Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2T мотор на втечнена газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2T мотор на втечнена газ

    Здравейте, хрумна ми една идея. Имам стар мотор Минск 125 и искам да го направя да работи на газ. Понеже моторът е двутактов и смазването се извършва чрез масло което се смешва в бензина, идва и големия въпрос:как да смазвам двигателя, понеже не мога да мешам масло с газ. И другият въпрос е как да вкарвам газ в цилиндъра освен с плочка за обикновена газова уредба?

  • #2
    Колко гори този мотор и колко км ще изминава годишно, че да си заслужава въобще подобна интервенция, ако приемем, че е възможна на практика ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • old tramp
      old tramp коментира
      Редактиране на коментар
      Минск, бившия Ковровец, още по-бившата Киевка - гори много повече отколкото върви, но за експерименти става, колкото и да са обречени...;-)

    • kalin09
      kalin09 коментира
      Редактиране на коментар
      Не е ковровец. Далече е от него.

  • #3
    Първоначално публикуван от b0b4u Преглед на мнение
    Здравейте, хрумна ми една идея. Имам стар мотор Минск 125 и искам да го направя да работи на газ. Понеже моторът е двутактов и смазването се извършва чрез масло което се смешва в бензина, идва и големия въпрос:как да смазвам двигателя, понеже не мога да мешам масло с газ. И другият въпрос е как да вкарвам газ в цилиндъра освен с плочка за обикновена газова уредба?
    На мен ми идва на ум само с вакуумна система за смазване на клапаните . Такива ползват при някои газови уредби.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • b0b4u
      b0b4u коментира
      Редактиране на коментар
      Мотора е двутактов

    • b0b4u
      b0b4u коментира
      Редактиране на коментар
      Мотора е двутактов и няма клапани

    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Идеята е не да маже клапаните а да впръсква масло в цилиндъра след плочката за газта примерно.

  • #4
    Правил съм четиритактов мотор на газ, поради простата причина, че виден форумен майстор, беше унищожил карбураторите, до степен да работят само дроселните клапи. Работеше доста прилично. На двутактов става с помпа за разделно мазане от половин ЧЗ (175) или някой скутер. Може нещо и на ежекторен принцип да се измисли, но за съветския боклук, едва ли си заслужава. Подгрев на изпарителя (ако се сложи такъв) не е необходим, поради чудовищните 8 к.с.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • old tramp
      old tramp коментира
      Редактиране на коментар
      Имах такова CZ 175 Sport с разделно мазане, купен нов от магазина през 1975 - чудесна, хвърковата и мъжка машина до 1980. После си купих ЯВА ЧЗ 350, нов, но...

  • #5
    На мен ми е по-интересно каква бутилка и къде ще се сложи.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #6
      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      На мен ми е по-интересно каква бутилка и къде ще се сложи.
      Намерихме 15л бутилка, която се събра в топкасата. Моторът беше GL500.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X