ 400

        Първоначално публикуван от Tosland Преглед на мнение
        p.djartov,мен ме интересува кой може да ми направи клапата която седи на отпред на магарето
        Добре,обаче ако може да поясниш коя точно клапа и кое "магаре".До колкото съм чувал тази дума не може да се употреби или върже към нито един детайл на карбуратора.
        Не знам дали си разгледал темата и аз лично съм писал за тази клапа,или по точно за пластината която, съм чел някъде че я наричат"бленда".Тя е поставена на Дросела който се движи нагоре-надолу.По принцип се прави но, е доста трудно но не и невъзможно.В моя случай я направиха но май вече няма кой.
        П.П.Малко ми се струва че не заслужаваш ама ето ти:http://www.offroad-bulgaria.com/show...=106326&page=2
        Момчето продава цял карбуратор за 200лева което ми се струва че е коледен подарък!
        Последно редактирано от Петьо Джартов; 16-12-10, 20:12.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с карбуратор на YZ 400

          Точно тази пластина ми трябва.Благодаря за информацията.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с карбуратор на YZ 400

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drossel.jpg
Прегледи:1
Размер:31.4 КБ
ID:5236552извинявай можеш ли да поместиш снимка на спуканата бленда. Виждал съм изтъркани, но спукана никога. Даже yamaha не ги предлага като отделна резервна част, а винаги с целия дросел.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с карбуратор на YZ 400

              Като се поизноси и се получава луфт,после вследствие на тактовете се пука и накрая се отчупва парче....често се случва на по-старите YZ-ти !
              .....а като отделна част съм я купувал ,предлагат дори пръстенчето под нея !
              Ето парт № за YZ 400 99 г. - 4FN-14546-00-00
              "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
              MG Racing Team

              Коментар


              • #8
                А някой знае ли дали карбуратор от УЗ450 или ВР450 може да стане на УЗ400.

                121,залепих я с Бизон и затова много не си личи къде е спукана. Но пукнатото е по кръга където се поставя гумичката почти до горе от лявата страна и е започнало да се пука от дясно,но тук не е спукана до долу.
                Последно редактирано от viki terzieva; 19-12-10, 17:08.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                  Ако се счупи,ще стане много интересно.Има доста подобни случаи.Веднага я засмуква и зависи какво е парчето.Може да застане под клапан и да остане отворен съответно буталото ще го изпердаши и го разкопчава от кученцата, пада в цилиндъра.Представяте си какво става.Те цилиндъра,главата и буталото не са много скъпи-само около 3000лева.
                  Или ще кажете че имам температура!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                    Затова търся пластина, защото може да се отчупи парче и да направи големи поразии. И все пак някой ако знае дали става карбуратор от 450 на 400 да сподели. Благодаря предварително.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 19-12-10, 17:07. Причина: Пред "защото" винаги има запетая!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                      Сменяй пластината веднага, лепенето не помага. Що се отнася до другия ти въпрос - карбуратоът от друг мотор винаги може да се приспособи. Виж какъв точно е модела. Ако е 37 е същия. Ако не е 37 пак става, но ти трябва и маншона. Твоя мотор има ли TPS? По-старите нямат. Това е датчик за положението на дросела. Намира се от лявата страна, хванат с едно болтче и един кабел отива към компютера.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                        Първоначално публикуван от 121 Преглед на мнение
                        По-старите нямат. Това е датчик за положението на дросела. Намира се от лявата страна, хванат с едно болтче и един кабел отива към компютера.
                        Няма начин да няма.Моя беше 98година и имаше.По стари от тях няма,до колкото знам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                          има имаааааааааа
                          1967година YZ400C
                          красота неземна

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с карбуратор на YZ 400

                            1978
                            http://www.youtube.com/watch?v=zjEUL...tailpage#t=72s

                            нищо, че са двутактови, карбуратор нали имат

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X