Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещ за Yamaha 250YZ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свещ за Yamaha 250YZ ?

    Каква трябва да е свеща за тази Yamaha че нещо има проблем с нея

  • #2
    Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

    YZ250 се произвежда от 35 години насам. Как да отгатнем коя година е твоя ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

      Забравих да спомена, значи някъде около 94-95г може и след 95г да е незнам точно щото имам само една фактура и това е, подобна на тази само че мойта е червено и бяло иначе пак имам 2 диска, водно, коловете са същите. 250куб 64к.с чист крос. В нета сега гледам има една NGK BR8EG за Yamaha YZ 250, кажете някакво мнение за нея.

      Коментар


      • #4
        Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

        Малко дръзко са те заблудили с тия 64к.с но карай
        Свещта на всички кросови YZ 250 от 1984 до 1995 е NGK-B8EG.
        След 1996 свещта е NGK-B9EG, тъй че намери начин да си идентифицираш модела.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

          Значи не е BR8EG, a B8EG ? Иначе колко коня е ? Мотора го купих с чисто нов вал, бутало и сегменти и цилиндър и върви като ненормален

          Коментар


          • #6
            Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

            NGK BR8EG става но не е най доброто което може да се измисли
            по мои наблюдения най добре работят 250 2 те тата с BR8EVX
            даже ако сложиш BR7EVX ще подобриш още повече поемането от низките,ако няма вземи B8EVX малко по евтина е но пак става особенно за по старите модели няма проблем чу няма резистор
            освен многото други предимства тези които ти препоръчвам и почти не се износват спрямо стандартната ..е по скъпи са около 2 пъти че и малко ..но повярвай ми заслужават си
            не напразно ктм дълго време ползваха точно този модел

            Коментар


            • #7
              Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

              Ахам значи като отида да купувам да взема NGK BR8EVX така ли, по добра е от оригиналната

              Коментар


              • #8
                Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

                ами -както казах в по горното си мнение -да по добра е ..вече коя ще избереш да вземеш е твой избор ..а и въпрос на преценка и финансова-евх са е 2 пъти по скъпа..но е повече от 2 пъти по добра и издържа повече от 2 пъти повече време..е естественно ако мотора е по реда си ако е с богата смес или нещо такова може да избие каква да е свещ за нула време

                Коментар


                • #9
                  Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

                  Densi Iridium Power - IW 24 = 30 лв / бр , слагаш и забравяш за проблемите , ако мотора е версия след 1995 год , слагат по студената свещ IW27 , цената е същата .

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

                    Първоначално публикуван от nikicar Преглед на мнение
                    Densi Iridium Power - IW 24 = 30 лв / бр , слагаш и забравяш за проблемите , ако мотора е версия след 1995 год , слагат по студената свещ IW27 , цената е същата .
                    Точно такава свещ IW24 сложих и на моя CR 250 и усетих голяма разлика вьв вьрвенето на мотора ,динамиката и разхода на гориво .Свеща я купих от магазин Хонда в Солун и там цената е 10 евро .Казвам ви че вече никога няма да карам с друга свещ освен такава .Сега освен на кроса с иридиева свещ карам и Доминатора и скутера .
                    не казвай всичко но знай какво казваш

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Свещ за Yamaha 250YZ ?

                      странно
                      аз бях взел цяла кутия иридиеви свещи и избиха за нула време
                      а с евх която е платинена съм карал с години

                      е не бяха дензо-нгк бяха..

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X