Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от пистов мотор на кросов...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател от пистов мотор на кросов...

    Здравейте колеги, мотора ми е Honda CRM 125 2Т 98г., обаче е с двигател от NSR пак от 98г. Четох по сайтове насам натам и видях, че буталото и цилиндъра са еднакви и за 2 та модела. Въпроса ми е каква е разликата като съм с двигател от NSR а не от CRM и въообще има ли разлика ??? Благодаря предварително !
    Поздрави Светльо

  • #2
    До: Двигател от пистов мотор на кросов...

    Вероятно имаш някаква разлика в цилиндъра и в реглажите на изпускателната клапа (ако имаш такава, NSR-а има). Може би и в карбурацията.

    NSR двигателят ще се реже повече на високи обороти за сметка на мощността на ниски обороти. Възможно е и предавателните числа на отделните предавки да са различни. Иначе предполагам двигателите са много сходни.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Двигател от пистов мотор на кросов...

      Да, наистина е така набира се много във високите обороти. А от гледна точка на издражливостта, дали се мъчи или нещо подобно ? Скоростите са ми къси пиньона ми е много голям 1 - 20 , 6 - 85.

      Коментар


      • #4
        До: Двигател от пистов мотор на кросов...

        Мисля, че двигателите са почти идентични - разликата е в карбурацията, изпускателната система, резонатора и подобни. Даже май и предавките са еднакви и само венците (пиньони) са различни.
        Ето ръководството, което имам за двата мотора на куп:

        https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...0technique.pdf
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          До: Двигател от пистов мотор на кросов...

          На пистовия не му ли е първата нагореПоради това че на него скоростния лост сочи назад, според мен като го сложиш на друга рамка ще се получи този ефект
          Един познат имаше такъв проблем но незнам дали двигателя беше от NSR, но беше Хонда със сигурност

          Коментар


          • #6
            До: Двигател от пистов мотор на кросов...

            Не е. Онова е било RS или нещо подобно наистина пистово.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Двигател от пистов мотор на кросов...

              Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
              На пистовия не му ли е първата нагореПоради това че на него скоростния лост сочи назад, според мен като го сложиш на друга рамка ще се получи този ефект
              Един познат имаше такъв проблем но незнам дали двигателя беше от NSR, но беше Хонда със сигурност
              В съшност наистина 1 ва ми е нагоре...

              Коментар


              • #8
                До: Двигател от пистов мотор на кросов...

                колега аз имам cagiva 125 ендуро а двигатела ми е от мито и няма никакакав проблем само е малко сложно да го напаснеш ама ще се справиш и гледаи забаците да са един срещу друг измериги успех

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X