Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как функционира един карбуратор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как функционира един карбуратор

    При мен са два карбуратора кейхен на V-tvin. При развиване на реглажния винт на единия цилиндър до около 3-3.1/2 оборотите се вдигат и след това започват да падат, докато при другия цилиндър оборотите се вдигат непрекъснато до пълно развиване на болта (предполагам ,че влиза по-вече въздух от някъде) дайте някакви насоки.

    Коментар


    • #47
      От: Как функционира един карбуратор

      Пичове, заслужава ли си такава покупка - http://www.motorradbay.de/nx650dominator-p-2275-2.html
      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

      HONDA DOMINATOR 650NX

      Коментар


      • #48
        От: Как функционира един карбуратор

        Я кажете сега скъсана мембрана(диафрагма) на дисперсионен карбуратор, но залепена може ли да окаже влияние на разхода на бензин .... ?
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • #49
          От: Как функционира един карбуратор

          Като се промени еластичността й сигурно започва да реагира различно на подаване и връщане на газта, така че защо да не промени разхода?

          Коментар


          • #50
            От: Как функционира един карбуратор

            Значи да поръчвам по-горе споменатата мембрана ... дано да има ефект в последствие от към разход ...
            Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

            HONDA DOMINATOR 650NX

            Коментар


            • #51
              От: Как функционира един карбуратор

              Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
              Ако винта на сместа бъде завит до край ,мотора трябва ли да изгасне? Защото моя карбуратор е кейхин и когато го завия до край не гасне даже си вдига оборотите, какъв може да е проблема?
              Вероятно, жигльорът на минимума е прекалено голям. Или имаш запушен някой въздушен пасаж.
              Не е задължително двигателя да изгасне. Ако си вдигнал много минимума, ще продължава да работи дори със напълно завит винт на сместа.

              Коментар


              • #52
                От: Как функционира един карбуратор

                При мен се появи следния проблем-значи смених сегментите на мотора(Yamaha TT 600)мотора не иска да запали студен без игра със смукача.При прибран смукач стартера върти нормално но като дръпна смукача и при нагнетяване буталото не може да преодолее нормално горна мъртва точка,направо спира.Прибирам смукача и почва да върти пак и така дърпам прибирам и същевременно и с газта и запалва,и то наи вече след издърпан смукач го прибирам връщам газта и леко пак я подавам и почва да пали и запали ли веднъж после всичко е ОК.Дали е от студа или заради смяната на сегментите и голяма компресия.

                Коментар


                • #53
                  От: Как функционира един карбуратор

                  Първоначално публикуван от flamba4o Преглед на мнение
                  При мен се появи следния проблем-значи смених сегментите на мотора(Yamaha TT 600)мотора не иска да запали студен без игра със смукача.При прибран смукач стартера върти нормално но като дръпна смукача и при нагнетяване буталото не може да преодолее нормално горна мъртва точка,направо спира.Прибирам смукача и почва да върти пак и така дърпам прибирам и същевременно и с газта и запалва,и то наи вече след издърпан смукач го прибирам връщам газта и леко пак я подавам и почва да пали и запали ли веднъж после всичко е ОК.Дали е от студа или заради смяната на сегментите и голяма компресия.
                  Би трябвало да има автоматичен декомпресор някъде. Ако си спомням правилно на изпускателния разпределителен вал. Най- вероятно не отваря и от там идат ядовете. Може и акумулатора да е слаб вече или четки на стартер да са износени....
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как функционира един карбуратор

                    Стартера съм го правил основно преди две години и си върти но може да го извадя пак да го погледна,аз нямам декомпресиор в това съм напълно сигурен,проблема се появи след смяна на сигментите,както и да е то сега не е сезон за каране така или иначе като се позатопли и почна да го карам сериозно ще си проличи откъде е.Здраве да е.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как функционира един карбуратор

                      До 121
                      (малки дупчици (също като при жигльора на минимума))
                      Какво е предназначението на тези дупчици при жигльора на минимума? Принципа на работа и ако има схема с местоположението му в самия карбуратор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как функционира един карбуратор

                        Здравейте,имам един проблем,който не мога да си го обясня от какво се получава,мотора е КТМ ЕХС 520 ,та значи мотора си върви много добре,пали без проблемно,но когато задържа газта в едно положение на обороти малко над ниските до към средните и се получава едно хълцане не може да върви гладко,прекъсва ли незнам точно но се получава един много кофти момент и бие в ръцете и те измаря.Когато му задава постоянна ръчка си върви без никакъв проблем,ама от там идва друг проблем-яде много бързо задната гума при такова каране.Някой може ли да помогне,дали е до настройка на карбуратора,клапаните са в идеалните норми,въздущния филтър е 6 ,генерацията си е оригиналната с изключение на гърнето то е на Дома рейсинг,но виждам че и филтъра е на туйн еър,и се получава едно гърмене през ауспуха когато го форсирам на място.Ако някой може да помогне да пише че се почудих кво да го правя.благодаря ви предварително
                        Който не кара той не пада :mrgreen:
                        http://vbox7.com/play:84a1f27e

