Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

    Здравейте,
    Имам проблем с запалването на мотора, а той е че няма искра към свеща. Всичко започна миналата седмица, като докато си карах и чат пат мотора изведнъж загасваше. Отначало си помислих, че нещо карбуратора се е запушил, обаче по-едно време спрях и после край- няма палене. Закачихме го за едно атв и ме дърпа няколко км и викам чакай да пробвам дали ще запали- дадох 2ра и запали . Тръгнахме пак да караме и пак зе да гасне изведнъж докато си карам. Прибрах се и ми изгасна точно пред нас. Измих го и оставих за тази седмица да го погледна. Взех си и нова свещ, защото имах съмнения, че е от нея . Сложих я днес и ритах ритах ритах и запали по едно време. Поработи малко и реших да го искарам да го пробвам ама загасна след 5 мин запали пак и пак загасна и от тогава няма палене. Свалих свеща да вида дали дава ток и няма никаква искра Пробвах и със старата и с още 2 свещи обаче и те не дават ток . Пробвах с друга лула и кабел и пак няма и вече не знам какво може да е. Гледах къде е хваната масата и не намерих такава жичка и май май самата бубина където се хваща за рамата си прави масата . Кабели гледах няма никъде прекъснати. Изключих и копчето за гасене от буксата за да видя да не е от него и по никакъв начин не става. Не знам дали не е изгоряло нещо обаче не знам как да премеря. Имам мултицет обаче с електрониката съм на вие. Ако някой има идея какво може да му е да помага, че не знам

  • #2
    До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

    Всичко това ти идва от горивото. Прекалено много масло, което уврежда свещите. Както и от много богата смес. Има такава тема из форума. Намери си свестно масло и не прекалявай с него. Също така провери да не ти изпуска масло от скоростната кутия вътре в двигателя през семеринга, и дали смукача ти е върнат в долно положение. Другото важно е да слагаш свещ която е пригодена за 2Т. Свещите дадат ли веднъш на късо слагай ги в боклука.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

      Абе аз доколкото разбирам човека казва,че ток нема..........

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

        Виж чукчето да не му е дошло времето!
        Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

          Проблема беше, че нямаше ток дори само на кабела Сваляхме бобини и пробвахме с други. Гледах жици и копчета и сичко . Отварях капака на магнета обаче нямам скоба да го сваля. И тръгнахме да мерим с мултицета навсякъде и изведнъж хоп удари ме тока сложих си свещ сичко запалих го и тръгнах после да го пробвам. Обаче пак така прави чат пат прекъсва, чат пат гасне и няма мощност . Та си мисля че искрата е слаба. И сега се чудя как така тока идва и изчезва и се нервирам вече. Гледах някъде за прекъснати жици и никъде не видях и вече направо не знам какво да правя

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

            Колега няма какво да се чудиш, някъде по самата електроника някой дадчик ги прави тези номера ту дава ту не дава ток.При повреда някой електрически елементи са склонни към такъв вид прояви, просто трябва да откриеш и смениш повредената част. Най-лесно можеш да го направиш като сменяш една по една частите от запалването докъто разбереш къде е повредата,не мисля че със замервания с разни уреди ще стане работата.
            Та тези електронни запалвания по някога правят такива номера, че чак ме учудват, примерно работи 10 или 15 мин. и губи тока като се мине малко време пак пали и пак след толкова време губи тока.Това според мен няма как да е от някоя намотка, а именно в електрониката е проблема.

            Успех.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

              не знам от какво и аз вече. Магнета имаше някакви мърсотийки при него и някаква влага миришеше на спирт . Утре мисля да го отворя и да го почистя хубаво там. Взех една скоба от друг мотор ако стане ще го сваля и ще погледна какво е положението вътре. а другото, което е пред него има едно черно кубче . То се регулира колко близо да минава до магнета и ми се струва че е доста отдалечено. Не знам какво е но мисля че ако е далече от магнета може да не дава хубав ток от там и за това да прави така А бе утре ще си поиграя още пък квото стане. Накрая ще го засиля към реката и да се свършват мъките

