Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на карбуратор

    Здравейте колеги отново занимавам всички с може би глупави въпроси . Обаче отворих карбуратора на КДХ-са и вътре се оказа доста затлачено. Искам да го почистя , казаха ми , че ултразвуковата прералня на майка ми може да свърше добра работа. Въпроса ми е каква течност да използвам ( бензин, нафта , спирт , вода или нещо друго )

  • #2
    До: почистване на карбуратор

    Ами аз го потапям първо в нафта за една нощ уж да се поразтворят мръсотиите, след което с гъбичка го почиствам. Иначе на ултразвуци не съм подлагал .

    Коментар


    • #3
      До: почистване на карбуратор

      Не става ли с продухване с въздух под налягане? Мисля, че е най-бързо и най-лесно.

      Коментар


      • #4
        До: почистване на карбуратор

        Най добре керосена (самолетно гориво) разтваря боклуците !
        Остави го една вечер да ги разтвори и след това го продухаи с компресор
        на около 7-8 бара налягане.
        После сглобяваш и газ
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: почистване на карбуратор

          Не керосин, ми кореселин - разредител. Разтваря отлаганията от бензина.
          Хубаво е да му махнеш де що има пластмаси и гарнитури, че гореспоменатия продукт може и да не им прости. После задължително продухваш всичко отвори със състен въздух.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #6
            До: почистване на карбуратор

            Има спрей за карбове.Хубаво го напръскваш в разглобен вид и след това продухваш, като внимаваш да не си забравил нещо и да излети
            Аз така си търсих уплътнението на смукача.

            Коментар


            • #7
              До: почистване на карбуратор

              Меглио-на чешмата-компресор

              Коментар


              • #8
                До: почистване на карбуратор

                Аз пък знам, че карбуратор никога не се оставя потопен целия в течности от рода на корселина, защото разяжда всички гумени о-пръстенчета и уплътнения. Най-добре със спрей за почистване на карбуратор и после да се продуха с компресор, както са казали колегите по-горе.

                Коментар


                • #9
                  До: почистване на карбуратор

                  я да попитам че нещо не ми стана ясно-мога ли спокойно да дам карборатора да се почисти на ултра звук без да се притеснявам че ще се прецака нещо??

                  Коментар


                  • #10
                    До: почистване на карбуратор

                    Ами за гумените уплатнения и гарнитуре те се махат има лесно . Раглобих го преди малко, отделих нещата, които могат да се разядат почистих ги със спирт. А всичко останало е накиснато в кореселин. След час два ще го изкарам изчеткам на компресора и през седмицата някой ден ще видим какъв е крайния резултат

                    Коментар


                    • #11
                      До: почистване на карбуратор

                      Аз знам че Керосина разяжда повече нагар и такива гнасове от кореселина ( разредител)
                      Но лошото е че за повечето хора е недостъпно и много трудно може да се намери.
                      С кореселин пак става но ефекта е малко по малък.
                      А карборатора толко ли е затлачен ,че трябва да го киснеш ?
                      Машинката до последно е карана ,или е седяла някъде с години ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: почистване на карбуратор

                        Абе хора какви са тия карбуратори дето ги киснете толкоЕдно финно телче и една малка отверка и малко бензин за промивка и готово.Накрая компресора и е готовопоне аз така правя.
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X