Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

    Здравейте.Имам Cagiva Elefant ендуро 125cc 36 коня.Тормози ме това че в ниските обороти от 1000 до 4500 моторът неможе да поеме,а като влезе в 5500-12000 си върви задоволяващо.Предния пиньон е 12 зъба а задния 36.Имате ли някъкви идейзащо прави така.Моля споделете мнението си.

  • #2
    До: Проблем с Cagiva Elefant 125

    То по принзип си е така.Тези по-старите двутактови мотори нямат почти никакви ниски и изведнъж се осеща кика.Сега при по-новите малко по-добре са изравнени-ниски,средни и високи.Но все пак този кик е кефа при 2тета,тай че няма причина да се кахъриш.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Cagiva Elefant 125

      Първоначално публикуван от Monkata_Enduro Преглед на мнение
      Здравейте.Имам Cagiva Elefant ендуро 125cc 36 коня.Тормози ме това че в ниските обороти от 1000 до 4500 моторът неможе да поеме,а като влезе в 5500-12000 си върви задоволяващо.Предния пиньон е 12 зъба а задния 36.Имате ли някъкви идейзащо прави така.Моля споделете мнението си.
      Така е. То 4500 оборота за тоя мотор са все едно 1000 за колата.
      Ти нямаш работа в тея обороти. Не трябва да го изпускаш под 7-8000

      Коментар


      • #4
        До: Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

        Мерси за инфото където споделихте.Искъм и да попитам за компресията.Мотора е с манивела и стартер.Много ме учудва това че на манивелата не се осеща никаква компресия се едно е без цилиндър.И също така като се опитам да го бутам на 1 скорост гумата не влачи, движи си така се едно е на 2-3 скорост.
        Eто това е мотора за които става въпрос:
        http://media.snimka.bg/1133/008521680.jpg
        http://media.snimka.bg/1133/008521677.jpg
        http://media.snimka.bg/1133/008521681.jpg
        http://media.snimka.bg/1133/008521683-big.jpg
        Последно редактирано от Monkata_Enduro; 25-10-08, 12:15.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

          Миналото лято карах такава cagiva elefant но 50 цц и бях много доволен но ми омаля .. Добър мотор мн безавариини километри
          [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
          [/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #6
            До: Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

            Първоначално публикуван от Monkata_Enduro Преглед на мнение
            Много ме учудва това че на манивелата не се осеща никаква компресия се едно е без цилиндър.И също така като се опитам да го бутам на 1 скорост гумата не влачи, движи си така се едно е на 2-3 скорост.
            Не съм много сигурен, но май компресията е избягала някъде... На хондата не мога да завъртя гумата на скорост - няма значение на коя скорост - направо заорава веднага, а не е някакъв звяр - 125 кубика е. Иначе тия дни направо ме измъчи едно ТМ... не можах да го ритна да тръгне

            Коментар


            • #7
              Cagiva Elefant 125

              Моторът не дава никакви проблеми освен този с компресията.Ако смена сегментите дали ще има резултат или ще трябва да направа пълен основен ремонт за да бъде както трябва?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

                А бе да ти кажа така като го гледам тоз мотор си е нормално да може да си го тикаш на скорост на първа. Моята джилерка също можеше а си беше наред. И за да не съм голословен ще се аргументирам.
                Тея ендура 125 са с доста дълги скорости. Например моя си перкаше с 130-40 С стандартните пиньони. При такова предавателно число компресята не е изразена толкова ярко като на кросчето дето дига 90мах.
                Най лесно ще разбереш дали буталото и сегментите са за смяна като ги свалиш и видиш дали има голямо количество нагар под нивото на 2рия сегмент ако има значи си за смяна.
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #9
                  Ще провера сегментите и ще споделя какво е положението.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем или не с Cagiva Elefant 125?

                    колега и аз имам същата и на мен е така ама аз смених задния пинион 47 зъба и е по добре ама като даржиш високите обороти е добре

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X