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как функционира един карбуратор

                          Прехода между ниските и средните обороти не е както трябва. Това се получава защото горивото идва от няколко места. За целта си почисти хубаво карбуратора, провери нивото в поплавъковата камера, нагласи сместа за празният ход. С иглата може да опиташ да я променяш нагоре/надолу.
                          При мен се получава същото след смяна на гърне и жигльори. Ужким всичко е направено от професионалисти..... но ако сваля иглата най долу и прехода направо се губи. Има ниски и като тръгнеш да даваш газ (по време на движение) мотора тръгва>забива>тръгва. Ако не си прескочил през кормилото при забиването, си изпаднал след тръгването Като се сложи иглата на средата и се получава момента както при теб. В момента иглата е вдигната едно деление преди най горе и всичко е ОК.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как функционира един карбуратор

                            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                            Прехода между ниските и средните обороти не е както трябва. Това се получава защото горивото идва от няколко места. За целта си почисти хубаво карбуратора, провери нивото в поплавъковата камера, нагласи сместа за празният ход. С иглата може да опиташ да я променяш нагоре/надолу.
                            При мен се получава същото след смяна на гърне и жигльори. Ужким всичко е направено от професионалисти..... но ако сваля иглата най долу и прехода направо се губи. Има ниски и като тръгнеш да даваш газ (по време на движение) мотора тръгва>забива>тръгва. Ако не си прескочил през кормилото при забиването, си изпаднал след тръгването Като се сложи иглата на средата и се получава момента както при теб. В момента иглата е вдигната едно деление преди най горе и всичко е ОК.
                            Благодаря много ама съм го изчистил перфектно иглата е вдигната и къде ли не я пробвах и въздуха ли не барах и се чудя има ли вероятност това да е на токова основа,или от датчика на Хол?Пробвах го с какви ли не свещи и пак си прави така,даже и ауспуха задъних малко и пак така,само къде понамаля гърменето през ауспуха,ще се радвам да чуя и други мнения и съвети да пробвам че почнаха чак да ме болят ръцете от него
                            Който не кара той не пада :mrgreen:
                            http://vbox7.com/play:84a1f27e

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как функционира един карбуратор

                              Първоначално публикуван от Kawasaki KLX Преглед на мнение
                              Здравейте,имам един проблем,който не мога да си го обясня от какво се получава,мотора е КТМ ЕХС 520 ,та значи мотора си върви много добре,пали без проблемно,но когато задържа газта в едно положение на обороти малко над ниските до към средните и се получава едно хълцане не може да върви гладко,прекъсва ли незнам точно но се получава един много кофти момент и бие в ръцете и те измаря.Когато му задава постоянна ръчка си върви без никакъв проблем,ама от там идва друг проблем-яде много бързо задната гума при такова каране.Някой може ли да помогне,дали е до настройка на карбуратора,клапаните са в идеалните норми,въздущния филтър е 6 ,генерацията си е оригиналната с изключение на гърнето то е на Дома рейсинг,но виждам че и филтъра е на туйн еър,и се получава едно гърмене през ауспуха когато го форсирам на място.Ако някой може да помогне да пише че се почудих кво да го правя.благодаря ви предварително
                              Опитай първо да повдигнеш нивото с 1 милиметър, ако не помогне напълно трябва да смениш и жигльора на минимума с една стъпка по-голям./обаче ме интересуваме още едно уточнение - болчето за малките обороти на какви обороти е отвито от крайно завито положение и на какви обороти на болчето мотора работи най-чисто./

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как функционира един карбуратор

                                Здравейте, наскоро си разглобявах карба. на мотора suzuki dr 250 за почистване и забелязах, че при болта за сместа липсват една тънка шайба и о-пръстенче(снимка по долу) Проблема е, че нямам мануал точно за моя мотор и ползвам за drz 250 който е със същия карб., но по нов! Въпросите ми са - възможно ли е при моя карб тези части по принцип да ги няма тъй като е по стари карб.? И ако трябва да ги има възможно ли от липсата им мотора да глъхне в ниските(във високите няма проблем) като глъхненето си го има от както съм взел мотора, не се е появило в последствие!? Че мисля да ги поръчвам, а да не се окаже, че при мен не трябва да ги има

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ggg.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5482143
                                Life is good... on a dirt bike!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X