Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Сузуки РМ 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на Сузуки РМ 250

    Колеги, имам Сузуки РМ 250, 90 год. Доста стара машина, но изкам да я възтановя. Днес разглобих двигателя и открих, че има доста неща за смяна: бутало, сегмент и дискове на съединителя. Някои може ли да ме насочи, от къде мога да закупя тези части? Вторият въпрос ми е относно прозорецът, от дясната страна на цилиндъра, за какво служи той? След като свалих цилиндъра, видях че под него има някаква счупена ос.
    Последно редактирано от giorgio; 01-04-10, 16:58.
    КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

  • #2
    КАКВО Е ТОВА

    Някои може ли дами каже какво е това бутало в долният десен ъгъл на цилиндъра, което е счупено. Тъй като моторът си вървеше до последно, може ли да го махна? Всъщност мотора е СУЗУКИ RМ-250

    Модератор: Моля, постарайте се да пишете малко по-грамотно!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от giorgio; 01-04-10, 16:45.
    КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

    Коментар


    • #3
      До: КАКВО Е ТОВА

      Това незнам баш какво е ,ама ми прилича на част от ускорителната клапа или нещо подобно от този механизъм ?

      Коментар


      • #4
        До: РЕМОНТ НА СУЗУКУ РМ 250

        Първоначално публикуван от radoslav_petkov Преглед на мнение
        колеги имам сузуки рм 250. 90 год.доста стара машина но изкам да я възтановя.днес разглобих двигателя и открих че има доста неща за смяна.бутало ,сегмент и дискове на съединителя.някои може ли да ме насочи от къде мога да закупя тези части.вторият въпрос ми е относно прозорецът от дясната страна на цилиндъра.за какво служи той.след като свалих цилиндъра видях че под него има някаква счупена ос.
        Прозореца от дясната страна,там минава оста която командва испускателните клапи.А относно частите питаи на ето този телефон 0888198985-Иво

        П.П. пусни снимки на това счупеното да видим
        Последно редактирано от Наско Петков; 31-03-10, 18:56.
        0888 074 049

        Коментар


        • #5
          До: КАКВО Е ТОВА

          Напиши на гугъл suzuki oem parst
          отвори някой от намерените сайтове, избери си модела и годината, избери от списъка с части цилиндъра и гледай кое какво е, там всичко е показано, както и цените в долари.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на Сузуки РМ 250

            благодаря ви колеги
            КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт на Сузуки РМ 250

              Мисля 4е имам бутало на рм 250 ново без сегменти но е за 95-96 година
              много разбирам !!!

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на Сузуки РМ 250

                Продавача на мотора ме е излъгал за годината на производство.
                Оказа се че е много по стар. Моето бутало е с един сегмент и е по-голямо от това на по-новите РМ-и.
                КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                Коментар


                • #9
                  До: РЕМОНТ НА СУЗУКУ РМ 250

                  Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
                  Прозореца от дясната страна,там минава оста която командва испускателните клапи.А относно частите питаи на ето този телефон 0888198985-Иво

                  П.П. пусни снимки на това счупеното да видим
                  Ето как ми направиха оста на водната помпа, тъй като беше скъсана. Тъй като двигателя така или иначе е отворен смених всички лагери(тoyo) и семерини.
                  КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт на Сузуки РМ 250

                    Намерих и бутало. Поръчка от Гърция- 260 лв. след няколко дни ще е тук.
                    КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт на Сузуки РМ 250

                      Благодарение на Наско Петров които ми даде тел. на Иво от Мотомедия поръчах и нови дискове за съединителя.
                      Прикачени файлове
                      КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                      Коментар


                      • #12
                        До: КАКВО Е ТОВА

                        Първоначално публикуван от radoslav_petkov Преглед на мнение
                        Някои може ли дами каже какво е това бутало в долният десен ъгъл на цилиндъра, което е счупено. Тъй като моторът си вървеше до последно, може ли да го махна? Всъщност мотора е СУЗУКИ RМ-250

                        Модератор: Моля, постарайте се да пишете малко по-грамотно!
                        Колеги ако не отремонтирам изпускателната клапа ще има ли някакви последствия върху буталото???
                        КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт на Сузуки РМ 250

                          Аз в момента помагам на един приятел да му отремонтираме РМХ-а 1990 година е. Има проблем със съединителя и от много четене в нета стигнах до извода, че дискове за съединителя може да намериш на много добра цена в еbay . Моят съвет е да търсиш в Англия или Германия или друга страна от ЕС, защото поръчките идват по бързо и не се обмитяват. Другото предимство на английския ebay е ,че дори да нямат доставка до България. Доколкото знам в Англия вече има офис на ЕКОНТ и можело да си пратиш поръчката в офиса. И да им се обадиш да се уговориш вече с тях докъде да ти ги изпратят в БГ. Дано съм ти бил полезен. Успех

                          Коментар


                          • #14
                            До: РЕМОНТ НА СУЗУКУ РМ 250

                            Първоначално публикуван от radoslav_petkov Преглед на мнение
                            Ето как ми направиха оста на водната помпа, тъй като беше скъсана. Тъй като двигателя така или иначе е отворен смених всички лагери(тoyo) и семерини.
                            ето и снимката
                            Прикачени файлове
                            КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ремонт на Сузуки РМ 250

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              Аз в момента помагам на един приятел да му отремонтираме РМХ-а 1990 година е. Има проблем със съединителя и от много четене в нета стигнах до извода, че дискове за съединителя може да намериш на много добра цена в еbay . Моят съвет е да търсиш в Англия или Германия или друга страна от ЕС, защото поръчките идват по бързо и не се обмитяват. Другото предимство на английския ebay е ,че дори да нямат доставка до България. Доколкото знам в Англия вече има офис на ЕКОНТ и можело да си пратиш поръчката в офиса. И да им се обадиш да се уговориш вече с тях докъде да ти ги изпратят в БГ. Дано съм ти бил полезен. Успех
                              В Mотомедия Благоевград има дискове по 15 лв.парчето-телефона е 0888198985
                              КОЛАТА ВОЗИ КИЛАТА,А МОТОРА ДУШАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X