Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

    Търся семеринг на водната помпа за кдх 125.
    Ако някой има да пише лс или в темата!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01465.jpg
Прегледи:3
Размер:134.4 КБ
ID:5290972

    Коментар


    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

      Поръчваш от някой магазин за мото части и ще ти го доставят. Другия вариант е в магазин за авто части да носиш стария и евентуално да намериш...
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

        Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
        Търся семеринг на водната помпа за кдх 125.
        Ако някой има да пише лс или в темата!
        [ATTACH=CONFIG]347384[/ATTACH]
        Най-добрия вариант е да го занесеш в някой магазин да ти го измерят и да ти поръчат нова аз така направих.
        Хайде де колеги никой ли не знае от къде мога да си поръчам въздушен филтър?

        Коментар


        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

          Здравей колега, имам КДХ 220ср и ми се счупи буталото може ли като по-старши да ме насочиш от кЪде и какво да си взема, на изгодна цена, благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

            ЗдрАВЕЙТЕ колеги, мъжът ми подари за РД Кавазаки кдх 220 ср обаче има малЪк или нЕзНАМ дали е малЪк проблем.
            Моторът върви перфектно като е студен но като загре клапите ми се затварят и мнОГО трудно се отварят и като се отворят не се затварят. Преди около седмица му сменя долната гарнитура на цилиндара и се оказа, че е многоооо малко по-дебела от оригиналната дали това е причината или е дрУГА ???.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KDX220.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5294199

            Това което сЪм отбелязала е лосчето което вЪрти оста на кипса, но на това лостче по принцип трябва да има гайка.
            Да ама я няма и е заварено това "тармъче" което вЪрти оста на кипса.
            ВЪпроса ми е какво да правЯ, не ми се кара така мотора?

            Коментар


            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

              Ами да ти е честит подаръка. Единственото, което ми идва наум за това затягане е да има много нагар и при загряване на двигателчето в следствие температурното разширение да ти затягат нещо клапите. Най добре свалете главата, разглобе КИПС-а до основи и го почистете, като в същото време огледате и за дефекти. Проверете дали след това се движи съвсем лекино като го сглобите и мисля , че проблема ще се реши. На снимката не мога да разбера какво си отбелязала. Но ако става дума за захващането между оста, която идва от десния капак и оста, която влиза горе в главата от дясната страна няма проблем според мен ако е заварена стига да няма някакво усукване.

              Коментар


              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                Ами да заварено е не е усукано но като е свалял цилиндара ги е размърдал малко да ги провери как са и са се движели сравнително леко и изведнаж слагат му цилиндара зглобяват го тръгва да кара и като е загрее мотора неможе да се изцепи както трябва.И аз мисля че от нагарите и че трябва пак да се сваля цилиндара и да се преглежда наново и обстоино КИПСА

                Коментар


                • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                  и това "тармъче" което е заварено неможе да се изкара и да се провери дали проблема е от клапите в цилиндара или задвижването им от двигателя???

                  Коментар


                  • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                    Аз пък искам да попитам как установихте че клапите се отварят и затварят? защото ако работят и само затягат може да е или от нагар или от оста която си нарисувала и тя да затяга в капака през който минава (при мен се явява нещо подобно и още не съм намерил решение).
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                      Значи вчера свалихме цилиндара и почистихме клапите до последната резбичка имаше мноооооооого нагар то сигорно не са били чистени откакто моторът е излязъл от завода
                      Имаше голямо киснене с коресилин и търкане с водна шкурка фолям зор докато ги излъскаме цялата станах в сажди,масло,антифриз...
                      Другият голям зор беше да регулираме клапите дори забелязах че едната отваря по рано от другата.
                      след като ги зглобихем всичко пак задържаха малко заради тази гумичка наснимката(отбелязана с черна стрелка)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_1.png
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5294337 това което е оградено с червено пак го нямаше изобшто,както и тази шайба оградена с жълто дали е фатално че ги няма??? Притеснява ме това с червената стелка др. НЕ.

                      Коментар


                      • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                        Първоначално публикуван от mx_girl Преглед на мнение
                        ...след като ги зглобихем всичко пак задържаха малко заради тази гумичка наснимката(отбелязана с черна стрелка)...
                        Дали смазахте всички части на KIPS-a обилно с масло преди да ги сглобите?

                        Където сочи черната стрелка не трябва да има гумичка до колкото помня.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                          Амиииииии опс не ги смазахме.Ама на снимката съЩо е отбелязано че има О_пръстен само на 1та вилка.

                          Коментар


                          • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                            Първоначално публикуван от mx_girl Преглед на мнение
                            Амиииииии опс не ги смазахме.Ама на снимката съЩо е отбелязано че има О_пръстен само на 1та вилка.
                            При сглобяването на КИПС-а всичките му части трябва да се смажат обилно с масло за двутактова смес.
                            На снимката този детайл 43049 не е о-пръстен, а е packing - "опаковка" или по-скоро някаква шайба.
                            На "вилките" които всъщност са зъбни рейки никъде няма о-пръстени. Те трябва да се плъзгат съвсем свободно в отворите.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                              Поред:
                              1-во посоченото с черно е гумичка
                              2-ро жълтото и при мен липсва
                              3-то червеното е семерче и е задължително да го има защото ограничава излизането на газове.
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • От: Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

                                Значи това с червеното не ми липсва има семеринга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X