Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

    Това е една антика (1954-1959), от която осъзнах че имам двигател (боксер с 2 карборатора), но запалването е разкачено и изходът от скоростите ( а те са 4) е за кардан
    Да познавате човек който се занимава със такива?
    Мерси предварително
    Случайни хора УАЗ не карат

  • #2
    Значи, двигателя е двутактов и бубината е една двоина. Искарата се подава едновремено и на двата цилиндъра. Те работят заедно ,запалват на един такт.Мисла че така беше, дано не се бъркам с урала.

    Коментар


    • #3
      Да точно така е, оригиналното запалване май е 6 волта има и чуке, и някаква имитация на центробейен регулатор. Колко излиза едно електронно (ако има за този тип двигател), или оргиналното е по стабилно? Когато го взех бяха му приспособили 2магнета, но много бързо се разцентроват и немогат да се синхронизират (м/у другото само тогава съм му чувал гласа). Двигателя го взех с цел да си правя бъги, но като не пали...

      П.С
      Ще търся схема на свързване на запалването, ако имате моля пратете линк
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

        Здравей, виждам, че темата е малко стара, но аз сега я прочетох.Занимават ме моторите МZ отдавна.Сега се занимавам с реставрацията на MZ 250 ES - мотора на дядо ми 1956г.
        имам оригиналните му документи, ел.схеми, чертежи и др.За твоя BT350 мога да ти помогна с инфо.схеми и др. ако те интересува -пиши.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

          Това доколкото си спомням е Ифа-та с боксерния двигател.Красив мотор и май е единственото четиритактово МЗ.И аз имам две стари МЗ-та,но нямам 350 кубикова Ифа.Ходих да гледам една,но тя беше в доста окаяно състояние,а и искаха доста пари.В Гугъл има доста материали по темата.

          Коментар


          • #6
            До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

            Мотора е двутактов с карданно предаване,
            а тук http://www.motorradfreude.de/motorrad/start.htm
            можеш да му чуеш гласа
            Ааа ГАЗ 69 твоите стари МЗ-та какви са ?
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

              Отдавна двигателя си има нов собственик, колекционер, неми се свидя да хвърлям пари по него за запалване и други, камо ли да го върна на вторични, за бъги се отказах, човека дойде огледа го и и го взе (май за части ще го ползва защото си има вървяща БК350) Каза че е много хубав за каране, бавнооборотен, здрав и як мотор като цяло. Двутактов е със сигурност.
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                Едното ми МЗ е ЕС 150 от 1963 год.,а другото е ТС 150 от 1983 год.И наистина модификацията на Ифата не е ВТ ,а е ВК-В от боксер,а К от кардан.От вчера се напъвам да се сетя как се разкодираше!

                Коментар


                • #9
                  До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                  Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                  Едното ми МЗ е ЕС 150 от 1963 год.,а другото е ТС 150 от 1983 год.И наистина модификацията на Ифата не е ВТ ,а е ВК-В от боксер,а К от кардан.От вчера се напъвам да се сетя как се разкодираше!
                  Правилно
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #10
                    До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                    А това е и ИФАта за която ник говори

                    http://youtube.com/watch?v=pWQbhphFvHw

                    Коментар


                    • #11
                      До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                      Машината от видеото има страхотен звук,макар и да не е напълно оригиналния,защото са й променени ауспусите.Поиграли са си момчетата да я направя,само дето металика не й се вързва на автентичността!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                        NIK Случаино да пазиш магнетиге които са били приспособени на мотора или пък да знаеш някои да продава такива неща ? На мен ми трябват за един стар двигател с които съм се заел да реставрирам аз намерих един магнет но е руски а на мен ми се иска да е нещо което да се доближи до оригиналния вид това е линк към темата ми http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19202

                        Коментар


                        • #13
                          До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                          Тези магнети също бяха Руски, от пусково на трактор ЮМЗ. Имамги някъде, но няма да стане хубаво трябва много точно преправяне а и бързо се разрегулират
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #14
                            До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                            Ок мерси за бързия отговор но щом са руски е ясна работата ще си слагам моя за сега или поне докато не намеря нещо подобро

                            Коментар


                            • #15
                              До: Някой да знае нещо за IFA/MZ BT 350

                              Павле, имаш ли идея как изглежда това, което търсиш ?снимка някаква ?
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X