Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на ауспух !

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изправяне на ауспух !

    Здравейте , някои може ли да ми каже как да си изправя вдлъбнатините на ауспуха (kawasaki 125 2T).Не знам как точно се казва първата част от ауспуха за това качвам и снимка с проблема . Предварително благодаря
    Прикачени файлове
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

  • #2
    До: Изправяне на ауспух !

    Казва се резонатор!

    Може да се изправи но от опитен човек който го е правил
    принципа е следния: запушва се отвора откъм цилиндъра с тапа, от другия край започва да се надува с компресор на 6-8 атмосфери, същевременно там където са кривините се загрява с горелка областта като постепенно започват да излизат навън.

    Това е принципа, но практически иска ръка, усет и опит.

    Успех !!!
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      До: Изправяне на ауспух !

      Не е ли опасно? Аз бих го направил като манерките - с вода. Сипваш, запушваш и вариш. И да изпусне, хидравличното налягане спада за няколко сантиметра. Стой значи на цял метър настрани

      Коментар


      • #4
        До: Изправяне на ауспух !

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Не е ли опасно? Аз бих го направил като манерките - с вода. Сипваш, запушваш и вариш. И да изпусне, хидравличното налягане спада за няколко сантиметра. Стой значи на цял метър настрани
        Аз предполагам, че ако предварително е добре нагрято с горелка, ще се изправи без много много атмосфери.... но ако не е нагрято добре може да се случи това което казваш ... така предполагам
        KTM Fen

        Коментар


        • #5
          До: Изправяне на ауспух !

          Чувал съм,че едно време резервоарите са ги,изправяли с царевица и вода като загреш.Но ми се струва глупаво нз.
          Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

          Коментар


          • #6
            До: Изправяне на ауспух !

            Да,наистина ауспух се изправя наи-добре по описания от Краси начин,само едно пояснение преди да почне да се нагрява с горелка трябва много хубаво да се почисти от масло,защото при налягане на кислород в случая 5-6 бара и при последвалото нагряване почти е сигурно ауспуха да гръмне и да нанесе поражения на този който го отпушва,затова задължително е първо хубаво обезмасляваяне и след това може да се подлага на каквато и да е обработка.
            MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

            Коментар


            • #7
              До: Изправяне на ауспух !

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=3392&page=2

              http://www.thumpertalk.com/forum/sho...d.php?t=523620

              Става обаче само за безшевни тръби. На двутактов ауспух ще е риск.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Изправяне на ауспух !

                Разбира се че е опасно,затова казах че трябва опитен човек.А и ако избие налягането обикновено това става от най-слабото място което в нашия случай са тапите, така че не стойте пред тях


                Има и друг вариянт но той е още по-сложен. Когато ходихме на Ерзберг имаше доста резонатори които бяха рязани и след корекция отново заварявани. Тази процедура явно се прави когато освен вдлъбнатини има и смазвания и изкривявания.
                Незнам обаче после как се докарва правилната геометрия за да легне резонатора на местото си и всички уши да си оцелят местата, защото при рязането се отнема материал, а полсе пък шева от заварката дърпа и може да промени геометрията... не е лесна работа според мен
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Изправяне на ауспух !

                  Най-добре ако не сте го правили да процедирате по начина, описан от Гоблин - пълни се с вода без да се затапва (но и без да тече вода) и във фризера
                  DCRT®

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изправяне на ауспух !

                    Ива този начин е за 4Т кривки

                    за 2Т резонатори незнам дали ще стане, много вода ще иде

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=54
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изправяне на ауспух !

                      Именно за резонаторите имах предвид че НЕ ТРЯБВА да се ползва този метод с фризера.
                      Най-отдолу на публикацията на английски пише "Внимание, ако пробвате да опънете резонатор по този начин е силно вероятно да се спука по шева, метода е по-скоро за четиритактови ауспуси".
                      За това писах "за безшевни тръби".
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изправяне на ауспух !

                        Добре де, заварка на пинове и обратен чук тогава

                        Ако е вероятно да се спука по шева със замразяване, е твърде вероятно това да стане и чрез надуване
                        DCRT®

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изправяне на ауспух !

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17078
                          MG RACING

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изправяне на ауспух !

                            със горелката и компресора става 6, вервайте ми
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изправяне на ауспух !

                              Станиславе, метода, който си показал е доста хитър но си мисля, че за такива големи деформации, каквито е показал колегата няма да свърши работа. Смятам обаче да го пробвам на самурая, защото го е била градушка по капака
                              DCRT®

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X