Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно амортисьори

    Здравейте колеги, задните ме амортисЬори са въздушни, но имам проблем с двете тубички ли - не знам как да ги нарека, едната я няма изобщо, а другата не работи. Можете ли да ми кажете от какво са и кЪде мога да намеря, за да ги сменя.
    Поздрави!!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от viki terzieva; 04-03-10, 08:18. Причина: кЪде

  • #2
    До: Въпрос относно амортисиори

    Никой ли не може да ми помогне
    Последно редактирано от viki terzieva; 04-03-10, 08:17. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише отделно от глагола

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно амортисиори

      Не са въздушни , казват се газови. В тези тубички има един гумен балон пълен с газ , а около него има масло. Когато амортисьора се свие , маслото притиска този балон и той се свива , колкото е по-високо налягането в балона , толко е по-твърдо окачването на мотора и по-бързо се разпъва амортисьора. Този без тубичката е вече само ресьор. Предлагам ти да ги смениш и двата.
      Последно редактирано от viki terzieva; 04-03-10, 08:16. Причина: амортИсЬор
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно амортисиори

        Първоначално публикуван от fck Преглед на мнение
        Никой ли не може да ми помогне
        Имам такива амортисьори от ЧЗ 125 516 !Мисля си ,че са като твоите на снимката.Телефона ми е 0896 623 776 Боби.
        333 Just Half Evil

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно амортисьори

          Да се изкажа и аз по темата- не веднъж съм разглабял в опит за реставриране, но така и без резултат!Дори след смяната на всички о-пръстени и всякакви гумички, неможах да докарам добро състояние
          Виждал съм сищият тип, но преправени, като е изрязан алуминиевия преходник към балона и дупката за маслото е запушена с болт.
          Мистерия остава, колко масло се налива за постигане на оптимални резултати?!
          Ако искаш амортесьорите да станат по твърди-има една зегерка, чрез която можеш да избереш няколко полужения.Намира се от външната страна тук:
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос относно амортисьори

            Най добре смени двато амортисьорa !

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно амортисиори

              Първоначално публикуван от madbutcher Преглед на мнение
              Имам такива амортисьори от ЧЗ 125 516 !Мисля си ,че са като твоите на снимката.Телефона ми е 0896 623 776 Боби.
              Може ли да пуснеш снимки и да ми кажеш цена
              Поздрави!!

              П.П. Колеги, да питам като се надуе вдига ли се още задницата или само я прави по-твърда без да я вдига, понеже предните като ги надуя доста се вдига.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно амортисьори

                Вдигането на задницата зависи от пружините/дължината и твърдостта им/, ако искаш още да я повдигнеш можеш да го сториш с планки от едната страна за амортисьора от другата за рамата хванати Навремето на етз-то така му ги бях повдигал, на струг се правят. Развива се оригиналното ухо и на негово място се слага удължителя, който в долния си край е на резба и се навива в амортисьора, а в горната част е с отвор с резба на която пък се навива ухото на амортисьора и после на рамата
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно амортисьори

                  Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                  Вдигането на задницата зависи от пружините/дължината и твърдостта им/, ако искаш още да я повдигнеш можеш да го сториш с планки от едната страна за амортисьора от другата за рамата хванати Навремето на етз-то така му ги бях повдигал, на струг се правят. Развива се оригиналното ухо и на негово място се слага удължителя, който в долния си край е на резба и се навива в амортисьора, а в горната част е с отвор с резба на която пък се навива ухото на амортисьора и после на рамата
                  Не си ме разбрал колега, искам да кажа, че когато вкарам въздух в предните ми амортисьори се вдига предницата доста, та искам да питам дали и задните са така.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно амортисьори

                    Разбрах те колега, затова ти писах начина, по който можеш да повдигнеш задницата не става с тези амортисьори с вкарване на въздух, ако искаш да я вдигнеш варианта е по-горе описания
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно амортисиори

                      [QUOTE=fck;1069357]Може ли да пуснеш снимки и да ми кажеш цена
                      Поздрави!!


                      Мяркаха ми се в гаража на къщата.В неделя ще ги изровя ,и ще се опитам да пусна снимки! А за цената ще се договорим,пък ще има и специална доставка до Тутракан.
                      Последно редактирано от madbutcher; 04-03-10, 21:26.
                      333 Just Half Evil

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно амортисьори

                        Ще чакам

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно амортисьори

                          Колега за всякакви въпроси относно амортисьорите, човека е един:ЖОРО ПАШОВ, него питай
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос относно амортисиори

                            [QUOTE=madbutcher;1069841]
                            Първоначално публикуван от fck Преглед на мнение
                            Може ли да пуснеш снимки и да ми кажеш цена
                            Поздрави!!


                            Мяркаха ми се в гаража на къщата.В неделя ще ги изровя ,и ще се опитам да пусна снимки! А за цената ще се договорим,пък ще има и специална доставка до Тутракан.
                            Колега снима ли амортисьорите, да пуснеш снимки, или си ме забравил

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос относно амортисьори

                              Не съм забравил!Изрових ги вчера и ги прегледах .Оказаха се в лошо техн. състояние!Изпускат въздух от балона при напомпване.
                              Ще звънна на колега ,който се занимава с рез. части за соц машини.Може той да измисли отнякъде читави.
                              333 Just Half Evil

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X