Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ИЖ Планета 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за ИЖ Планета 3

    Здравейте колеги, за много години! Преди празниците взех един Иж Планета 3 едноцилиндров, на който са му махнати всичките тоци и е направен с магнет от пусков двигател на трактор (предполагам ЮМЗ). Като ходих да го купувам, момчето го запали, покарах го - всичко беше наред. Единствената уловка беше, че ми го даде с друг магнет, същия на външен вид и ми показа, че дава искра, та се съгласих. Сглобих го в нас, сложих новия магнет, направих центровката на 3-4мм преди ГМТ да подава искара, но не запали, само пукаше. И се почна една центровка от 2мм до 10мм от ГМТ, всичките ги изредих и не. Смених кондензатора на магнета, пак не, после решихме, че бобината на магнета е дала фира и пробвахме с външно захранване от акумулатор и бобина от кола, като ползвахме само чукчето и наковалнята на магнета кога да подава искрата, а от бобината на колата директно към свещта (имаше бруталана искра) и пак не запали. Прегледах карбуратора всичко беше наред, а и мотора си има много компресия - доста трудно се рита, да е издухал, не е. Погледнах и семеринга от към сухата страна при коляновия вал да не би от там да смуче въздух и да не достига гориво, но беше пристегнал добре. Измъчих се по празниците с тоя мотор и не ще, дайте някави съвети какво може да е.
    Последно редактирано от viki terzieva; 04-01-10, 17:58.
    Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

  • #2
    До: Помощ за ИЖ Планета 3

    Посоката на гьрбицата най-вероятно е различна. По посока на палене трябва да е стрЪмна. Огледай я добре.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за ИЖ Планета 3

      Няма как да съм я обърнал, тя от едната страна е награпена ,а от другата има нарези за стягане.
      Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за ИЖ Планета 3

        Магнетите са с различни посоки провери,точно заради това не всички стават.Тема за размисал защо не са ти дали работещия.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за ИЖ Планета 3

          И центровай магнета към него си, а от там към двигателя. По-точно, когато задържат силовите полета на магнитите, да започне да отваря чукчето.
          Последно редактирано от boiko73; 04-01-10, 18:51.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за ИЖ Планета 3

            Магнетите бяха един и същ модел, а и ми показа че дава искра, а и това че мотора пукаше в ауспуха ме навежда на мисълта че магнета дава искра.
            Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за ИЖ Планета 3

              Той искра си дава и в двете посоки,вапроса е че няма как да се получи центровката. Атова че на вьншен вид са еднакви е така.А и затова и се опитва да пали в аспуха.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за ИЖ Планета 3

                Значи момче младо ,нее толкова страшно!! Минал съм по твоя път преди 30 години,Изваждаш магнета от двигателя.забележи на корпуса му има стрелка за посоката на движение на ротора. посоката на движеие е обратна на посоката на движение на твоя двигател.За да постигнеш резултат трябва да направиш следното: Развиваш болтчето с което е захваната гърбицата към потора и я обръщаш обратно тоест да нее с челните зъби зъб срешу зъб.Тук следва тънкоста на центровка на магнета към себеси а именно:започваш да намериш онова место когатато при въртене на ротора в посока в която се върти когато е на двигателя осещаш едно задържане сякаш някъде опира ротора ,всъщност не опира а в този момент се пресичат магнитните полета. Точно в този момент трябва така да фиксираш гърбицата че да започва началото на отваряне на чукчето ,което предварително си реголирал на максимално отворено 0,4мм.Самия момент го нагаждаш с леко завъртане на гърбицата на ляво и на дясно докато полуиуш наи добра искра При нормална центровка тя прескача почти 1 см.Чак тогава монтираш магнета към двигателя и без да бараш плочката и чукчето а само с завъртане на магнета го центроваш към двигателя с аванс около 4-4,2мм.Но даже и всичко до тук да бъде ок,не ти го препоръчвам защото тоя тип магнет е предзначен само за пуск и бързо се разбива .Пресади си запалване от кърпати да нямаш проблем.Поздрави и успех Чичко ти Фър
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за ИЖ Планета 3

                  Ще погледна магнета и ще направа тия настройки, но точно и ние бяхме решили че магнета е проблема и го пробвахме с външно захранване както съм написал по-горе и пак не запали. Сега друго ме гложде повечето пъти когато го центровах му давах закъснение от 3 до 10мм, но пробвах и с предварение но пак не запали. Закъснение или предварение препоръчвате за това Иже?
                  Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за ИЖ Планета 3

                    А ти как мислиш. Предварение разбира се... Чичко ти Фьр ти обясни, стига писа действай.
                    Последно редактирано от Chinela; 04-01-10, 19:32.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за ИЖ Планета 3

                      Първоначално публикуван от maistora88 Преглед на мнение
                      Закъснение или предварение препоръчвате за това Иже?
                      Я виш каква снимчица си си избрал на аватара пък и името е маисторско!! Не предварение и закъзнение ами забравение ти препоръчвам за тия дядо ивановци!!!
                      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за ИЖ Планета 3

                        Докато не обърнеш гърбицата няма да стане.Може и така да запали, но ще трябва да го бутнеш назаден
                        "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за ИЖ Планета 3

                          Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                          Докато не обърнеш гърбицата няма да стане.Може и така да запали, но ще трябва да го бутнеш назаден
                          Ако умее да кара мотор на задна нека го бутне.
                          Аз така от келешлък си разбих устата на кормилото!
                          Големи ядове съм брал с тези пускови, разбиваха лагерите и все бягаше центровката.
                          Нещата се оправиха, когато почнах да им слагам електронни от карпати!
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за ИЖ Планета 3

                            Мерси колеги помогнахте ми много, като се прибера при ижето го почвам веднага, чак събота ще е това. Дано го запаля ще пиша какво съм направил.
                            Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ за ИЖ Планета 3

                              Обърнах гърбицата и от 2-рото ритване запали. Благодаря на всички за съветите.
                              Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X