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                Това кубче кадето казваш при магнета е датчик който ти брои оборотите и ако е далече няма да от маховика намя да работи !!!на самия маховик има една като тежест или като папка която е важната и по нея се брои от датчика!!!! тя трябва да минава на разстояние много малко под 1 мм от датчика !!!Кажи като го запалиш и работи известно време и угасне има ли ток на свеща или няма!!и провери заплаването като работи загравя ли !!!!
                Опел Корса В 1,4 82 коня
                Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
                Ямаха ХТ 600Е
                Симсон SR 49 1959 г. :D

                0898234666:D

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                  Като угасне после няма ток на свеща Днес пак дойде за малко и го искарах да го пробвам и пак зе да прекъсва да пука и изведнъж загасва и после няма ток . След малко пак запалва някак обаче няма и мощност самия мотор и сега вече го разглобих и тока отново го няма. Сменях кабели, лули, свещи, бобини и се в гъз . А не знам дали тоя мотор има кондензатор, защото аз не намирам . Откачах и копчето за гасене
                  от буксата за да видя да не е от него и пак няма искра. А това кубче минава май на около мм от една по издадена част на магнета. Пробвах да я приближа по-близо ама не може - оказа се че не се регулира. Сега мисля да го закарам при един майстор да видя и той какво ще каже, че аз вече съм напълно безсилен пред тия жици

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                    Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                    Като угасне после няма ток на свеща Днес пак дойде за малко и го искарах да го пробвам и пак зе да прекъсва да пука и изведнъж загасва и после няма ток . След малко пак запалва някак обаче няма и мощност самия мотор и сега вече го разглобих и тока отново го няма. Сменях кабели, лули, свещи, бобини и се в гъз . А не знам дали тоя мотор има кондензатор, защото аз не намирам . Откачах и копчето за гасене
                    от буксата за да видя да не е от него и пак няма искра. А това кубче минава май на около мм от една по издадена част на магнета. Пробвах да я приближа по-близо ама не може - оказа се че не се регулира. Сега мисля да го закарам при един майстор да видя и той какво ще каже, че аз вече съм напълно безсилен пред тия жици
                    а иначе ток към двете жички, които отиват в бобината има-като сложим там с мултицета и ритам си идва ток Обаче ток към свеща няма. Не знам дали може от комутатора да е системата или от нещо друго- примерно от този датчик, който е долу за оборотите

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                      Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                      Откачах и копчето за гасене
                      Тука две жици ли влизат .............я ги прозвъни с мултицета да не ти дават някъде на късо......

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                        Ако магнета е сходен с този на скутерите , а няма причина дане е , по подобен начин се държеше един такъв , оказа се разпоена студена споика на едната от намотките . Запоих я и сега си бръмчи. Но ще трябва да демонтираш магнета.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                          Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                          Ако магнета е сходен с този на скутерите , а няма причина дане е , по подобен начин се държеше един такъв , оказа се разпоена студена споика на едната от намотките . Запоих я и сега си бръмчи. Но ще трябва да демонтираш магнета.
                          ами да запалването трябва да е сходно. Поне на моя скутер беше такова Обаче ако е от магнета ще идва ли ток на към бобината, защото на моя мотор ток към бобината отива- замерихме го . Обаче не знам дали е достатъчен

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                            Абе не си ли се сблъсквал никога с разлепена студена споика /калай/? Дава си контакт когато си иска. И се получава "тука има тука нема".
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със запалването на Сузуки РМ 125

                              Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                              Абе не си ли се сблъсквал никога с разлепена студена споика /калай/? Дава си контакт когато си иска. И се получава "тука има тука нема".
                              Точно това е проблема, че не съм се сблъсквал с никакви проблеми жичкаджийски до сега на предишния ми мотор и за това не ми е ясно ако аджеба проблема е в такава спойка. То ще дава ли ток от Комутатора към бобината когато тази спойка не дава контакт или няма да дава изобщо. И има ли вариант да е таква студена спойка проблема, която да дава контакт обаче слаб и да не може да направи искра. Извинявам се ако са ми глупави въпросите обаче не съм навътре в електроните по двигателите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X