Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

    В тази тема ще покажа какво съм направил по моя КТМ ЕХЦ 200 от 98 година.Пълна промяна е доста силно твърдение,но така си мисля аз,че ще е!Стига празни приказки да започвам с снимковия мАтрял.


    Етого убавеца ако знаеше какво го чака...


    Тука вече сърцето му бе изтръгнато най-безмилостно


    Тука вече без няколко главни компонента.






    Все по гол взема да става




    Оп и вече ктма го няма


    Всичко се превира на куп в работилницата докато не си направя равчета


    Ето го вече в кафезен вариант


    Рамката вече няма нищо по нея,готова за боядисване


    Хубавото на това разглобяване до отделни детаили е,че излизат на яве всички косури на мотора


    Лагера е станал на мармалад.


    И задния амортисъор се разглобява,почиства и прожината се боядисва




    Джантите също се разглобяват,изправят се обрачите и боядисват


    Тука се "зглобява"за проба на пачия крак как да бъде заварен,че ктмите им е слабо място там


    Оригиналната планка за пачия крак е премахната


    И се проверява как ще стои "тунинга"
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

  • #2
    До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

    Тука преди няколко дена се чудех какво да правя и взех да почистя главята и цилиндъра


    Ето разликата


    Вече е лъскарка


    Сега ред е и на цилиндъра


    Красота.Стават чудеса с една телена четка и един бунак

    А днеска си взех рамката и другите неща от прахово боядисване






    Рамката е станала що годе добре,е можело и по добре да стане,но явно не на всеки му се занимава достатъчно.


    Оранжевия цвят е много готин,все пак е ктм




    Обвачите също станаха джиджани


    И предницата.


    Това е за сега очаквайте продължение

    ПП:sorry за лошото качество на снимите но са от телефона ми
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

    Коментар


    • #3
      До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

      Я виж ти, страхотия
      давай със снимките, ама и недей забравя че не всичко е външен вид, обърни внимание и на нещата който са под капаците
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

        Праховото боядисване на алуминий е лоша идея. Материала отслабва от нагряването което се прави за изпичането на боята.
        Аз на моя КТМ само му смених всички лагери, семеринги и гарнитури по двигателя. А, и буталото Снимки обаче не направих
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

          На чистия алуминий да, обаче на алуминиевите сплави чак пък толкоз да му пречи праховото а и надали ще претупа машинката при положение че я разчаркальосал така. Иначе Браво, такова обслужване си е похвално.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

            Радвам се, че оценявате заниманието ми! Но за съжаление останах без телефон, с който да снимам...

            Така де, вече съм сглобил предницата и каплите, също така сложих и трипътниците. Днес дадох и да ми центроват каплите и скоро може да го пускам на колела
            Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 12:23. Причина: Сглобявам, Сглобяване и всички производни започват със "С"
            Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
            Gas Gas EC 200

            Коментар


            • #7
              До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

              Еее.. лошо че няма тел. вече . Все пак успех и като го сглобиш да качиш поне една снимка да видиме какво си си спретнал

              пП. Поздрави.
              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

              Коментар


              • #8
                До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

                А ще го караш ли?

                Коментар


                • #9
                  До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

                  Е какво стана с тоя Дзвер? Снимай го как е станал да видим
                  Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                  [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Full rebuild" или казано му по нашенски римонт на КТМ

                    Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
                    А ще го караш ли?
                    Да колега, ще го карам и то с всичката газз!
                    Между другото аз все още не съм го сглобил, но се надявам до един месец да съм го завършил!
                    Последно редактирано от Chinela; 20-06-09, 07:08.
                    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                    Gas Gas EC 200

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

                      Здравейте, колеги! Ктм-а от началото на месец Декември 09г. е сглобен, но за жалост нямах възможност да пусна снимки на убавеца ми То не, че имам много снимки де, ама пак са нещо. Засега ще пусна няколко в готов вид, а утре ще направя репортажче с останалите снимки









                      Това е за сега
                      Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 12:21.
                      Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                      Gas Gas EC 200

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

                        Моторът е станал като нов и си се постарал доста. Това, че си нагрявал частите от алуминий не е страшно , този материал има свойствата при определена температура да пренарежда структурната си решетка. Когато нещо се изковава от алуминий , се прави на етапи , като между всеки етап се нагрява , примерно кованите бутала /затова са скъпи/ , след всяко нагряване материалът става като нов и много по-плътен.
                        Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 12:20.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

                          Здравейте отново!Така и не казах кога е това "утре" та ето го денят(вечерта) в която ще кача останалите снимки от рИмонта
                          За жалост не можах да снимам всичко в детайли,но и това е нещо

                          И така ... това е началото на едно дълго Сглобяване(поради финансови причини) на инАче толкова евтиния за подръжка 2т КТМ ЕХЦ 200.
                          Тука съм Сглобил предницата,сложил съм лагерите на трипътниците и предната капла.







                          След това идва ред и на предния калник и на спирачката,която беше разглобена,почистена и обезвъздУшена с нова спирачна течност.







                          До тук добре,но мина доста време докато се сдобия с лагери за задната вилка.Както се казва всичко с времето си!



                          Подготовка за слагане на задната капла.



                          И тука вече сме на колела.





                          На следващите снимки имаше пробно спускане





                          И това е вечерта преди да го подкарам,всичко си беше по местата.



                          Това е всичкия снимков материал за рИмонта на една доста добра машина за ендуро от далечната 1998г

                          Също така съм сменил доста други неща, които за жалост не можах да снимам. Ето и списъка с тях:
                          1-цепих двигателя и смених всички семеринги, гарнитури и пръстенчета. Лагерите на коляновия вал и буталото.
                          2-лагери,втулки и семеринги на главините на джантите.
                          3-едната част от филтърната кутия
                          И много други малки чарколяци.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 12:19.
                          Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                          Gas Gas EC 200

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

                            Браво за ентусиазма. Аз само това с главините не бих си го причинил. Веднъж ми се наложи да разплитам джанта (заради пръсната главина) и ми се взе акъла, че и после е скъпо да ти я наплетат отново. А ти и двете - браво.
                            Праховото боядисване държи ли се още на обръчите?
                            А и видях, че си сложил кенче от ред-бул на задния амортисьор. До колкото знам не е хубаво, пречи на охлаждането.
                            Още веднъж браво за ребилда
                            Последно редактирано от viki terzieva; 09-07-10, 12:17.
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: "Full rebuild" или казано му по нашенски рeмонт на КТМ

                              Здрасти 4ef4o!Мерси за хубавите думи.
                              Праховото боядисване седи все още,но има и обелено.Все пак това си е капла и малко или много има удари по нея.
                              А и кенчето от ред бул го махнах отдавна!

                              Поздрави на всички и ВСИЧКАТА ГАЗ!
                              Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                              Gas Gas EC 200

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X