Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутон за гасене на двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бутон за гасене на двигателя?

    Колеги,
    в търсачката нищо не намерих по въпроса. Ще бъда благодарен ако някой може да даде линк или инфо за схемата на това копче, което гаси двигатела на Хонда ЦР 250 ЕР 2004 година.
    Лятото паднах от задна гума с 50 - 60 км в час, мотора падна на ляво и от удъра копчето спря да работи външнонямаше никакви поражение освен счупена ръчка на съидинителя.
    Самото копче го свалих изглеждаше здраво, но нататък по веригата не съм гледал.....
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Копчето за гасене на двигателя?

    Към копчето отоват два проводника и копчето ги дава на късо -само това е. Няма никаква електроника или други неща .Просто един контакт.Виж да не са се разместили пластинките вътре доста опростено е направено.
    ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Копчето за гасене на двигателя?

      Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
      Колеги,
      в търсачката нищо не намерих по въпроса. Ще бъда благодарен ако някой може да даде линк или инфо за схемата на това копче, което гаси двигатела на Хонда ЦР 250 ЕР 2004 година.
      Лятото паднах от задна гума с 50 - 60 км в час, мотора падна на ляво и от удъра копчето спря да работи външнонямаше никакви поражение освен счупена ръчка на съидинителя.
      Самото копче го свалих изглеждаше здраво, но нататък по веригата не съм гледал.....
      Проследи кабелчетата и виж дали не е изляло някое от двете ако е изляло едното от двете и неможа да даде на маса да изгаси мотора.Копчето не е нищо особено една пластина сабира двете жици.
      0888 074 049

      Коментар


      • #4
        До: Копчето за гасене на двигателя?

        Копчето изглежда наред, поне доколкото можах да го разглобя та остава нататък някъде по веригата да проследя....опасявах се да няма някаква електроника някъде, която да се е прецакала от удъра!
        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          До: Копчето за гасене на двигателя?

          Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
          Копчето изглежда наред, поне доколкото можах да го разглобя та остава нататък някъде по веригата да проследя....опасявах се да няма някаква електроника някъде, която да се е прецакала от удъра!
          Няма електроника. Просто дава бобината на маса.

          Коментар


          • #6
            До: Бутон за гасене на двигателя?

            Запали двигателя и дай двата кабела на късо. Ако ти изгасне, значи ключа е скапан ако не търси по инсталацията. Хубаво е да използваш ом метер за да видиш кой кабел е прекъснат. Премери също дали единият кабел дава напрежение, а другият на маса. Аз имам една резачка на която кабелът се е пречупил заедно с буксата от бубината. Гасне само като я задавя.

            Коментар


            • #7
              До: Бутон за гасене на двигателя?

              Благодаря,
              това за проверката на бутона как не съм се сетил сам досега чак ме е срам "нацио техническа"
              в събота ще го разглобявам из основи със се карба пък ако трябва ще помагате за зглобяването дано да се е извадила някоя жичка само... ще се радвам.

              Спам: някой от специалистите не му ли се идва до Д.б. да нагласиме машината предлагам два дена ядене, пиене и безкрайните пътища и пътечки на Рила
              [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Бутон за гасене на двигателя?

                Здравейте, преди около 3 месеца се подвизавах с HONDA CR 250 2T и както по горе написахме няколко поста се случи същото и понеже съм ГОЛЯМ майстор много не се двуомих и отрязах копчето за да мога да гася нормално като окъсявам двете кабелчета за по лесно .Доста време покарах с заголени и стърчащти кабелчета не е голяма болка Проблемите идваха по време на движение кото се допираха от клони и други предмети и изгасвах.Понеже не си заслужаваше да се дава пари за хондата 1989 год. и сложих нормален бутон от автоаларма и готово.
                Всеки бутон без задръжка които можеш да приспособиш върши работа.
                ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

                Коментар


                • #9
                  До: Бутон за гасене на двигателя?

                  Абе какво толкова се чудиш, 10$ какво му плащаш

                  ето
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бутон за гасене на двигателя?

                    Отлично решение стига проблема да се окаже в копчето
                    Поръчвал ли си досега от там и за колко време пристигат нещата?
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бутон за гасене на двигателя?

                      и аз имах същият проблем,но огледах внимателно 2-та проводника който са свързани и те се бяха извадили от буксата

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бутон за гасене на двигателя?

                        Преди малко разглобих копчето, запалих мотора допрях двата проводника и ха познайте .....изгасна отворих самото копче и вътре има един пластмасов обръч, който държи една кръгла плоскост с която самия бутон контактува при натискане...бяха се разместили явно от удара...наместих ги и вече имам работещо копче два месеца близо съм го гасил със съидинител.....

                        Благодаря колеги!
                        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бутон за гасене на двигателя?

                          такива копчета стават от реисовете(зелените дълги мерцедеси)

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Бутон за гасене на двигателя?

                            Здравейте аз имам хонда цр 125,води се по година 97 но аз изобщо нямам такова копче и мотора гасне като му пусна газта,това така ли си е или на мен ми липсва копчето?
                            По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Бутон за гасене на двигателя?

                              Първоначално публикуван от stefko1992 Преглед на мнение
                              Здравейте аз имам хонда цр 125,води се по година 97 но аз изобщо нямам такова копче и мотора гасне като му пусна газта,това така ли си е или на мен ми липсва копчето?
                              Липсва ти копчето,оригинално си имат копче.
                              0888 074 049

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X