Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка клапа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка клапа

    Питането ми е принципно за КТМ 2017-2019 След като бъде разглобена и почистена атак клапата и трябва да се настрой колко да затваря. Отварянето е ясно, че е докрай, но при затварянето има ограничител който се размества при разглобяването. Гледах в нета клипове, но там ползват готова мерка. При разглобен цилиндър бъркат в цилиндъра и подпират клапата като в това положение слагат и ограничителя.
    Та питането ми е като цяло без такъв инструмент дали има начин да се направи на точното място клапата. Било то с шублер или по друг начин.
    EXC TPI 2019

  • #2
    Ако не сте ме разбрали, говоря за тази настройка.
    https://youtu.be/rE1bwScw35I?t=566
    Ето какво измислих аз. Понеже мотора е сглобен и за едната проверка не си заслужава разглобяването.
    Слагам буталото на ГМТ и през свеща меря колко е от външаната част на главата до челото на буталото и добавям нужното разстояние. След това премествам буталото на нужното разстояние и през отвора за гайдата гледам дали клапата е наравно с челото на буталото. Ако не стане така ще свалям главата и ще карам фрезист да ми прави мерка с която да бръкна и позиционирам клапата.
    EXC TPI 2019

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X