Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч от карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч от карбуратор

    пичове наскоро четох за теч от отдушника на карборатора на цр250,а оттам и проблем с свещите,моя кх250 сащо тече и свещите са винаги мокри и черни и спират да работят.вапроса мие,изобщо трябва ли да тече от там и при какьв наклон,все пак има някакво предназначение отдушника щом го има.Вапросната игла на поплавака за спиране на бензина каде мога да намеря в магазин ли да порачам или 2употреба да тьрся,изобщо осаществява ли се такава порачка за такова маничко нещо или цял карборатор трябва да закупяБЛАГОДАРЯ ВИ

  • #2
    От: Теч от карбуратор

    Според мен нивото на бензина ти е високо и за това свещта ти е мокра. А за теча от карбуратора при всички мотори е така но трябва да ти протича когато мотора ти е почти легнал на земята ако ти тече при малък наклон значи нивото му е високо

    Коментар


    • #3
      От: Теч от карбуратор

      Иглата върви комплект с поплавък

      Коментар


      • #4
        От: Теч от карбуратор

        Здравей колега. За теча от отдушника, до скоро се борих с него. Първо за теча от преливника трябва да се проявява само, когато мотора е в почти легнало състояние. Вариантите за теча са няколко. Високо ниво , но пък те съветвам да го пипаш само в краен случай, защото момента е много тънък. Моя съвет е да го отвориш внимателно и да го почистиш. Много хора дават различни съвети за почистването сам си прецени. Според мен най добре с малко чист бензин и една стара четка за зъби внимателно да изплакнеш, и ако има нужда да изтъркаш нещо. След това с един компресор хубаво издухваш всичко, като обърнеш особенно внимание на иглата която е закачена на поплавъка и на канала, където тя влиза. След което си купуваш едно бензиново филтърче, монтираш го и пробваш почти съм сигурен,че ще се оправи. Ако и така не стане може да пробваш с нивото. Ако и така не стане (при мен не стана.Проблема се решаваше за 40-50-60км и пак протичаше) се ориентираш към смяна на иглата. Аз лично сметнах, че вместо да дам 55лв за игла, 10лв за щифтче общо 65лв и доставка 10-20лв стават 80-90лв.Реших проблема с ебей. Купих си реплика на кейхин РЕ28 за 111лв с доставката окомплектован със всичко. Монтирах си го и карам и пея . Ако имаш някакви проблеми пиш. Ако си близо до Бургас и нещо пасва може да ти дам да пробваш да не стане така да си поръчаш нещо и да не си решиш проблема.

        Коментар


        • #5
          и аз същия проблем теч от отдушника и бензина ми отива във въздушния филтър само искам да знам ако взема нов карбуратор ще се оправи ли ?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X